O 20 ZEELAND Even helemaal niets. Niet de hectiek van het werk. Of van het gezin. Alleen het ruisen van de golven. En het suizen van de wind. De rust trekt de jeugdvriendinnen Anja van Keulen en José Kosten naar de dijk bij Katseveer. ZOMER 2019 WANDELING Onderweg zie je nog eens wat: een zeehondje of een duiker die net boven water komt WAT IS ER TE DOEN? TIP 1 UitMUNTend, Goes Boerderijbeleving, Middelburg Kermis, Oostburg Sunset Yoga, Scharendijke Zoldergeheimen, Oostkapelle Vleermuizen speuren, Westenschouwen Theelepel-ring maken, Wemeldinge Kunstexposities, Cadzand-Dorp Seizoensmarkt, Domburg TIP 10 Wilde Wierenwandeling, Vrouwenpolder EEN PRAATJE OP EEN MOOI PLEKJE IN ZEELAND Het is rustig op de Ooster- schelde. Geen tientallen zeil boten zoals in het weekend. Geen sportvis sers. Zelfs geen jongeren die op deze zomeravond een duik in het water nemen. Wel stapelwolken die met hoge snelheid passeren. Aan de overkant vallen de laatste zonnestralen van de dag op de Plompe Toren bij Burghsluis. Kijk je goed, dan zie je de Zeelandbrug open en dicht gaan. Anja van Keulen en José Kosten zien het gebeuren vanaf het trapje aan de Oosterschelde. Halver wege Katseveer en Goese Sas. Het is de plek waar ze tijdens een wandeling altijd neerstrijken. „Precies op de helft", zegt Anja. ,,Hier bepalen we of we nog ver der lopen tot aan de radartoren verderop. Dat is nog zeker twee kilometer heen-en-terug. Van avond keren we hier om." Puzzelen Ze doen het te weinig, samen wandelen. „Misschien komt het omdat we geen vast moment in de week hebben", zegt José. „Het streven is twee keer in de week. Vaak komen we daar niet aan. Het is puzzelen met werk en het gezin." Anja werkt als nacht zuster bij woonzorgcomplex Poelwijck in 's-Heer Arendskerke. José rijdt als taxichauffeuse de provincie door. Met kinderen en zieken. ,,Als we gaan, appen we elkaar vooraf", zegt Anja. ,,Dan is het al tijd de vraag: gaan we naar de Ooster- of de Westerschelde? Praathuisje Eigenlijk hebben we twee vaste vertrekpunten. Het praathuisje op de dijk bij Hansweert of de dijk bij Kattendijke. Dan wandelen we zes tot acht kilometer langs het water. Lekker uitwaaien. En ge nieten van de rust. Onderweg zie je nog eens wat: een zeehondje of een duiker die net boven water komt." Vier jaar geleden zijn ze gestart met wandelen. Met bijna alle kin- maandag 8 juli 2019 GO Bezoek tussen 11.00 en 17.00 uur de expositie UitMUNTend in het Historisch Museum de Beve- landen. In samenwerking met het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen, en ter gelegenheid van hun 250- jarig jubileum, toont het museum deze unieke collectie munten en penningen. Toegang is 10 euro (4 euro voor kinderen van 4 t/m 17 jaar). Kin deren t/m 3 jaar gratis. TIP 2 Kaasboerderij Schellach opent van 10.00 tot 12.00 uur de deu ren voor bezoekers. Neem een kijkje in de stallen, aai de kalfjes, of werp een blik in de kaasma kerij en de vernieuwde boerderij winkel. locatie: de Dorpskerk. Deze werd gebouwd in de veertiende eeuw en gedeeltelijk vernieuwd in 1652. Toegang is gratis. TIP 6 Vandaag is de laatste dag van de kermis in Oostburg. Bezoek tussen 14.00 en 00.00 uur ver schillende attracties op de Markt en het Ledelplein. TIP 7 Behoefte aan een rustmomentje bij de ondergaande zon? Beach- club Perry's organiseert in sa menwerking met Yogamundo een yogasessie van 20.00 tot 21.00 uur. Meer info: yogamundo.nl. TIP 8 Neem tussen 13.00 en 16.00 uur met een deskundige gids een kijkje in het Open Depot op de zolder van museum Terra Maris in Oostkapelle. Daar zijn duizen den collectie-objecten te zien, zoals opgezette dieren en fos siele botten. Meer info: terramaris.nl. Ga vleermuizen zoeken bij Westenschouwen. TIP 3 Ga in het bos op zoek naar vleermuizen, samen met een gids van Staatsbosbeheer. Met een speciaal apparaat vangt u de signalen op die vleermuizen uitzenden. De excursie begint om 20.30 uur en duurt ongeveer twee uur. Deelname is 5 euro (2,50 euro voor kinderen t/m 12 jaar). Meer info: 0111-401453 of zee- landnoord@staatsbosbeheer.nl. TIP 4 Maak onder begeleiding van een goudsmid in twee uur een ring van een verzilverde theelepel. Kosten: 25 euro per persoon (in clusief materiaal en koffie of thee met iets lekkers). Dag en tijd worden in overleg gepland. Aanmelden of info: 06-18270555 of goudsmederij@zeelandnet.nl. TIP 5 Kunstliefhebbers opgelet! Be zoek tussen 14.00 en 17.00 uur Prinsenstraat 17 in Cadzand- Dorp om het werk van kunste naars uit de regio te bewonde ren. Niet alleen de kunst is het bezichtigen waard, maar ook de Een schedel van een walrus bij Terra Maris. TIP 9 De Weststraat, Markt, Oost straat en Stationsstraat van Domburg staan van 10.00 tot 21.00 weer vol marktkramen. Snuffel tussen sieraden, kleding, boeken, vis, vers belegde brood jes, poffertjes en nog veel meer. Ontdek de wondere wereld van wilde zeewieren bij Neeltje Jans. Deze excursie, inclusief kleine proeverij, vindt plaats van 13.00 tot 15.00 uur. Leer wat wieren zijn, hoe ze leven en waar verschillende soorten te vinden zijn. Reserveren is verplicht en kan via 06-20526380 of info@wild wier.nl. Waar zijn we? Het trapje met zicht op de Zee- landbrug Wie treffen we? Anja van Keulen (58) en José Kos ten (58) uit Ka- pelle. Wanneer? Als het lukt twee keer per week. o a O Alleen het ruisen van de golven Timo van de Kasteele Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20