SS i Gratis S Wimbledon kijk je op Ziggo Sport! V rÊI ■vi'? 6 1 Dankzij Sari van Veenendaal mocht Oranje nog even geloven in een resultaat tegen de Verenigde Staten. Ze groeide uit tot de keeper van het toernooi en toonde zich naast het veld een ware leider. WK VOETBAL B FINALE: VERENIGDE STATEN - NEDERLAND K WïSËÏ De grappen gingen het internet over, gisteren tijdens de WK-finale tussen Oranje en de Verenigde Sta ten. Moet die Donald Trump niet eens een belletje wagen naar Nederland? Zet Sari van Veenen- daal op de grens en daar heb je je muur. De aanvoerder voorkwam in de eerste helft met vier reddingen dat Oranje voor rust al over de knie werd gelegd door de Amerikaanse speelsters, die vrijwel de gehele wedstrijd controleerden en de aan val zochten. Na de goals van Megan Rapinoe en Rose Lavelle greep Van Veenendaal opnieuw de hoofdrol. Zij voorkwam keer op keer dat de Ame- rikaansen een nog veel grotere score neerzetten tegen de lamgeslagen Oranjevrouwen. Ook toonde Van Veenen daal zich méér dan een uitblinkende keeper. Zij was het die direct na het laatste fluitsignaal haar medespeelsters van de grond trok, ze om helsde, ze oppepte en bemoedigende woorden insprak. ,,Kom op, we moeten trots zijn'', is wat ze volgens Jill Roord zei. Van Veenendaal moest bij de ce remonie op de foto met Alex Mor gan en Rapinoe, allemaal vanwege hun individuele prijzen. De Oranje-goalie werd uitgeroepen tot keeper van het toernooi. Een vreemd beeld: de extraverte en jui chende Amerikaansen naast de be scheiden en logischerwijs teleurge stelde keeper uit IJsselstein, hele maal geen showvrouw. Omschrijven Sterker, over haar eigen rol dit WK wilde ze niet te veel uitweiden. ,,Ik hou er niet zo van om over mezelf te praten. Ik kan het ook niet zo goed omschrijven. De komende da gen kan ik vast beter terugkijken op wat ik heb neergezet, op wat we hebben neergezet." Dat Van Veenendaal op dat podium naast de sterren van dit WK stond, was juist zo logisch. Wat sleepte ze er Oranje vaak doorheen dit WK. Tegen Japan in de acht ste finales, toen het toernooi allang over had kunnen zijn voor de Leeu winnen. Van Veenendaal hield vakkundig stand in de Japanse storm van de laatste twintig minuten. Slechts tegen Ka meroen had ze een slippertje waar uit de 1-1 viel, verder keepte ze elke wedstrijd sterk. Gisteren was ze op haar best. Met de wetenschap van nu kun je je niet voorstellen dat haar positie bij Oranje vlak voor het WK in ge vaar was, omdat ze een gedeelte van het seizoen bij Arsenal reservekee per was. Op het laatste moment werd Van Veenendaal door bonds coach Sarina Wiegman verkozen boven Loes Geurts. Van Veenendaal besloot voor het WK om komend seizoen Arsenal te verlaten en is nu transfervrij. Inte resse is er al en die zal na gisteren alleen nog maar toenemen. Al wilde ze daar na de finale niet veel over kwijt. Naar huis, dat wilde Soms zijn er dagen dat je genoegen moet nemen met wat je krijgt en dat kan ik vandaag - Sari van Veenendaal (29) Van Veenendaal vooral. Verslagen van moeheid en zoekend naar haar woorden ging het al snel over trots, pratend als een ware leider. ,,Ik haat verliezen. Ik had deze plak graag in een andere kleur gehad, maar ik ben óók heel trots op deze medaille. Soms zijn er dagen dat je genoegen moet nemen met wat je krijgt en dat kan ik vandaag. ,,Het is echt niet zo van 'goh, Sari neemt genoegen met wat ze heeft'. Absoluut niet. Maar je speelt zo'n toernooi met een klein landje en je komt in de finale. Ik ben trots op wat we hebben gedaan. We hebben echt niet het toernooi van ons leven gespeeld. Niet alles lukte. Maar we hebben wel keihard gevochten en dat resulteert in deze zilveren me daille. Die draag ik daarom met trots.'' voor Ziggo klanten Vanaf 12.00 uur: Élive toptennis K Dagelijks om 22.00 uur: m w Wimbledon Today Uiteraard op kanaal 14 ZIGGO SPORT maandag 8 juli 2019 WISSEL iL ;v> v's5$©S*£i!. LL' i Tim Reedijk Stade de Lyon Sari van Veenendaal bij een van haar vele reddin gen in de finale. Zij tikt hier een schot van de Ameri kaanse Alex Morgan uit de linkerhoek. foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34