Marquez al tien keer de beste VïS^V! 'vfs 12 i Internationals terug bij Ajax voor tweede deel voorbereiding Ajax begint vandaag aan het tweede blok van de voor bereiding. Acht internationals sluiten aan in Amsterdam, onder wie aanvoerder Matthijs de Ligt. De vraag is hoe lang Matthijs de Ligt de voorbereiding in Amster dam nog gaat meemaken. Al enkele dagen zijn de onderhandelingen tussen Juventus en Ajax over de 19- jarige verdediger in volle gang. Het openingsbod van de Italianen van ongeveer 65 miljoen euro inclusief bonussen, is inmiddels naar boven bijgesteld, maar het gat tussen beide partijen is nog altijd aanzien lijk. In de tussentijd houden Paris Saint-Germain en FC Barcelona de situatie rond De Ligt nauwlet tend in de gaten. Juventus be reikte onlangs met het kamp- De Ligt een akkoord en zou het talent graag deze week in Turijn willen begroeten, maar Ajax laat zich allerminst opjagen. De clubleiding verlangt niet de hoofdprijs, maar hanteert wel een 'realistische' transfersom, van naar verluidt tachtig miljoen euro. Ajax realiseert zich al langere tijd dat De Ligt langer behouden een onmogelijke opgave is en denkt al verder. De Amsterdammers heb ben het vizier gericht op de Mexicaan Edson Alvarez als op- volger van De Ligt. De 21-jarige verdediger, die afgelopen sei zoen bij Club America ook ge regeld als controlerende middenvelder speelde, kwam afgelopen nacht nog in actie met zijn land in de finale van de Gold Cup. De verwachting is dat de 23-voudig interna tional op korte termijn de knoop doorhakt. PSV zat langere tijd ook achter de verdediger aan, maar de grootste concurrentie on dervindt Ajax momenteel van West Ham United en Wolverhampton Wande rers. Alvarez heeft een geli miteerde transfersom in zijn contract van vijftien miljoen euro. In afwachting van de ontwikke lingen rond De Ligt en Alvarez her vat Ajax na een rustdag vandaag de voorbereiding. Samen met Daley Blind, Donny van de Beek, Lasse Schöne, Kasper Dolberg, Dusan Ta- dic en de nieuwelingen Quincy Promes en Razvan Marin sluit De Ligt weer aan bij de selectie van Erik ten Hag. Door interlandver plichtingen begin juni kregen zij nog langer vrijaf. Gesloten deuren In de afgelopen twee weken moest Ten Hag het stellen met voorname lijk jeugdige spelers. Het leverde af gelopen zaterdag wel een overtui gende zege op Anderlecht op. Ach ter gesloten deuren versloeg Ajax op het eigen trainingscomplex de Belgische topclub met 5-2, waarbij Noa Lang en Carel Eiting zich op een positieve manier lieten zien. De doelpunten van de Amsterdam mers kwamen op naam van Dani de Wit (2x), Kik Pierie, Victor Jen sen en Klaas-Jan Huntelaar. Komend weekend reist Ajax voor een trainingskamp af naar het Oos tenrijkse Bramberg. Na de acht in ternationals die vandaag instromen wacht Ajax nog op zes spelers. Ras mus Kristensen, die met Jong De nemarken aan het EK deelnam, zal zich volgende week weer melden. Voor Andre Onana, Noussair Mazraoui en Hakim Ziyech (Afrika Cup) en Nicolas Tagliafico en David Neres (Copa América) is na een lang seizoen de vakantie afgelopen weekend pas begonnen. Zij zullen vanaf 21 juli gefaseerd instromen. OBERLUNGWITZ Marc Marquez heeft voor de tiende keer op een rij de MotoGP van Duitsland ge wonnen. De vijfvoudig wereld kampioen uit Spanje, die in de kwalificaties al een circuitrecord had gereden, startte op zijn Honda ook voor de tiende keer in successie vanaf poleposition. De 26-jarige Mdrquez zegevierde in 2010 in de i25cc (Moto3) en in 2011 en 2012 in de Moto2. Sindsdien was hij zeven keer de sterkste in