Concert at Sir laat zien hoe gezellig een klein dorp kan zijn SCHOUWEN-DUIVELAND 19 VAKANTIEWERK ONDERNEMERS Je kunt natuurlijk voor vijf euro per uur in het cafetaria een leuk zakcentje mee pikken. Of je koopt gewoon je eigen frietkraam en houdt de opbrengst in eigen zak. Dat deden Noah Rolink en Julius Bremer in Bruinisse. Het zijn niet zomaar frietjes die worden geserveerd in de Bruse jachthaven. Ze zijn niet alleen vers, ze worden ter plekke ook nog eens voorgebakken voordat ze de fri tuur in gaan. Lekker knapperig dus. Noah Rolink (18) wist hoe het moet, hij heeft net drie jaar achter de frituur gestaan bij Johnny's Ta- ria in Bruinisse. „Altijd met veel plezier gedaan, maar je komt er niet mee verder. Je leert er niks van. Toen we op school een pro fielwerkstuk moesten maken, be sloten wij geen werkstuk te schrij ven maar een onderneming op te richten." Handelsgeest Wij, dat zijn Noah en zijn even oude vriend Julius Bremer. De jongens legden hun spaargeld bij een, tikten een frietkraam op de kop en schreven 't friet-Uurke in bij de Kamer van Koophandel. Af gelopen weken hebben ze 's week ends proefgedraaid en vanaf deze week zijn ze ook doordeweeks open. ,,Het gaat hartstikke goed", glundert Julius. ,,De investering halen we er sowieso uit, maar ik denk dat we er ook een leuke cent aan overhouden. En het is fijn om niet meer voor een baas te hoeven werken." Noah en Julius hebben beiden ondernemende vaders, dus de handelsgeest is te verklaren. Na de zomer gaat Noah bedrijfskunde studeren in Rotterdam, en Julius fiscale economie. ,,Maar we blijven thuis wonen", zegt Noah. ,,Dat scheelt een hoop kosten met dure De investering halen we er zeker uit, maar ik denk dat we ook een leuke cent overhouden kamers en zo." De jongens vertel len honderduit, maar gooien in tussen ook kroketten in het vet voor de gasten die een voor een aan de kraam verschijnen. Veel bootjesbezitters, maar ook men sen uit het dorp en zelfs gasten van Aquadelta, ook al hebben die hun eigen frietkraam. ,,Maar ze zitten allemaal hier", lacht Julius. ,,Toen er eentje kwam, volgden er meer." In dienst De jongens zijn aan het sparen voor mooie bedrijfskleding en aankleding voor de kraam. En bin nenkort willen ze ook gaan flye- ren. ,,En bezorgen", zegt Noah. ,,We gaan kijken of we daar ie mand voor in dienst kunnen ne men. Zo denken we er ook over om de kraam in de winter bij de Lidl in Zierikzee te zetten, met personeel erin. Vlakbij de Pontes: ideaal." Later? ,,Dan ben ik nog steeds ondernemer", lacht Noah. ,,Met liefst nog een beetje vastgoed er bij." Ook Julius wil ondernemen, tot hij volledig financieel onafhanke lijk is. ,,En dan gaat het me niet eens om het geld. Al is dat natuur lijk wel mooi meegenomen." Wendy Wagenmakers Sirjansland Het is een beetje Hrieps, maar dan op Schouwen-Duiveland. Stukje kleiner misschien, maar niet min der leuk. ,,We gaan altijd eerst naar Concert at Sea, waar we uiteindelijk toch altijd weer met mensen uit Sir bij elkaar staan", vertelt Ruud Boon vanaf zijn zitzak, ,,en een week later zien we ze hier, op Concert at Sir. Sirjansland is een heel gezellig dorp." En dat is het, afgaand op het sfeertje op het boerenerf aan de La- geweg. Geen band die de festivalbezoe kers niet in beweging krijgt. Zelfs We gaan altijd eerst naar Concert at Sea en een week later zien we ze hier -Ruud Boon meneer Poot, met 95 jaar de oudste bezoeker van Concert at Sir, zit te swingen in zijn scootmobiel. „Prachtig feest, toch? Ik ben nog elk jaar geweest." Ook Leon van der Lee uit Goes is er vanaf de eerste editie bij. Alleen dan nu met een beenprothese, waarop hij zijn bovenbeen te rus ten legt tussen twee optredens in. ,,Mijn onderbeen is onlangs geam puteerd, als gevolg van een ernstig motorongeluk. Heftig ja, maar beter dan de pijn die ik had. Het is nu vooral erg wennen. Ik moet veel staan en lopen, dus zo'n festival is goed voor me. En een biertje helpt ook!" Het was weer een feest van jewel ste, ook nadat het begon te plenzen. ,,We zijn in de schuur verder ge gaan", vertelt Machiel Groot een dag later. ,,Zo zijn we geëindigd waar het vier jaar geleden allemaal begon. Volgend jaar gaan we verder, alleen niet hier. Het terrein is ver kocht. We moeten dus op zoek naar een nieuwe locatie." maandag 8 juli 2019 SD Eigen frietkraam na je eindexamen Wendy Wagenmakers Bruinisse -Julius Bremer Iedereen die Concert at Sir be zoekt, heeft iets met organisa tor Machiel Groot. Ze zijn ermee bevriend, werken ermee samen of wonen ertegenover. Maar in tussen is Machiels verjaardags feestje toch mooi uitgegroeid tot een prachtig dorpsfeest. Noah Rolink (rechts) en Julius Bremer runnen frietkraam 't Friet-Uurke in Bruinisse. foto ernesta verburg Bezoekers vermaken zich ondanks buien op Sir. :rburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50