22 MEDIA CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO José Woldring (32) Begon op haar 22ste voor zich zelf met dj's als Nicky Ro mero, The Flexican en platen label Spinnin Records als eer ste klanten. Haar bureau telt inmiddels dertig internatio nale artiesten. Over vrouwen in de dance- business: ,,In bepaalde landen vragen mensen weleens: waar is Gossé, werk jij voor hem? Nu verandert dat wel. In mijn eigen bedrijf is 90 procent vrouw, maar ik heb op dit mo ment maar twee vrouwelijke veranderen. Vrouwen kunnen niet minder goed draaien of produceren, maar ze hebben voorbeelden nodig. Vorig jaar zette ik in samenwerking met Bumble (sociaal platform) een initiatief op, Making Moves in Music, over het toegankelijk maken van de dance-industrie voor vrouwelijke artiesten. In twee weken tijd meldden zes honderd vrouwen tussen de 16 en 46 zich aan, die allemaal een dj-carrière ambieerden. Als je écht wilt doorbreken, moet je durven en er alles voor over hebben. Wie denkt dat het bij Martijn (Martin Garrix) uit de lucht is komen vallen, heeft het mis. Die jongen is sinds z'n 7de elke dag bezig met dj'en en produ ceren.'' Het zat zo. Je had de oorlog en je had 7 juli 1974, toen 'we' de WK Voetbalfinale van Duitsland verloren. Dat feit stortte gene raties mannen in een diep trauma. Nu is het exact 45 jaar later, 7 juli 2019, de vrouwen kunnen vandaag alles goedmaken door Amerika te verslaan. Het zal niet makkelijk worden, de Amerikanen hebben een enorme voorsprong, hun basis is veel breder, er spelen 9,5 miljoen meisjes en vrouwen voetbal, maa- arrrrrrr, je weet het niet. De bal is rond, er zijn gekkere dingen gebeurd, de wedstrijd is pas ge speeld als-ie afgelopen is. De voetbalclichés gel den nu ook voor vrouwen. Wat is dit stoer, zeg, dat het eindelijk serieus genomen wordt, Johan Derksen, Valentijn Driessen en een paar andere seksistische zei kerds ten spijt. Ze weten ook wel dat ze een ach terhoedegevecht voeren, met hun belachelijke opmerkingen over speelsters die niet in vorm zijn 'omdat ze zeker ongesteld zijn', of hun top 5 van mooiste speelsters en hun grapjes over de uitbetaling, 'die gaat in juwelen'. Tijden veran deren, we zijn onontkoombaar op weg naar een wereld waarin mannen en vrouwen gelijkwaardig zijn. Tijdens de finale op Radio 1 geen spoor van seksisme, dedain en meesmuilerij. Twee man nelijke verslaggevers in het stadion in Lyon, dat wel, één mannelijke presentator in de studio, één mannelijke analist, één vrouwelijke analist en één mannelijke verslaggever, 5-1 voor de mannen. vrouwen in het stadion en dan met name om onze elf Leeuwinnen. De toon van de verslagge vers is precies gelijk aan die waarop ze mannen- voetbal verslaan. Ze vrezen voor het eerste kwartier, de Amerikanen beginnen altijd furi eus. Dat valt dit keer erg mee, het gaat pas na de rust mis, als Amerika door een penalty op 1-0 komt. Tegen die tijd ben ik al bijna vergeten dat ik naar vrouwenvoetbal luister, ik luister naar voetbal, maar ik luister wel de hele tijd naar stemmen van mannen. Nou kunnen die ver slaggevers die zo goed verslaggeven er niks aan doen dat ze man zijn, ik ben het ook, dus ik kan het weten, maar het wordt wel tijd dat ook vrouwen sport gaan verslaan. In Engeland en Duitsland gebeurt dat al, NOS, waar wacht je op? Ze zijn er niet, is altijd het argument, begin dan een opleiding. Stuur ze met mij naar voet balwedstrijden, zij verslaan, ik luister en coach. Als ze mij een goed beeld van de wedstrijd kun nen geven, kunnen ze dat op de radio ook. heb je lef nodig artiesten: Black Madonna en Inna. Als er een vrouwelijke David Guetta of Martin Garrix doorbreekt, kan er snel iets Acteur plots overleden Nier voor Stevie Om door te breken Isis van der Wel (44) Draaide op haar 17de in de Am sterdamse discotheek Roxy, werd in 1992 professioneel dj, een van de eerste vrouwelijke in de scene. Heeft haar stijl (house/techno) uitgebreid met akoestische en etnische invloe den. Ze treedt sinds twee jaar (met Mozes Meijer) op als de liveact Isis Mozes. Ze brengt ook muziek met hem uit. Over vrouwen in de dance- business: ,,Langzaam verbetert de situatie, maar dat kost tijd. In mijn begintijd was een op de honderd dj's een vrouw, nu een op de tien. Er is veel terrein te Gelukkig staat een nieuwe generatie op winnen. Afgelopen weekend organiseerde ik All is One, een evenement in Paradiso met live- acts. In het programma stonden zes vrouwen en negen mannen. Voor wereldwijde begrippen een enorme score. Kijk, de wereld is door duizenden jaren mannelijke overheersing nogal uit balans geraakt. Als het alleen maar gaat over testosteron en wedijver aan de top van de maatschappij, wordt de planeet er niet gezelliger op. Hoe meer vrouwen zich met het geheel gaan bemoeien, hoe harmo nieuzer het wordt. De wereld heeft vrouwen nodig. Niet als broedkip of achter het aanrecht. Daar wordt nog steeds best disrespectvol over gedaan. Quote van de dag Als je 18 bent, kak ik elke nacht in mijn bed en maak ik je elk weekend om 05.30 uur wakker. maandag 8 juli 2019 Functie: eigenaar pr- managementbureau The Media Nanny en (samen met haar broer Rik) The Brand Father, een creatief bureau voor merken en organisaties Finale Maar het draait natuurlijk allemaal om die 22 SITCOM De 20-jarige Amerikaanse acteur Cameron Boyce is in zijn slaap overleden. De acteur had een medische aandoening waarvoor hij werd behan deld. Het be kendst werd hij met Jessie. Die reeks liep van 2011 tot 2015. MUZIEK Stevie Wonder vertelde duizen den fans zater dagavond tij dens een optre den in Hyde Park in Londen dat hij in sep tember een niertransplanta tie zal onder gaan. Hij wilde geruchten over zijn gezondheid voor zijn. Functie: dj/producer/ componist —Chantal Janzens zoontje sliep na 15 maanden eindelijk door en nu zint ze op wraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22