Wisse en Blaas steken meeste ringen IN DE REGIO II 18 WALCHEREN Winst op NK Poker blijft uit MIJN DORP, MIJN STAD SLUITING VRIJBURGBAD Al voor de derde keer op rij had Sleypen zich geplaatst voor de Ne derlandse pokerfinale. In 2017 werd hij zeventiende en in 2018 twintig ste. Dit keer moest hij met een 26e plaats genoegen nemen. En daar is hij ruim tevreden mee. ,,Als je al zo ver komt, dan mag je echt blij zijn!" Want een plaats in de finale is al een prestatie op zich. Daarvoor moest Sleypen namelijk eerst al de voorrondes doorkomen, waar in to taal zo'n 9300 man aan meedeed. Hij vond het NK van zaterdag een lange zit. ,,We begonnen om 12.30 uur en pas rond 21.00 uur was ik klaar." Tussendoor was er af en toe een pauze van een kwartier. ,,Maar het is mentaal vermoeiend. Hoe ver der je komt, hoe zwaarder het wordt. Daar verkijken mensen zich op." Een speciale tactiek had Sleypen niet. En die kun je op voorhand ook eigenlijk niet bedenken, volgens hem. Het is namelijk altijd maar weer afwachten hoe een wedstrijd verloopt. ,,Je moet eigenlijk vooral proberen de andere spelers te door zien. Wie speelt er agressief? Wie heeft de beste kaarten?" Ervaring zegt daarbij lang niet al les. „Vooraf was er een ranking met de top vijf van beste spelers opge steld, maar die lagen er alle vijf al heel snel uit. Het is gewoon een moeilijk te voorspellen spel. Het ligt echt aan de 'handen' en kaarten die je krijgt en hoe je daarmee omgaat." Sleypen kende ongeveer de helft van de andere pokeraars, ze zien el kaar regelmatig bij andere toer nooien. Vanwege het grote aantal deelnemers aan de finale werd het spel aan verschillende tafels ge speeld. Iedere ronde weer vielen er spelers af. En uiteindelijk was ook Sleypen zelf aan de beurt. ,,Ik moest een gok wagen met de beste kaarten die ik had." Dat was niet genoeg en dus lag ook hij uit het spel. ,,Toen viel de spanning wel echt van me af. Pff, even alles eruit." Martin van Meel uit Langeweg (Noord-Brabant) won uiteindelijk het NK. ,,We vinden het voor elkaar echt jammer als je afvalt en we zijn echt blij voor elkaar als je wint", zegt Sleypen. ,,Er is geen haat en nijd on derling." In september start Sleypen met het Zeeuwse team waarvan hij on derdeel uitmaakt met teamwed strijden. En dan zijn er ook alweer voorrondes voor het volgende NK. ,,Deze finale is echt het hoogtepunt van het jaar, daar probeer ik vol gend jaar zeker weer bij te zijn." AAGTEKERKE 34 ringrijders re den voor hun klassement op 'het weitje'. Sjoerd Blaas wist als enige 28 van de 30 ringen te steken en werd zo dagwinnaar. De eerste be ker was voor Peter Maranus en Jorco Jobse won de pollepel. In Meliskerke werd ook de jaar lijkse klassementswedstrijd verre den. In de kamp om het dagkampi oenschap wist J ohnny Wisse de ti tel op zijn naam te schrijven met 29 van de 30 ringen. Daniëlle Clarisse won de eerste beker. De pollepel werd gewonnen door Alex Krijger. Hij moest hiervoor 10 mm steken. Tijdens de stróskerksedag werd er ring gereden in de zandput. Er reden 30 deelnemers, waarvan er vier de volle bak staken. André van Maldegem, Moniek Corbijn, Rick Eckhardt en Krijn Coppoolse. Cop- poolse was de sterkste. Hij moest hier maar liefst twee keer 10 mm voor steken. De eerste beker werd gewonnen door Bram van Boxel. De pollepel werd ook gewonnen door Krijn Coppoolse. De afdeling Ritthem mocht bij Camping Karnemelksehoek een wedstrijd verzorgen. Hubert van der Maas miste als enige geen