Geen schatten op Vissersboeldag IN DE REGIO 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Ergernis na Concert at Sea I MIJN DORP, MIJN STAD Wendy Wagenmakers Scharendijke ,,Het is absurd. Gewoon niet meer normaal. Echt ab-surd." Erik de Vries was op het ergste voorbereid. ,,Maar dit overtrof mijn ergste nachtmerrie. Het was één en al rot zooi dat je zag." Het was Erik de Vries uit Scha- rendijke die een jaar geleden de Bende van het Strand oprichtte. In plaats van doelloos thuiszitten ging Dit overtrof mijn ergste nachtmerrie. Het was één en al rotzooi dat je zag hij liever het strand schoonmaken. Inmiddels telt de stichting twintig vrijwilligers. Samen zijn ze al vijf keer Schouwen-Duiveland rond geweest. De stranden worden met de dag schoner. Samen met een aantal vrijwilli gers is De Vries woensdag, toen het festivalterrein van Concert at Sea was leeg geveegd, met prikkers het strand aan de Brouwersdam op ge- gaan. ,,Blikjes, plastic bekers, hou ten bestek, honderden consump- tiemunten die helaas niets meer waard zijn, duizenden tie wraps en zelfs een injectienaald hebben we uit het zand gehaald." De eerste dag zeventien vuilnis zakken, de tweede dag zes. ,,En dan zijn we er nog niet. De beachclea- ner waarmee het schoonmaakbe drijf van Concert at Sea het strand op is gegaan, heeft het afval alleen maar dieper het zand in gedrukt. We zullen dus nog een paar keer te rug moeten." Het allerergste, zegt De Vries, zijn nog de sigarettenpeuken. ,,Die heb ben we vrijdag geraapt. Op onze knieën, met de hand. Twee grote emmers vol hebben we tot nu toe. We nemen ze volgende week mee naar het gemeentehuis. Dan kun nen ze daar eens zien wat een rot zooi er op ons mooie strand wordt achtergelaten." Die peuken, daar baalt organisa tor Lesley Grieten van Concert at Sea zelf ook van. ,,Mensen denken dat het strand één grote asbak is. Maar er valt weinig tegen te begin nen. Voor de rest hebben we dit jaar, nog meer dan vorig jaar, veel maatregelen om rotzooi tegen te gaan. Door het uitdelen van alumi nium flessen en het installeren van watertaps is het aantal plastic fles sen grotendeels teruggedrongen, we hadden twee keer zo veel vuil- nisbakken,veel meer prikkers dan voorheen en voor artiesten waren confettikanonnen verboden." Grie ten prijst het werk van de Bende, maar belooft dat zijn eigen schoon maakploeg ook nog teruggaat. Wendy Wagenmakers Bruinisse Een tikje teleurgesteld stopt de dame haar schilderijtjes terug in haar rugzak. ,,Hij zei dat ik er maar beter een boekenplank van kon maken." Het porselein waar Joke van der Wekke uit Dreischor mee komt, blijkt evenmin van bijzon dere waarde. Van haar Maria-me- daillon is de veilingmeester dan weer wel gecharmeerd. En zeker ook van de parelmoeren manchet- knopen die Riet van der Spek laat zien. In plat Bruus vertelt ze hoe haar huis in een museum is veran derd. De Rotterdamse veilingmeester, Roel Goedhart van Vendu Nota rishuis, hoort alles met een glim- De veilingmeester zei dat ik er beter een boekenplank van kon maken lach aan. Vorig jaar was hij ook al op de Vissersboeldag in Bruinisse. ,,Ik probeer dit soort veilinkjes al tijd mee te pikken in mijn vrije tijd. Er komt altijd weer handel uit. Na de editie van vorig jaar ben ik nog drie ofvier keer terug geweest om bijvoorbeeld nalatenschappen te taxeren." Barbiepoppen Zo was Goedhart hier ook een keer om een huis vol Barbiepoppen te bekijken. ,,Die mevrouw had er vijf- tot zesduizend. Uiteindelijk hebben we zeshonderd dubbele geveild. De duurste, een Color Ma gic Barbie uit 1988, met nog afge knipt haar ook, heeft uiteindelijk 2200 euro opgeleverd. Een verza melaar was er speciaal voor uit Amerika overgevlogen." Zulke stukken zaten er zaterdag niet tussen. ,,Maar wel statenbij bels uit 1750 die zichtbaar twee watersnoden hebben overleefd. Niks waard in geld, maar de verha len zijn onbetaalbaar." Excursie Grevelingen Concert Jos Vogel Avondconcert Dorpshuis, 13.00 16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; 18.30 uur: De Witte Toekomst; 19.30 uur: Harmonie Witte van Haems- tede; Pelgrimskerk, maandag 8 juli 2019 Strand na festival is vuilnisbelt SD Veilingmeester Roel Goedhart taxeert het porselein van Joke van der Wekke uit Dreischor. FOTO ERNESTA VERBURG Het zand was zo mooi schoon, dat badgasten zich er op Bo naire waanden. Maar na drie dagen Concert at Sea is het strand aan de Brouwersdam ver anderd in een vuilnisbelt. Al het werk van de Bende van het Strand is voor niets geweest. -Erik de Vries Nooit ontdekte Rembrandts werden zaterdag niet binnen gebracht bij de Vissersboeldag van Brusea, maar de statenbij bels die zichtbaar twee water snoden hebben overleefd, daar kreeg de veilingmeester het bijna even warm van. -Bezoekster Vissersboeldag MELISSANT Staatsbosbeheer ver zorgt woensdag een ex cursie bij de Grevelin gen. Deelnemers gaan in een excursiewagen op zoek naar reeën, Heckrunderen en wilde paarden. Vervolgens wordt er een biologi sche lunch geserveerd en stappen deelnemers op de boot om op zoek te gaan naar zeehon den. De excursie begint om 11.00 uur vanaf de parkeerplaats Slikken- midden, Bieningenweg/ Halsdijk. Deelname kost 45 euro per persoon, kinderen betalen 37,50 euro per persoon. Aanmelden kan via staatsbosbeheer.nl. GOES Organist Jos Vogel geeft morgen een con cert in de Grote Kerk in Goes. Hij zal optreden met de 10-jarige Esra Jonckman, die blokfluit speelt. Op het pro gramma staat barokmu ziek van Telemann, Bach en Homilius. Het concert begint om 13.30 uur en is gratis toegankelijk. Meer informatie: muziek- indegrotekerkgoes.nl. Excursie bij de Grevelingen. foto ernesta verburg RENESSE In de Jacobuskerk in Renesse wordt donder dag een 'Kaleidoscope' onder leiding van Lies- beth Franken. Het zo- merconcert begint om 20.00 uur. De toegang is gratis, wel is er een col lecte. BROUWERSHAVEN Centrum, 14.00 20.00 uur: Zomer- markt; Grote kerk, 11.00-17.00 uur: Ex positie Coen van den Ende: Zon, Zee, Strand en Land; Ton- nenmagazijn, 19.00 22.30 uur: Boog schieten Jeugd Arte mis; BURGH-HAAMSTEDE 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Cres- Beat; KERKWERVE Dorps huis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; Zwembad Dol-fijn, 13.30-14.30 uur: Zwemmen met Allévo voor mensen met de- mentie-beeld; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereni ging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorps huis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30 21.15 uur: Repetitie avond Nut en Uit spanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49