Markten Strenge regels voor cruises op Westerschelde Restaurants bieden smakelijke treinrit aan 2 MARLEEN BLOMMAERT m I DM Column De weg is bekend. Ik rijd hem wekelijks. Op zaterdag ga ik om de wekelijkse bood schappen op de markt. Maar omdat plots de kleren wat zijn gaan krim pen, besluit ik dit keer de fiets te nemen naar Axel. De lange polder wegen blijken op de fiets toch lan ger dan ze in mijn comfortabele gemotoriseerde koets lijken. Tegenover het stramme geploe ter staat dat ik in alle rust de land schapselementen tot me kan ne men die anders slechts voorbijflit sen. De prachtige oprijlaan met oude beuken. De wonderlijke berg stenen die al sinds jaar en dag in een tuin ligt. De onfortuinlijke egel die of de maaibeurt of een nachte lijke hardrijder niet heeft over leefd. De prachtige bloemen in de voortuin van de een en de alpen- kreuzer in de voortuin van de an der. Het landbouwverkeer is nog goed gehumeurd, want ik krijg van iedereen een vrolijke wuif of een enthousiaste hoofd omhoog-knik. dame van het groentekraam het gesprek op waar we twee weken gebleven waren. Het waren tips voor het gebruik van bakpapier. Wellicht geen grote zaken, maar wel zaken die het leven aangena mer maken: een vriendelijk woord en een onsje persoonlijke aan dacht. Bij het viskraam is het niet anders. Terwijl ik een harinkje eet, wordt geïnformeerd naar meneer B. De markten lopen terug. Het is begrijpelijk maar ook erg jammer. Het gemak van de supermarkt ook buiten normale werktijden wint steeds meer terrein van deze oer oude vorm van handel. aan een bezoek aan de supermarkt De jonge medewerker aldaar had op mijn vraag 'Heb je tuinkers?' geen idee wat dat dan wel mocht zijn. Na uitvoerig overleg met de groenteafdeling kwamen ze geza menlijk tot de conclusie dat ze geen kersen uit de tuin hadden.... Schattig, maar zoiets maak je op de markt niet mee. Geniet van de markt zolang het kan en ga er af en toe eens heen en koop ietsje meer dan u van plan was. Een vriendelijk woord en een onsje persoonlijke aandacht DE STELLING Vandaag: En toch ben ik trots op de Leeuwinnen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters VEEL OUDERS VERSLAAFD AAN MOBIELTJE 'Probleem dreigt voor kunstgras' Grote zoekactie naar vermiste man RENESSE Jongen opgepakt voor mishandeling De Permanente Commissie voor Toezicht op de Scheldevaart heeft dit besloten. Deze commissie is na mens Nederland en Vlaanderen verantwoordelijk voor het nautisch beheer van de Westerschelde. De aanleiding is de aanvaring i april dit jaar tussen binnenvaartcruiseschip Viking Dun en een tanker bij Ter- neuzen. Binnenvaartcruiseschepen wor den al beter in de gaten gehouden. Zo vraagt het toezichthoudend or gaan voor de scheepvaart op de Westerschelde, de Gemeenschap pelijke Nautische Autoriteit (GNA), lijsten van schepen op die in de di verse havens worden verwacht. De GNA adviseert een kapitein zo no dig ook al een loods aan boord te ne men. Onderzocht wordt of het moge lijk is een meldingsplicht in te voe ren, op grond waarvan de gezag voerders van binnenvaartcruise- schepen 48 uur van tevoren moeten melden dat zij op de Westerschelde en de Schelde bij Antwerpen ko men varen. Op basis daarvan kan de GNA een risicoanalyse uitvoeren. Als het veiligheidsrisico groot is, zal De aanleiding is de aanvaring op 1 april tussen een tanker en een cruiseschip de GNA dan een loods voorschrij ven. Vooruitlopend hierop zal al bij ernstige twijfel een loodsplicht worden opgelegd. Meer kennis van de eigenschap pen van de Westerschelde, zoals veel grote zeescheepvaart en het ge tij met soms felle stromingen, is vol gens de GNA ook nodig bij kapi teins van binnenvaartcruisesche- pen. De zeven 'betere' restaurants heb ben in april dit jaar een coöperatie opgericht. Ze treden sindsdien sa men naar buiten onder