ring en werd met 30 van de 30 dagwin naar. De eerste beker werd gewon nen door Jasper van der Maas. De pollepel was voor Levi de Witte. Concert Lautenwerk Ensemble Natuurspreekuur Terra Maris Als je al ver komt, dan mag je echt blij zijn! maandag 8 juli 2019 WA Souburgse pokeraar wordt 26e Geen winst voor de Souburgse Ruud Sleypen op het Open Ne derlands Kampioenschap Poker. Hij eindigde zaterdag tijdens de finale in Ermelo op de 26e plaats. Marieke Kesteloo Oost-Souburg/Ermelo VLISSINGEN Gisteren kon er nog in alle baden van het Vrijburgbad gespetterd worden, maar vanaf maandag is dat tijdelijk anders. Het instructiebad en het recreatiebad gaan drie weken lang dicht vanwege onderhouds werk. De kleedkamers en de routes naar beide baden worden opnieuw betegeld. Maar dat be- tekent niet dat er niet gezwommen kan wor den: het verenigingsbad wordt tijdelijk omge doopt tot alternatief recreatiebad en sommige doelgroeplessen worden verplaatst naar an dere bassins. Vanaf 29 juli zijn alle baden weer geopend voor alle soorten zwemmers. FOTO RUBEN OREEL OOSTKAPELLE Stichting Oostkapelle Cultureel heeft het Lau tenwerk Ensemble uit genodigd om een con cert te geven in de Dorpskerk te Oostka pelle. Het ensemble zal woensdag om 20.00 uur beginnen met het spelen van werken van onder andere Dieupart, Cas- trucci, Pepusch en Ver- acini. Voordat het concert be gint, wordt er een vrijwil lige bijdrage gevraagd om de kosten te dekken. Reserveren is niet nodig. OOSTKAPELLE Terra Maris in Oostka pelle houdt woensdag, in samenwerking met de Werkgroep Geologie van het Zeeuws Genoot schap, een natuur- spreekuur in de ont vangstruimte van het museum. Tijdens deze activiteit kunnen de aan wezigen vragen stellen over natuurvondsten en -waarnemingen, met speciale aandacht voor strandfossielen. Op het spreekuur wordt allerlei materiaal van de Megabalanus. foto vlaams instituut voor de zee Zeeuwse stranden ge toond. De bijzondere strand- vondst is deze keer 'Me gabalanus', een reus onder de zeepokken. Het fossiel kan tot 2,5 miljoen jaar oud zijn. Het spreekuur begint om 13.30 uur en eindigt om 15.30 uur. Het natuurspreekuur is voor iedereen gratis toe gankelijk. DOMBURG West straat, Markt, Oost straat en Stations straat, vanaf 10.00 uur: Seizoensmarkt GRIJPSKERKE Kapel van Hoogelande, 11.00-17.00 uur: Ex positie schilderijen KOUDEKERKE Sport hal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Activi teiten van gymnas tiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Bil jarten voor senioren; De Klimop, 13.30 16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gym zaal Ons huis, Burge- meester Adelaar straat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegingsgym- nastiek op muziek voor ouderen; 13.30 17.00 uur: Senioren- soos MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur: Boe ken- en verzamel- markt; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Van Eijkeren Dance- Masters, 20.00 22.30 uur: Tangocafé OOSTKAPELLE Terra Maris, 10.00 uur: Wandeling door De Manteling OOST-SOUBURG Dongestraat 109 en Westerzicht 64, 09.30-11.30 uur: Kidsclub voor kids van 4 t/m 12 jaar VLISSINGEN Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond WESTKAPELLE Cen trum, overdag: Ker mis; Feesttent Abra ham Calandplein, 21.00 uur: Optreden Woodworks; Kasteel van Batavia, vanaf 01.00 uur: Op tredens Party DJ W en FACTOR2 DJ Team - Ruud Sleypen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18