de Mo- toGP. Landgenoot Maverick Vinales finishte op de Sachsenring als tweede en de Brit Cal Crutch- low werd derde. De Spanjaard Alex Rins haalde opnieuw de finish niet. Net als vorige week tijdens de TT van Assen ging hij onderuit. Ook de Fransman Fabio Quartararo, de nummer acht van het klassement, finishte niet. Quartararo reed in de beginfase nog even aan kop, na een slechte start van Mdrquez. De Spanjaard herstelde zijn over macht echter alweer snel. ,,Toen ik eenmaal drie seconden voorsprong had, kon ik rustig naar de finish rij den en aan mijn broertje Alex den ken die in de Moto 2 al had gewon nen. Het was zo een perfect week end voor onze familie'', zei Mdr- quez, die in het klassement zijn voorsprong op Andrea Dovizioso (Ducati) uitbreidde tot 58 punten. Petrucci (Ducati) staat derde op 64 punten. Rins blijft ondanks zijn crash vierde. In de Moto2 eindigde de Neder lander Bo Bendsneyder als 16de, waardoor hij geen punten over hield aan de wedstrijd. Bendsney- der was als 15de van start gegaan. ,,Op het rechte stuk verloor ik steeds plaatsen en die kon ik maar moeilijk weer goedmaken in het middenstuk'', zei Bendsneyder. „Alleen daar heb ik het verloren: op het rechte stuk. Ik had zeker de snelheid om ergens rond de top 10 mee te doen. Natuurlijk baal ik van die punten, maar met de wedstrijd ben ik heel blij.'' MOTO GP Uitslagen Softbalsters staan titel af Vos slaat twee keer toe in Giro Van der Mark: 8ste bij rentree FLITSEN maandag 8 juli 2019 De Ligt is er weer, maar hoe lang nog? Amsterdam Freek Jansen Lassina Traoré in duel met speler-trainer Vincent Kompany van Anderlecht. foto ajax media M Edson Alvarez. foto bsr GRAND PRIX VAN DUITSLAND 1. Marquez (Spa/Hon) 41.08,276 25 pt 2. Vinales (Spa/Yam) +4,587 20 pt 3. Crutchlow (GBr/Hon) +7,741 16 pt 4. Petrucci (Ita/Duc) +16,577 13 pt 5. Dovizioso (Ita/Duc) +16,669 11 pt WK-stand 1. Marquez 185 pnt 2. Dovizioso 127 pnt 3. Petrucci 121 pnt 4. Rins (Spa/Suz) 101 pnt 5. Vinales 85 pnt SOFTBAL De Nederlandse softbalsters hebben de Eu ropese titel afgestaan aan aartsrivaal Italië. De ploeg van de Amerikaanse bondscoach Connie Clark verloor de finale van het EK in het Tsjechische Ostrava met 3-2. Nederland be reikte ongeslagen de finale met elf overwinningen. Oranje plaatste zich wel voor het olympisch kwalifi catietoernooi voor Tokio. WIELRENNEN Marianne Vos (foto) heeft een prima weekeinde in de Giro Rosa achter de rug. De wielren- ster van CCC-Liv won gis teren ook de derde etappe in de Ronde van Italië voor vrouwen. Een dag eerder had ze ook al de tweede rit op haar naam geschreven. Voor de 32-jarige Bra bantse was het haar 23ste etappezege in de Giro. MOTORSPORT Wegracer Michael van der Mark is met een stijve pols als achtste gefinisht in de race uit het WK Superbike op het Britse circuit Donington Park. De motorcoureur maakte zijn rentree twee weken na een zware crash in Rimini. De Brit Jonathan Rea won de race en is de nieuwe koploper. Kim Emmen is verras send als vijfde geëindigd in de springwedstrijd uit de Global Champions Tour in Parijs. De Duitser Christian Ahlmann won. Dick Jaspers heeft weer eens een wereldbekertoer nooi in het driebanden op zijn naam geschreven. De 54-jarige biljarter uit Bra bant rekende in Porto in de finale af met de Zuid-Kore- aan Kim Haeng-Jik: 40-36. Jaspers, aanvoerder van de wereldranglijst, had 21 beurten nodig. Mountainbikester Anne Terpstra (28) heeft in An dorra als eerste Neder landse vrouw een wereld bekerwedstrijd cross coun try gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40