Over vier jaar wil Abali zelf op het WK staan II Eredivisiezege voor Boehlé en Boermans 17 Het laatste woord Joël Zwarts-show Terwijl er nog volop wordt gela chen en gesproken over de actie van Van Putten en hij naast de dug-out door alles en iedereen wordt aangeklampt, ligt de bal al in het netje. Jöel Zwarts heeft nog geen twee minuten nodig om de score te openen op het kunstgras in Zierikzee: 0-1. Het blijkt een op maat tot meer. Zowel voor de jonge spits als voor Excelsior, dat afgelopen seizoen uit de eredivisie degradeerde. Het wordt uiteinde lijk 0-10 en Zwarts neemt de helft van de productie voor zijn reke ning. Na afloop stormt een aantal kinderen dan ook eerst op hem af voor een selfie. ,,Zware pot'', zegt Dylan Adelaar in de gang bij de kleedkamer. ,,Al- les gaat een tandje harder'', ver volgt de aanvaller van MZC'11, die afgelopen seizoen bij Kethel Spa- We gingen voor dat ene goaltje. Ik dacht zelf ook: het zou mooi zijn om te scoren tegen Excelsior land speelde. Hij heeft in de wed strijd kennis gemaakt met Robin van der Meer. ,,Een beer van een gozer'', omschrijft Adelaar de 1 meter 96 lange vleugelverdediger van Excelsior. ,,En hij kan ook nog eens goed voetballen." Scoren was niet weggelegd voor de 23-jarige buitenspeler. ,,We hebben maar één kans gehad, een kopbal in het begin. We gingen voor dat ene goaltje. Ik dacht gister zelf ook: het zou mooi zijn om te scoren tegen Excelsior.'' Het zou tevens een lek kere binnenkomer zijn geweest bij zijn nieuwe club, want Adelaar de buteerde officieus in het zwart wit. Er is hem al wel iets opgeval len. ,,Ik ben 23 en één van de oud sten in het team, dat is bizar.'' Het is mijn grootste droom om profvoetbalster te worden GRONINGEN Beachvolleybal- ler Dirk Boehlé en zijn partner Stefan Boermans hebben het eredivisie- toernooi in Gronin gen gewonnen. In een spannende finale versloegen de Hul stenaar en zijn team genoot Mees Blom en Yorick de Groot In drie sets. Boehlé en Boermans gingen in de eerste set nog ten onder. Blom en De Groot zege vierden in dat eerste be drijf met 21-13. In een spannende tweede set (19-21-winst) dwong de Zeeuw echter een beslis sende derde set af. Die beslissende set werd eveneens met slechts twee punten ver schil gewonnen: 13-15. maandag 8 juli 2019 M De vrouwen van MZC'11 werden na de rust overlopen door Excel sior/Baren- drecht, eind stand: 0-12.. FOTO ERNESTA VE- BRURG van het juichende en klappende publiek. - Dylan Adelaar (23) Voetbalster Ilham Abali (17) uit Vlissingen stond eerder dit jaar met Oranje onder 17 in de finale van het EK. De speel ster van ADO den Haag ver loor toen na strafschoppen van Duitsland. Gisteren zag ze het 'grote Oranje' ook de fi nale verliezen, van het WK in dit geval. Bas Dingenouts Vlissingen Vond je het een terechte ne derlaag tegen de Verenigde Staten? Ik baal enorm, maar vind het uit eindelijk wel terecht dat de Ver enigde Staten wereldkampioen zijn geworden. Na de eerste helft had ik nog wel hoop moet ik zeggen. Helaas wordt er dan net op het verkeerde moment een penalty gegeven. De dames mogen in ieder geval ontzettend trots zijn dat ze zo ver gekomen zijn. Op dit moment zijn de Ver enigde Staten helaas net even een maatje te groot, echt een topteam. Wie was voor jou de beste speelster van het toernooi? Persoonlijk vind ik Jackie Groe nen de beste speelster. Niet al leen van Nederland, maar van het hele toernooi. Je moet het toch een beetje in eigen land houden, hè. Jackie is echt een enorme vechtmachine op het middenveld, die ontzettend be langrijk is. Daarnaast vond ik Stefanie van der Gragt ook erg goed spelen. Zij heeft echt on telbaar vaak haar voetje er tus sen gezet als de tegenstander gevaarlijk dreigde te worden. Ook wil ik keepster Sari van Veenendaal en Lineth Beeren- steijn nog even noemen. Ook zij waren supergoed dit WK. Ilham Abali Hoe zie je de toekomst van het Nederlands team voor je? Heel positief. De speelsters van dit team zijn nog vrij jong en er komt genoeg talent aan. Ik hoop dat het vrouwenvoetbal in Ne derland alleen maar groter zal worden. Laten we ervoor gaan dat we de VS over vier jaar wel kunnen verslaan. Qua voetbal is er zeker nog wel verbetering mogelijk na dit toernooi. Qua vechtlust zit het sowieso wel goed. Hoe moeizaam het soms ook ging, altijd had ik wel het ge voel dat Nederland aan het lang ste eind zou trekken. Gaan we jou over vier jaar zien tijdens het WK? Ik ga er in ieder geval alles aan doen. Het is mijn grootste droom om profvoetbalster te worden. Na dit WK is dat eigenlijk alleen maar toegenomen. Pas geleden heb ik een contract getekend bij ADO den Haag. Over een paar weken sluit ik aan bij de eerste selectie, ontzettend leuk natuur lijk. In totaal trainen we vier keer per week, maar het valt goed te combineren met school geluk kig. In de Nederlandse selecties schuif ik door naar onder 19. Voorlopig hebben we nog geen wedstrijden gepland staan op hele korte termijn. Ik kan in ieder geval niet wachten op het nieuwe seizoen en verder te werken aan mijn grote droom, het echte Nederlands elftal halen. 9 Ilham Abali in Oranje, foto ANTON UZUNOV/GETTY IMAGES Joël Zwarts nam 5 van de 10 treffers van Excelsior voor zijn rekening. foto ernesta vebrurg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45