FUN SPUL kijken altijd wat in de aanbieding is en lopen alle folders na. We eten hooguit één keer in de week vlees.'' Marleen: „Biologisch vlees.'' Hans: „Eieren kopen we ook biologisch, die kosten bij Lidl 1,65 euro per zes.'' Marleen: ,,Ik weet net als jij veel prijzen uit mijn hoofd. Na het ontbijt lopen we altijd even en doen dan op de terugweg vaak de boodschappen voor de avond.'' Hans: „Impulsaankopen doen we nooit.'' Marleen: „Vanaf deze maand krijgen we het flink ruimer.'' Hans: ,,Ik heb mijn pensioen, bij ABP, naar voren gehaald, dat ontvang ik nu vanaf mijn 60ste. Ik ontvang straks 1080 euro per maand. Dit geld hebben we nodig om ook in de toekomst uit te ko men, ons spaargeld is niet oneindig.'' Marleen: ,,Ons inkomen verdubbelt daarmee. Maar vrijheid is me veel meer waard dan geld, ook al had ik een fan tastische baan.'' Hans: ,,Een paar keer in de maand kij ken we of er genoeg geld op de lopende rekeningen staat, zodat de verzekerin gen en dergelijke betaald kunnen wor den. We hebben trouwens loten van de Postcode Loterij.'' Marleen: „Vooral vanwege de goede doelen. We nemen graag de kinderen af en toe mee uit eten, nu ze uit huis zijn. Daar bezuinigen we niet op.'' Hans: „Afgelopen winter zijn ze mee op wintersport naar Frankrijk geweest. Dat kostte ons 1400 euro.'' Marleen: ,,We gaan daar niet uit eten.'' Hans: ,,Nee, we nemen gewoon twee kisten met eten mee in de auto.'' Marleen: ,,We koken alle maaltijden van tevoren en vriezen die in. Kun je na een dag skiën zo aan tafel.'' Hans: ,,En het is veel goedkoper. Als we kamperen koken we op een gasbrander- tje met één pit.'' Marleen: „Zodra het water kookt, pak ken we de pan in met folie en kan het gas uit. Zo bespaar je gas. Thuis garen we eten in een moderne hooikist.'' Hans: „Makkelijk en goedkoop.'' Marleen: ,,We hebben het ongelooflijk met elkaar getroffen dat we dit leven allebei willen en kunnen.'' De favoriete hebbedingen van clown Milko Steyvers (56). De ex-directeur van circus Herman Renz staat vanaf dit weekend op de Parade in Den Haag (t/m 14 juli) en daarna in Amsterdam (9 t/m 25 augustus) met zijn eigen Vlooiencircus. TEKST JOLANDA VAN DER PLOEG Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@persgroep.nl !S! «BORg Bj6rnbobS bjöRN BB® Boxershorts Björn Borg ,,Ik heb zo'n twintig boxershorts, in allerlei kleuren. Ik vind dat de fijnste onderbroek die er is en draag mijn leven lang niets anders. Hij moet niet strak zitten, daar voel ik me niet prettig in. Mijn vrouw klaagt weleens dat je de bovenkant van mijn onderbroek ziet als ik buk, maar dat vind ik in het geval van een Björn Borg helemaal niet erg.'' THOMAS LEEFLANG Laurel Hardy Encyclopedie Thomas Leeflang „Laurel en Hardy zijn de beste clowns aller tij den, de voorlopers van de hedendaagse clow nerie. Hun levensloop doet denken aan de mijne: groots begonnen, straatarm gestorven. Ik was directeur van het grootste circus en ben nu directeur van het kleinste vlooientheater. Haha.'' Parfum Eros Versace ,,De lekkerste geuren komen van dit merk. Ik kocht voor mijn vrouw altijd de nieuwste luchtjes van Versace voor Moederdag, met Vaderdag gaf zij er een aan mij. Eros is mijn favoriet. Prachtige fles, niet-alledaagse geur - voor dit gesprek heb ik hem net nog even onder m'n kin gespo ten. Je ruikt hem boven iedereen uit, maar is toch niet té aanwezig.'' Ciwfeïf Katjesdrop en menthol-kruisdrop Venco „Voor drop kun je me wakker maken. Het zijn een soort drugs die ik niet kan laten liggen. Als ik benzine tank, koop ik altijd een zak en op de plaats van bestemming is-ie op, maakt niet uit of ik 50 of 100 kilometer heb gereden. En ook al eet ik me misselijk, de volgende dag koop ik er weer een.'' Schmink Nr W3 Kryolan ,,Die koop ik bij Back stage in Amsterdam, een snoepwinkel voor clowns, artiesten en de uitgaansscene. Hij vlekt niet en je krijgt er geen pukkels van. Ik gebruik alleen een bruine onder laag, wat rood voor de wangen en de mond en een rood en zwart pot lood voor de accenten. Op de Parade sta ik niet als clown, maar als directeur.'' ZATERDAG 6 JULI 2019 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 95