de naam restaurantzeeland.nl. Aanvankelijk waren het er acht, maar Bij Kees uit Zierikzee trok zich terug. Het zijn niet de minste namen die samen werking hebben gezocht: Katseveer in Wilhelminadorp (i Michelin- ster), 't Vlasbloemeken in Koe wacht (i Michelinster), Spetters in Breskens (i Michelinster), De Kleine Toren van Baarland, Scherp en De Gespleten Arent in Middel burg en Mezger in Domburg. Res taurants die stuk voor stuk op hoog niveau koken. Het evenement Best Food Friends op 31 augustus wordt hun eerste gezamenlijke actie. ,,We had den allebei de wens eens iets te or ganiseren met de stoomtrein. Onze collega's waren meteen enthousiast en zo hebben we gezamenlijk be sloten dit als eerste evenement te organiseren", zeggen Jelle Capelle (De Kleine Toren) en Jessica van der Weel (Katseveer). Eindstation Tegen het middaguur stappen de gasten in op het Goese station van de stoomtrein Goes-Borsele. On derweg krijgen ze amuses en champagne. Het eindstation in Hoedekenskerke is omgetoverd tot evenemententerrein waar gasten kunnen genieten van creaties van de chefs. Verder is er livemuziek, een Big Green Egg-demonstratie, een kaasproeverij van Fromagerie Murre, een wijnbar van Herman Wines en koffie met bonbons van Ticho uit Yerseke. Om 16.00 uur arriveert de trein weer in Goes. Deelname kost 150 euro per persoon. 3 dagen in de Achterhoek incl. ontbijt en tapasdiner maandag 8 juli 2019 Op de markt pikt de vriendelijke Terwijl ik naar huis fiets, denk ik Reageer op pzc.nl Weekend: Fietspad op het strand is een goed idee 818 reacties EM JOMSEMS IS C>E RUZIE OPcSEi-OST JA HOOR TERNEUZEN Voor kunstgrasvelden dreigt een probleem door nieuwe Europese eisen. Vanaf 2022 wil Brussel het gebruik van rubber in de velden verbieden, heeft de Terneuzense wethouder Jack Begijn onlangs in de gemeente raad gemeld. Kunstgras omzetten in natuurgras is volgens hem geen optie. Vereniging Sport en Ge meenten gaat er zich nu over buigen, wat in de herfst van 2020 tot een advies moet leiden. Bij de aanleg van een kunst grasveld bij FC Axel wil Begijn alvast zoveel mo gelijk rekening houden met de nieuwe eisen. VEERE De politie heeft zaterdag avond gezocht naar een vermiste man. Er werd zelfs een politiehelikopter ingezet. Iets na negen uur werd de man gevon den. De oproep van Bur- gernet uit te kijken naar de auto van een vermiste man uit Vlissingen, kwam iets na 19.00 uur binnen. De politie zocht in de buurt van Vrouwenpolder en Veere. Rond 21.10 uur werd de auto van de man gevonden aan het Bas tion in Veere. De man zelf werd niet veel later ge vonden in de omgeving. Volgens omstanders werd hij uit het water ge haald en met een bootje naar de kant gebracht. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 19-jarige jongen uit Zierikzee aangehouden op ver denking van mishande ling. Wat er precies gebeurd is, is onbekend. De poli tie werd ingeschakeld omdat er een vechtpar tij ontstond in een hore cabedrijf. Op aanwijzin gen van publiek en per soneel hielden ze een 19-jarige jongen aan. Hij wordt verdacht van mis handeling van een toe rist, die daarbij gewond raakte. De politie heeft de verdachte gisteren verhoord. Voor binnenvaartcruiseschepen gaan op de Westerschelde strengere regels gelden. Kapi teins kunnen zelfs verplicht wor den een loods aan boord te nemen. Harmen van der Werf Terneuzen Boemelen met de Stoomtrein Goes-Borsele en onderweg culi nair worden verwend. Zeven Zeeuwse restaurants bieden za terdag 31 augustus samen een smakelijk middagje uit. Frank Balkenende Goes Hampshire Hotel Avenarius V 2 nachten in in Comfort kamer met airco V 2 x uitgebreid ontbijtbuffet V 1 x tapasdiner t.w.v. 24,95 p.p. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Tip: verken de prachtige omgeving hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2