7,5 7,5 6,5 7,5 7,5 8 5 Stefanievan der Gragt (26) De term 'rots in de branding' paste tijdens dit WK bij Oranje het beste bij Stefanie van der Gragt. Achterin is ze dé kracht patser, beresterk in de lucht. En dat na een seizoen vol blessure leed bij haar club FC Barcelona. De wedstrijden tegen Kameroen en Canada miste ze, waarna de vraag voor het vervolg was: zij of Anouk Dekker. Van der Gragt bewees dat de keuze voor haar de juiste was. Dominique Bloodworth (24) De speelster van Oranje met de meeste speelminuten tijdens de WK-kwalificatie. Over Blood- worth bestond geen twijfel meer bij bondscoach Sarina Wiegman en dit toernooi liet ze weer zien waarom. Maakt zien derogen progressie: onbetwist bij Oranje en een toptransfer naar VfL Wolfsburg. Bij de Duitse topclub komt ze binnen als WK-finalist, een bevestiging van haar gegroeide status. Merel van Dongen (26) Was eerst reserve, maar profi teerde van de mindere vorm van concurrent Kika van Es op de linksbackpositie. Van Dongen moet het vooral van haar trap- techniek hebben. DSt ze in actie kwam op dit WK, heeft voor de speelster van Betis Sevilla extra waarde. Twee jaar geleden was Van Dongen de laatste afvalster voor het EK. Extra pijnlijk zal het daarom zijn dat ze gisteren in de finale op de bank bleef. Sherida Spitse (29) De verpersoonlijking van Oranje, dat als team in het toer nooi groeide. Idem met Spitse: moeizaam begin, veel kritiek, maar ze werd sterker en sterker als aanjager op het middenveld. En daarbij verzorgde ze ook nog eens vier assists. Haar trap is een wapen gebleken waar Oranje nadrukkelijk op teerde na de groepsfase. De recordinternatio nal (170 interlands nu) kan te rugkijken op een geslaagd WK. Daniëlle van de Donk (27) Wat was ze een open boek over de eerste wedstrijden, waarin ze zichzelf even helemaal kwijt was. Maar wat liep ze vervolgens met branie over het veld, toen de cruciale fase van het toernooi eenmaal begonnen was. Van de Donk was weer het bijtertje dat we kennen. Details verraadden het vertrouwen waarmee de middenvelder speelde: de om haal tegen Italië, het geplaatste schot op de lat tegen Zweden. 476 0660 0 409 (3 640 0 632 BONDSCOACH Kika van Es (27) Was in de eerste twee moei zame wedstrijden van Oranje nog basisspeelster, ondanks een gebroken middenhandsbeentje in het slot van de voorbereiding. Werd na die twee tegenvallende duels als enige geslachtofferd door bondscoach Sarina Wieg man. Merel van Dongen kreeg tot de finale de voorkeur als linksachter, Van Es viel nog vijf minuten in tegen Japan. Oranje kreeg de kans zich te herpakken, Van Es niet meer. Anouk Dekker (32) Dekker hield een schorsing over aan de kwalificatiecyclus en miste daardoor het openings duel met Nieuw-Zeeland. De twee andere groepsduels mocht ze wel aan de bak, toen Van der Gragt geblesseerd was. Daarna moest was ze bankzitter, tot Wiegman in de finale haar fysieke kracht nodig had. In de slotfase werd Dekker afgelost door Van de Sanden, toen Oranje met meer aanvalskracht het tij nog probeerde te keren. Roord (22) Al jaren schuurt Jill Roord tegen het basiselftal van Oranje aan. Ook dit toernooi had ze geen plek bij de eerste elf, maar was de Twentse wel de ideale twaalfde vrouw. Steeds als Roord mocht spelen, zorgde ze voor nieuw elan en creativiteit. Haar kopdoelpunt in de eerste wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland voorkwam een valse start van Oranje - en was goedbe schouwd de start van het hele succesverhaal. Lineth Beerensteyn (22) Bondscoach Sarina Wiegman kreeg dit toernooi de meeste kritiek op het feit dat ze vast hield aan de tegenvallende Sha- nice van de Sanden. Ook omdat er een uitstekend alternatief voorhanden was: als invaller zorgde Lineth Beerensteyn voor dreiging en leverde ze een goal en een assist af. Als basisspeler kon ze zich niet onderscheiden, maar Beerensteyn liet dit toer nooi zien dat Oranje meer heeft dan elf vaste namen. Sarina Wiegman (49) De bondscoach leverde een enorme prestatie. Na de Euro pese titel van 2017 selecteerde Wiegman bewust niet door. Ze had vertrouwen in de groep speelsters met wie ze al zo lang werkt. En de Haagse kreeg ge lijk. Ze viel dit toernooi ook op door haar scherpte en ontspan nenheid tijdens persconferen ties. Inmiddels is ze een be kende Nederlander en een waardig ambassadeur van het vrouwenvoetbal in ons land. ö160 min. Q256 min. 0 158 min. 0267 min. maandag 8 juli 2019 GO min. min. min. min. min. INVALLERS v v v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33