bolderman.nl Voor fantastische reizen! bolderman.nl MEDIA CULTUUR 23 De dancescene een mannenbolwerk? Niet meer. Steeds meer vrouwen hebben een sleutelpositie, op de werkvloer is de verdeling fiftyfifty en m ook de vrouwelijke dj's komen eraan. Vier hoofdrolspelers 9 J^aan het woord. 'Als er een vrouwelijke Martin Garrix doorbreekt, kan er snel iets Hhranderen.' Het gaat de goede kant op maandag 8 juli 2019 Mariana Sanchotene (47) Begon twintig jaar geleden in de entertainmentindustrie, waarvan de laatste acht jaar voor ID&T. Daar richtte zij zich op de internationa lisering van bekende concepten als Sensation, QDance en Mystery- land. Is sinds vorig jaar directeur van Amsterdam Dance Event. Over vrouwen in de dancebusi- ness: ,,Het gat tussen mannelijke en vrouwelijke dj's wordt elk jaar iets kleiner, maar is nog steeds groot. Op de werkvloer is er meer balans, maar er zijn wel meer mannen dan vrouwen met een directiefunctie. Maar wij hebben wel een bijzon dere groep sterke Nederlandse vrouwen in sleutelrollen in onze industrie. Tegelijkertijd is het aan- Gelukkig staat een heel nieuwe generatie op die niet alleen de moderne techniek onder de knie heeft, maar ook een breder vizier heeft. Een lastig aspect blijft het moederschap. Als er kinde ren komen, moeten ze ver zorgd worden, naar school. Je moet 's morgens opstaan. Dat rijmt niet met het nachtleven van een dj. En dan legt de vrouwelijke dj het toch vaak af tegen de mannelijke dj.'' Carina Kornfeind (37) De Oostenrijkse kwam voor de liefde naar Nederland, waar ze in 2010 in dienst trad bij ID&T, het entertainbedrijf dat onder meer Sensation en Mysterland organiseert. Sinds 2012 is zij festivaldirecteur van Welcome to the Future, in 2016 werd zij dat van Mysteryland. Over vrouwen in de dance- business: ,,Het gaat de goede kant op met goede en stoere dj's als Amelie Lens, Charlotte de Witte, Mattn en Nina Kra- viz. Vroeger was het dj-vak heel technisch. Mixen was een dingetje. Dat is gemakkelijker geworden, net als het produce ren van eigen muziek, wat een must is voor iedere dj. Acht jaar geleden zat ik op de SAE, de School Of Audio Engineering, waar je leert produceren. Was ik het enige meisje in de klas. Nu is daar 20 procent vrouw. Als orga nisatie van Mysteryland en Wel come to the Future kijken we sowieso altijd naar mogelijk heden voor vrouwelijke dj's. Als je nu goed bent, kan het zelfs eenvoudiger zijn door te breken, omdat er duizenden mannelijke dj's zijn, maar de vijver bij de vrouwen klein is. Je moet je wel onderscheiden met een eigen signatuur, een eigen sound. An ders verdwijn je in de massa.'' Vrouwelijke dj's kunnen voorbeeld zijn tal vrouwen achter de dj-booth en op dj-scholen nog steeds klein. Wij hadden drie jaar geleden een sessie met Hardwell (Robert van de Corput) die demo's van jong talent beluisterde en beoordeelde. Daar kwamen alleen maar jongens op af. Als Amsterdam Dance Event wil len we juist de discussie over vrou wen in de elektronische muziek aanwakkeren. We werken daarvoor bijvoorbeeld samen met de stich ting She Said So die zich inzet voor vrouwen in de muziekindustrie. In dat kader vinden we het belangrijk om vrouwelijke dj's, die al aan de top staan, te promoten. Zij kunnen op die manier uitgroeien tot een voorbeeld.'' Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen Odenwald, Main- en Neckerdal 8 dagen Lutago in Zuid-Tirol 8 dagen Praag en Bohemen 8 dagen stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam 10 dagen De Ardèche, een ware natuurbelevenis 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië GO I Functie: directeur Amsterdam Dance Event Het Amsterdam Music Festival, oktober 2018. FOTO ANP Functie: festivaldirecteur Mysteryland en Welcome to the Future Vertrekdata: 17,31 aug 14,28 sept Vertrekdata: 26 aug/9,23 sept/7okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. i ANVR -"0UQ Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 22 juli 19 aug 16 sept Vertrekdata: 15]uli/12 aug9sept7okt. Vertrekdata: 15 juli/12 aug9sept7okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23