Feyenoord rekent op Liam Kelly als versterking voor stroperig middenveld Messi: Copa is 'fixed' in voordeel Brazilië 13 Trainer Jaap Stam rekent op de komst van Liam Kelly, een 23-jarige Ier met wie hij al werkte bij Reading. Het geeft Feyenoord meer mogelijkheden op het nog stroperige middenveld. Fer mee naar Oostenrijk Copa totaal geen respect voor ons. Het voetbal raakt verziekt, de mensen kunnen er op deze manier niet meer van genieten.'' Uit protest tegen de gang van zaken bleef Messi weg bij de me dailleceremonie in Sao Paulo. Hij was na het verloren duel met Bra zilië in de halve finales (0-2) al zeer kritisch op de officials. ,,Ik zal hiervoor misschien nu wel moeten boeten'', erkende hij na zijn nieuwe tirade. Messi werd tegen Chili in de 37 ste minuut met zijn tegenstander Gary Medel van het veld gestuurd Het middenveld van Feyenoord oogde zaterdag tegen FC Dordrecht (1-2 winst) bepaald nog niet flit send. Het spel enigszins versnellen, bleek tegen de bescheiden ploeg uit de eerste divisie nog iets teveel ge vraagd voor het huidige Feyenoord. Maar trainer Jaap Stam heeft het puzzelstukje dat Feyenoord in dat opzicht nodig lijkt te hebben, al ge vonden. Feyenoord liet Liam Kelly reeds een medische keuring onder gaan, de clubs zijn al akkoord. De 23-jarige middenvelder van Rea ding moet er alleen nog persoonlijk uitkomen met de Rotterdammers. De Ier speelde bij Reading onder Jaap Stam vrijwel alles, maar raakte onder diens opvolgers Paul Cle ment en later José Gomes op een zijspoor. Kelly rekent op een her eniging met zijn oude trainer. ,,Liam is een goede speler'', zegt Stam. ,,Met een verfijnde techniek en een prima passing. Een speler die je er graag bij hebt als trainer. Hij zal zich hier waar moeten ma ken, maar ik weet zeker dat hij Fey enoord sterker kan maken. Hij kan het spel versnellen en vertragen.'' In en tegen Dordrecht liet Stam eerst Jordy Wehrmann, Orkun Kökcü en Yassin Ayoub het mid denveld vormen. Na rust waren Jens Toornstra, Wouter Burger en Achraf El Bouchataoui de drie pionnen op het Rotterdamse mid denrif. Van die zes spelers lijkt vooralsnog alleen Toornstra een ze- kerheidje. Variëren Stam speelt tot op heden met de punt naar achteren, dus zonder een echte 'nummer 10' kort achter de spitsen, maar met een linker- en rechtermiddenvelder. ,,Die twee spelers kun je ook twee 'tienen' noemen'', zei Stam. Dat Steven Berghuis per se als diepste midden velder zou willen spelen, daar grin nikt Stam om. ,,Steven heeft name lijk helemaal niets geëist'', zegt de trainer. „Bovendien, hij komt als rechterspits al veel naar de as van het veld. We moeten straks gewoon veel kunnen variëren.'' Dat laatste is één van de redenen dat Kelly naar de Kuip moet komen. Stam is overigens wel tevreden over de eerste fase van de voorbereiding, maar weet ook wat er nodig is om de volgende stap te zetten. Onder tussen knijpt hij zijn spelersgroep regelmatig af, deze week in Oosten rijk waarschijnlijk nog meer dan voorheen. ,,Het is zwaar voor de jongens, dat klopt'', zegt Stam. Dat zijn spelers regelmatig al om 8.15 uur, voor het ontbijt, op het veld staan, is volgens Stam niet be doeld om ze uit te knijpen. ,,Die Ik weet zeker dat Kelly ons sterker kan maken. Hij kan het spel versnellen en vertragen - Jaap Stam ochtendtrainingen, die bestaan echt niet uit loodzwaar loopwerk'', zegt de trainer. Maar zijn spelers vertellen stuk voor stuk dat ze het zwaar hebben onder de voormalig speler van onder meer Manchester United en AC Milan. ,,Het is goed dat ze moe zijn en hun rust pakken als ze thuis zijn, dat is beter dan in ZONDERCLUB de stad gaan lopen'', zegt Stam. De Rotterdamse aanhang geniet ondertussen van de aanpak van de oefenmeester. Dat er tegen FC Dor drecht slechts met een goaltje ver schil werd gewonnen door twee treffers van jeugdspeler Marouan Azarkan, is vooralsnog bijzaak. Steven Berghuis is ook weer te rug en dat maakt Feyenoord in één klap een stuk sterker. De aanvaller liet in een filmpje op de eigen web site van de club weten dat hij niet weet hoe zijn nabije toekomst er uit zal zien. PSV wil hem kopen, Fey- enoord wil hem ondanks een door lopend contract graag nog langer vastleggen. ,,Teken nu maar bij'', zong de aanhang. Met nieuwkomer Luciano Nar- singh, die in Dordrecht nog aan de kant bleef en waarschijnlijk ook Liam Kelly, krijgt Feyenoord steeds meer wapens. Dat is echter ook broodnodig na het vertrek van Tonny Vilhena, Robin van Persie, Jordy Clasie en Cuco Martina. ,,We zetten stappen. De jongens werken keihard. In Oostenrijk trekken we die lijn door.'' maandag 8 juli 2019 Ier moet sturing geven GO SAO PAULO De Argentijnse ster speler Lionel Messi heeft na de gewonnen strijd tegen Chili (2-1) om de derde plaats bij de Copa América hard uitgehaald naar de Zuid-Amerikaanse voetbalbond Conmebol. Volgens de aanvaller van Barce lona is het toernooi in Brazilië 'fixed'. Alles staat volgens Messi, die rood kreeg tegen Chili, in het teken van de eindzege voor het gastland. ,,Aan deze corruptie zouden we niet mee moeten wer ken'', foeterde Messi (32). ,,We zijn het helemaal zat hier. Er is bij deze na een opstootje. ,,Iedereen heeft kunnen zien wat er gebeurde. Geel was meer dan genoeg ge weest'', bromde Messi. ,,Ik mag hopen dat in de finale tussen Bra zilië en Peru de arbitrage inclusief de VAR niks te doen krijgen. Mis schien kan Peru dan nog kans maken op de titel.'' De finale Brazi lië - Peru was nog bezig bij het ter per se gaan van deze krant. Medel en Messi ruziën en krijgen even later rood. foto afp Mikos Gouka Dordrecht Steven Berghuis en Wouter Burger feliciteren Marouan Azarkan met één van zijn goals in Dordrecht. foto bsr agency Liam Kelly. foto getty images ROTTERDAM Leroy Fer traint voorlopig mee met Feyen oord, de club waar hij werd opgeleid en doorbrak. De 29-jarige middenvelder, die nog zonder club zit omdat Swansea City zijn contract niet verlengde, wil zo volledig herstellen van een blessure en weer wedstrijdfit worden. Fer gaat vandaag ook mee op trainingskamp naar Oosten rijk. Feyenoord en de speler benadrukken dat er op dit mo ment geen sprake is van con tractbesprekingen. Fer liet de afgelopen tijd wel doorsche meren graag te willen terug keren bij de club waar hij als 17-jarige debuteerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41