m Anne Terpstra boekt historische zege O O) CD 15 Super Cup Loting Op zo'n tweeduizend meter hoogte pakte de 28-jarige Terp stra halverwege de wedstrijd de koppositie op het hete en kurkdroge circuit. Ondertus sen begon Neff, de wereld kampioene van 2017, aan een sterke inhaalrace. Met nog één van de zes rondes te gaan wist Neff de Zeeuwse te achterha len. ,,Door de hitte en hoogte wilde ik niet te snel in het rood rijden. Daarom heb ik van be gin tot eind mijn eigen tempo gereden. Tot het moment dat ik geen krachten meer hoefde te sparen'', vertelde een stra lende Terpstra. ,,Op dat mo ment kon ik met een sterk eindschot wegrijden bij Neff en de zege veilig stellen''. ,,Ik wist dat ik me goed voelde, maar sterker dan dit deelnemersveld vind je het niet. Er waren hier vandaag wel vijftien tot twintig vrou wen die als eerste over de streep konden komen. Dat ik hier win, is daarom wel heel bijzonder.'' Immers, nooit eer der lukte het een Nederlandse mountainbikester om een we reldbekerwedstrijd te winnen. Ik wist dat ik me goed voelde, maar sterker dan dit deelnemersveld vind je het niet ,,Dat wist ik eerlijk gezegd ook niet, maar dat maakt het na tuurlijk allemaal nog mooier en specialer.'' Het succes is vol gens Terpstra ook voor een deel aan haar team te danken. Sinds 2016 rijdt ze voor het Duitse Ghost ,,We zijn met vijf rensters uit vijf verschillende landen. De goede sfeer binnen dit team is voor mij echt een belangrijke voorwaarde om te kunnen presteren. Ik ben blij dat ik hier deel van uit mag maken en dat ik de ploeg met deze zege kan terugbetalen.'' Olympische Spelen Ondanks haar zege is Terpstra nog niet zeker van een Olym pische nominatie. Terpstra had de wedstrijd in Andorra aan kunnen wijzen als kwalifica tiewedstrijd, maar deed dat be wust niet. Een plaats in de top zes was dan voldoende ge weest voor Tokio. ,,Ik heb ech ter nog nooit op deze hoogte gepresteerd en had hier ook zomaar twintigste kunnen eindigen.'' Eerder had Terpstra een wedstrijd in Albstadt, waar ze als vijfde eindigde, ook niet opgegeven als kwalifica tiewedstrijd. ,,Misschien ben ik niet heel gelukkig in het uit kiezen van die kwalificatiemo menten, maar die nominatie komt er wel.'' Bij de mannen zat een over winning voor Middelburger Milan Vader er niet in. Hij ein digde wel op een verdienste lijke 25ste plaats in Andorra. kend. Niet Feyenoord en AZ zijn nu de blikvangers, maar ADO Den Haag en eerstedivisionist Excelsior. De buitenlandse inbreng komt van NK Lokomotiva Zagreb, de nummer zes van Kroa tië. Geen van die ploe gen kruist de degens met het Schouws elftal en dat is opvallend. De regioselectie van het ei land Schouwen-Dui- veland is normaal een vaste waarde op de Zeeuwse zomerkalender, maar ontbreekt nu. „De ploeg en organisa tie zijn opge heven", ver telt Peter Goedege- buure namens Regio Voetbal Schouwen- Duiveland. „Er was een gebrek aan motivatie. Spelers leken er niet meer zo'n zin in te hebben en clubs wilden steeds vaker hun spelers niet vrijgeven." Het treffen met FC Dordrecht van vorig jaar in Burgh- Haamstede blijft dus voorlopig het laatste kunstje van de regioforma tie. Dat duel eindigde in 1-14. „Tot mijn grote schaamte", aldus Goe- degebuure. Bellen Het Zeeuws elftal kwam tot nu toe slechts één keer in actie, tegen Lo komotiva Zagreb (1-7). Daar komt mogelijk nog wat bij. „We hebben de optie