II 4 Ja, er is wat verdriet, wat boosheid, wat ergernis over de Franse scheidsrechter, maar bij de Oranjefans op de tribune in Frankrijk overheerste gisteravond trots. ,,We zijn wel tweede van de wereld.'' WK VOETBAL We gaan gewoon gezellig een drankje op dit hele avontuur drinken vert-shirt) staat in blessuretijd eens gezind op om nog één keer met Nederlandse vlaggen te zwaaien. Om nog één keer Sta op als je voor Holland bent in te zetten. En om publieksfavoriet Sari van Veenen- daal, uitgeroepen tot dé keeper van het toernooi, nog één keer een staande ovatie te geven. Als dweilorkest 't Spult uit Zutphen in de gangen van het stadion nog een afterparty geeft, staat Joni Klem uit Virginia sprake loos te kijken. Even later: „Vieren de Hollandse fans nou feest? Terwijl ze verloren hebben? You, Dutch people, are, well... you are awesome." José uit Hoorn die met man Angelo deze week nog spoorslags naar Lyon reed om niets van het spektakel te missen, moet erom gniffelen. ,,Ja, in voetbal is Amerika de beste, maar in feesten is dat Nederland.'' Ingecalculeerd Het verlies was al wel een beetje in gecalculeerd. Zelfs eerder op de dag in de fanzone in het centrum van Lyon, als de supporters nog van de beker kunnen dagdromen, is iemand als Thijs Kramer uit Tilburg - uitge- Even staan er, als de VS het erepodium op het veld beklimt, toch wat tranen in de ogen van Chiara Kool. ,,We waren zó dichtbij, zó ontzettend dichtbij, en dan is het gewoon zuur om te ver liezen.'' Vriendin Veronique Odink slaat een arm om haar schouder en sust: ,,Het is ook wel wat spanning hè. We hebben zo naar deze finale toegeleefd. We waren echt op van de zenuwen.'' Toch zijn de twee studentes uit Hardenberg, die al vanaf het begin de Leeuwinnen in Frankrijk achterna reizen, niet teleurgesteld. Veronique: ,,Het is toch prachtig dat Oranje dit heeft bereikt. Wie had dat na de groepsfase kunnen denken?'' Chiara: ,,We zijn trots, supertrots.'' Ze gaan, als ze 's avonds terug zijn op de cam ping, ook niet zitten mokken. ,,Nee, joh, we hebben hier zo veel nieuwe vrienden gemaakt. We gaan gewoon gezellig een drankje op dit hele avon tuur drinken.'' Op de Oranjetribune in Le Grande Stade van Lyon valt het direct op als de wedstrijd de laatste minuut ingaat en de kans op revanche verkeken is. Er wordt niet geschreeuwd, er wordt niet gesputterd, er wordt niet ge scholden. Nee, het legioen met fan- shirts van Groenen, Van de Donk en Van Dongen (en een verdwaald Klui- maandag 8 juli 2019 GO Trots verslaat teleurstelling in het Oranjekamp Lineth Beerensteyn en Daniëlle van de Donk met hun familie. foto ROBIN VAN LONKHUIJSEN Eefje Oomen Lyon —Studenten Chiara en Veronique

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4