16 Dubbelslag Tazelaar in Souburg Eregast Excelsior wint met 0-10 op het feestje van honderd jaar clubvoetbal in Zierikzee. Joël Zwarts stal de show met vijf doelpunten, MZC'11 joeg tevergeefs w op een eretreffer. 100 JAAR VOETBAL IN ZIERIKZEE maandag 8 juli 2019 Rowin Tazelaar heeft gisteren met overmacht de A-categorie (speelsterkte 2,2 tot 3,7) van het open tennistoernooi in Souburg op zijn naam ge schreven. In de finale was de uit Breskens afkomstige Mid delburger met 6-2 6-2 te sterk voor Stijn Sprinkhuizen. ,,De uitslag in de finale was mis schien dik, maar we hebben wel lange games gespeeld'', erkende Tazelaar. ,,Ik kon Stijn goed onder druk zetten en ik was goed gefocust. Beide sets begon ik goed en dat was belangrijk om er meteen druk op te kunnen zetten.'' Sprinkhuizen, die met zijn ra ting van 2,2 op papier 'een tiende' sterker stond dan zijn opponent, was ondanks de nederlaag toch tevreden. ,,Het was voor mij de derde finale hier in Souburg, daar ben ik wel content mee. Rowin was vandaag een niveau beter. We hadden veel rally's, maar uit eindelijk dwong hij telkens de punten af.'' Tazelaar hoefde in drie wed strijden in het enkelspel geen enkele set af te staan. Ook in het dubbelspel met Eddy Sprinkhuizen bleef hij drie wedstrijden zonder setverlies. Geel kwartet bezorgt Clement dagzege Marinka Clement uit Kam perland draagt na twee etap pes de gele trui in de PZC Le zerstour. De openingsrit werd gewonnen door Pamela Pou- welse (Middelburg), waarna Clement op dag 2 toesloeg met de dagzege en de leiding in het algemeen klassement. Dankzij het 'gele' Jumbo- Visma-kwartet Teunissen, Van Aert, Kruijswijk en Mar tin bleef Clement plaatsge noot Sam van den Kreeke voor in dep ploegentijdrit. PAARDENSPORT Twee zeges voor Muilwijk Tieleman vijfde op EK Zilver voor Willem de Vos Willem de Vos (40) uit Middelburg heeft in Herkingen een zilveren plak behaald op de kwart triatlon. De 'nieuwe' afstand, over 1 km zwem men, 40 km fiet sen en 10 km lopen, werd ge wonnen door Joris Zaman uit Nieuw Namen. De Vos kwam als tiende uit het water, maar stormde op de fiets naar voren, tot plek twee. Sportpark Den Hogen Blok, zater dagochtend, klokslag kwart voor twaalf. Ronald Backx kijkt om zich heen. De voorzitter van MZC'11 ziet hoe de eerste hamburgers ge grild worden en in de verte, op het hoofdveld, warmen de vrouwen van MZC'11 en Excelsior/Baren- drecht zich op. Het honderdjarig jubileum van de Schouwse club wordt groots gevierd. De oefen wedstrijd van de dames vormt het voorgerecht, later op de middag zullen de mannen aantreden tegen Keuken Kampioen Divisie-ploeg Excelsior. Maar eerst dus de vrouwen. Het thuisspelende team krijgt binnen de minuut een enorme kans, maar Romy Messemaker bekroont haar fraaie solo niet met een treffer. Ver volgens moet MZC'11 in de achter uit en komt het amper nog van ei gen helft af. Doelvrouw Daphne Jasperse krijgt de ene na de andere bal op zich afgevuurd, maar houdt - met dank aan het aluminium - ruim een half uur de nul. „De keeper staat haar mannetje wel", merkt een toeschouwer op. In de 34ste minuut vliegt een hoek schop ineens het doel in en is het verzet van de Zeeu wen gebroken. De rust stand is 0-3. Na de hervatting gaat het rap. De spelersbus van Excelsior draait vlak na de 0-5, in de 57ste minuut, het parkeerterrein op. Trainer Ricardo Moniz en consor ten begeven zich naar het veld en zien de vrouwelijke collega's over de Zierikzeese amateurs heen walsen. Enkele enthousiaste kinderen maken van de gelegenheid gebruik om alvast een selfie te maken met on der anderen Luigi Bruins en proef speler Ahmad Mendes Moreira, die afgelopen seizoen bij FC Gronin gen onder contract stond. Na ne gentig minuten vrouwenvoetbal geeft het scorebord 0-12 aan. Bloemen Ondertussen stroomt het ff» sportcomplex steeds voller. „Als je hier niet naartoe komt, ben je geen voet balliefhebber", zei Backx een paar uur eerder al. De voor in zitter voorspelde ongeveer hon derd toeschou wers bij de vrou wen en vierhon derd belangstel lenden bij het hoofdgerecht. Het tweede duel van de dag begint zo'n zeven minuten later dan gepland. De reden? Arbiter Harold van de Ketterij krijgt een bos bloemen uitgereikt vanwege zijn duizendste duel en vervolgens steelt Ron van Putten de show. De materiaalman van MZC'ii vraagt in de mid dencirkel zijn vriendin Anita ten huwelijk. En met succes. „Iedereen mag het weten", schreeuwt ze van blijdschap door de mi crofoon, tot genoegen TENNIS Wielrenner Marco Minn- aard is gisteren twintigste geworden in de eerste rit in lijn van de Ronde van Oos tenrijk. De Wemeldingenaar had een achterstand van acht seconden op de Spaanse ritwinnaar Carlos Barbero. LEZERSTOUR DAAN KLOMP Voetballer Daan Klomp (hier nog in het shirt van NAC, dat hem komend seizoen verhuurt) uit Wissenkerke maakte za terdag zijn de debuut voor Helmond Sport. Klomp speelde een halve wedstrijd. Helmond Sport leidde halverwege met 1-2 en won uiteindelijk met 1-4 van Mierlo Hout. foto bsr agency Dressuuramazone Jorien Muilwijk trok zaterdag de stijgende lijn, die ze enkele maan den geleden met de ruin Esteban heeft ingezet, door. De amazone uit Koewacht liep in Axel met de mooi in balans en ge dragen door de arena dravende Rubiquil-zoon twee keer op rij naar de zege in de klasse ZZ-Licht. BEACHSOCCER Sylvana Tieleman en het Nederlands beachsoccerteam hebben het Euro pees kampioen schap in Portugal afgesloten met de vijfde plaats. In Na- zaré was Oranje met 6-5 te sterk voor Tsjechië. TRIATLON Stefan Maas Zierikzee Arbiter Haraold van de Ket terij floot zijn duizendste duel. FOTOERNESTAVEBRURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 44