om op vrijdagavond 19 juli tegen Jong Ajax te spelen en zijn in gesprek met een aantal clubs. Ech ter, op zo'n korte termijn de organi satie op orde krijgen, is geen sine cure", zei bestuurslid Harry Koster eerder tegen deze krant. „Geïnte resseerde clubs mogen mij bellen." Serooskerke kreeg eerder dus al wel telefoon. Het resultaat: van avond komt ADO Den Haag langs. „We proberen iedere twee jaar een wedstrijd tegen een profclub te organiseren", geeft voorzitter Hans van den Broeke aan. Scoren tegen de eredi- visionist zou mooi zijn voor de tweedeklasser. Het liefst twee keer, want er staat nog een rekening open. In 2017 ontving de tweede klasser de residentieclub ook al en toen wonnen de Hagenaars met 0-7. 'Alleen een Zeeuwse goal ont breekt in Serooskerke', kopte deze krant toen. Tijd voor revanche dus voor 'Seroos'. „Dat heb ik hier ook al gehoord", besluit Van den Broeke lachend. Hoe anders zag de wereld er een jaar geleden uit. Bijna iedere week was er wel een profclub te bewonderen in de provincie. ADO, AZ, FC Dordrecht en het Belgische KV Oostende kozen toen voor een Zeeuws trainings kamp. Het aantal wedstrijden van BVO's in Zeeland haalde de dub bele cijfers. Buitenlandse clubs (Panathinaikos uit Griekenland, het Israëlische Hapoel Haifa en Lokeren - net als Oostende uit België) wisten de provincie te vinden. En bekerwinnaar Feyen oord kwam uiteraard op bezoek, voor een duel met het Zeeuws elftal in Middelburg. Dit jaar blijft de teller voorlopig steken op vier wedstrijden van profclubs op Zeeuwse bodem. Slechts een derde van het aantal duels dat vorig jaar werd ge speeld. De namen van de clubs zijn bovendien een stuk minder aan- spre- maandag 8 juli 2019 PM Voetballer Brad ley de Nooijer (foto) uit Oost Souburg heeft zaterdagavond weer een prijs gepakt met zijn club Viitorul Constanta. In Ploiesti werd de Roemeense Super Cup ge pakt door een 1- 0-zege op kam pioen CFR Cluj. De Nooijer werd na 73 minuten gewisseld. De voetballers van Kloetinge krijgen in de eerste kwalifica tieronde van de TOTO KNVB- beker bezoek van FC Lienden. De eersteklas ser speelt op zaterdag 17 au gustus thuis tegen de zon- dag-derdedivisi onist. Zaterdag- derdedivisionist Hoek speelt dan uit bij de ama teurs van TOP Oss (eerste klasse). Compe- titiegenoot Goes moet naar eersteklasser Huizen. 'Seroos' treft ADO in lege Zeeuwse voetbalzomer Als eerste Nederlandse ooit heeft Anne Terpstra uit Zie- rikzee een wereldbeker mountainbike op haar naam geschreven. In Andorra bleef ze verrassend de Zwit serse Jolanda Neff voor. Menno Kole Vallnord - Anne Terpstra (28) riw— In 2017 won ADO Den Haag met 0-7 bij Serooskerke. foto dirkjan GJELTEMA in duel met Robin van Persie van Feyenoord. FOTO RUBEN OREEL Fabian Wil son (links) vorig jaar na mens het Zeeuws elftal Daniel Vervelde Vlissingen Wie deze zomer nog een prof club aan het werk wil zien in de provincie, doet er goed aan vanavond naar Serooskerke af te reizen. Daar neemt het vlag genschip van de plaatselijke trots het op tegen eredivisio- nist ADO Den Haag (aftrap 19.30 uur). En voor wie van avond niet kan - of er na van avond nog geen genoeg van heeft - is er vrijdag een herkan sing in de buurt. Dan speelt ADO in Oost-Souburg tegen RCS. Maar daarna is de Zeeuwse voetbal agenda vooralsnog leeg deze zomerstop. O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43