xyf Ook in het nieuwe schooljaar weer improviseren voor basisscholen JOL Mooie dagen voor Jumbo-Visma Mike Teunissen in het geel na winst in openingsetappe en ploegentijdritsport 8t/mn De WK-finale tegen de Verenigde Staten winnen, was gisteren een brug te ver voor de Leeuwinnen. Het sprookje van de Oranje-vrouwen die Nederland gedurende het toernooi voor zich wisten te winnen, strandde in Lyon: 2-0. De emoties van teleurstelling om het verlies en trots om wat f er bereikt is, streden om voorrang. Ik hoor dat sommige teams een derde van de plekken nog open hebben Walcheren krachten gevonden. Op dit mo ment staan er nog ongeveer 2400 vacatures open, vorig jaar waren dat er aan het einde van het schooljaar iets meer dan 1900. Dat blijkt uit re presentatief onderzoek dat sector organisatie PO-Raad liet uitvoeren onder een derde van de schoolbe sturen. Ook voor tijdelijke aanstellingen, bijvoorbeeld om een zwangere juf te vervangen, zoeken scholen nog zo'n duizend leerkrachten. Dat zijn er een paar honderd minder dan vorig jaar. ,,Ik hoor echt dat som mige teams een derde van de plek ken open hebben. En dan moet het dieptepunt van het lerarentekort nog komen", reageert Rinda den Besten, voorzitter van de PO-Raad. De schoolbesturen verwachten de komende weken nog een deel van de vacatures te kunnen oplos sen, bijvoorbeeld doordat er sollici- tatieprocedures lopen. Toch denken ze volgend jaar te beginnen met 755 open plekken voor de klas (200 meer dan vorig jaar) en een tekort van 600 tijdelijke leraren. Den Bes ten: ,,Tja, er is nog steeds opti misme in de sector. Ze denken: we hebben het altijd rondgebreid. Hoe het afloopt, weten we na de zomer." De verschillen tussen basisscho len worden groter, blijkt uit het on derzoek. Hoewel er meer leraren nodig zijn, zeggen minder bestuur ders met een tekort te kampen. De problemen doen zich vooral voor in de achterstandswijken in de grotere steden. ,,Dat is zorgelijk", consta teert Den Besten. ,,We horen bij- voorbeeld in de grote steden dat le raren kiezen voor banen op 'mak kelijkere' scholen qua populatie. Dat is tragisch, want de kinderen die het hardst goede leraren nodig hebben, worden het zwaarst getrof fen." Ook zijn er grote problemen bij het speciaal onderwijs. De helft van de schoolbestuur ders ziet zich ertoe genoodzaakt klassen naar huis te sturen. Ook zegt 4 procent een vierdaagse schoolweek niet langer uit te slui ten. Bovendien kiezen meer scho len ervoor onbevoegden voor de klas te zetten en gebeurt het vaker dat leerlingen wisselende gezich ten voor de klas zien. P7 maandag 8 juli 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" Voor meer Tournieuws SPORT 8 t/m 11 \j0 en pzc.nl/tourdefrance ,ce| IE ETAPPE 1. Mike Teunissen 4.22.47 2. Peter Sagan z.t. 3. Caleb Ewan z.t. 2E ETAPPE (PLOEGENTIJDRIT) 1. Jumbo/Visma 28.57 2. Team Ineos +0.20 3. Deceuninck-Quick Step +0.21 ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Mike Teunissen 4.51.34 2. Wout van Aert +0.10 3. Steven Kruijswijk +0.10 Werelds WK met een snik ten einde Sari van Veenendaal is de muur van Oranje Leeuwinnen op rapport a SPORT 1 t/m 6 Nog duizenden leraren gezocht Basisscholen zoeken nog bijna 3500 leerkrachten voor het nieuwe schooljaar. Ze verwach ten na de zomervakantie te moeten beginnen met zo'n 1400 vacatures. Leraren vrezen voor een nieuw jaar van pleisters plakken. „Elke vrijdag is er ie mand anders. Een aantal kinde ren is helemaal van het padje." Ellen van Gaalen Utrecht Terwijl de zomervakantie in het zuiden van het land al is begonnen, hebben basisscholen voor duizen den groepen nog geen vaste leer —Rinda den Besten, PO-Raad Eerst nog fris zomerweer pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1