JL O 18B systeemcameras Lekker makkelijk Tien flessen water in de vriezer en een ventilator 'We maken een airco', zeg ik, terwijl het zweet op de vloer druipt 9 Panasonic Lumix S1 vanaf €2.499 Canon EOS R vanaf €2.349 Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Hanneke dacht een goede oplossing voor de zomerhitte te hebben bedacht, maar dat pakte toch anders uit. „Kom", roep ik enthousiast. ,,We gaan naar de bouwmarkt en de groothandel!'' De dochter juicht, al heeft ze geen idee dat we zo in mijn oven van een auto naar een betonnen bedrijventerrein rijden, omdat ik heb besloten zelf een airco te maken. Lekker makkelijk, als ik YouTube moet geloven. Daarbij kost zoiets alles bij elkaar maar een euro of 25. piepschuim geboord als de man binnenkomt. De dochter gooit blij de tempex bolletjes in de lucht en roept: ,,Kijk papa, snééuw!'' ,,Wat zijn jullie aan het doen?'' vraagt hij. ,,We maken een airco'', zeg ik, terwijl het zweet op de vloer druipt. ,,O'', zegt de man. ,,Met flessen bevroren water, een tempex doos en een ouwe ventilator'', zeg ik trots. ,,En sneeuw!'' roept de dochter. Ik ga piepend, steunend en zwe tend verder met mijn klus. Als ik de ouwe ventilator in het deksel van de bak aan het wurmen ben, zegt de man: ,,Wat wil je er eigen lijk mee koelen?'' „Gewoon", zeg ik. ,,Een kamer- achtig-iets? Een slaapkamer, of zo? Ik heb al tien flessen water in de vriezer gelegd. Voor de rest van de dag.'' ,,Een paar bevroren flessen heb ben niet genoeg vermogen om een slaapkamer te koelen.'' ,,O'', zeg ik. ,,De studeer?'' ,,Ook niet.'' ,,O'', zeg ik. ,,De kamers zijn te groot'', zegt de man. ,,O'', zeg ik. Ik denk even na. De man legt dingen uit over vermogen, maar ik luister niet naar hem. Ik zet de ventilator aan. Uit de gaten komt koude lucht. Kijk. Zie je wel. Ik heb het systeem verslagen. Ik til de bak naar de slaapkamer van de dochter. De man pakt de stofzui ger en begint de sneeuw op te ruimen. Als ik na een uur weer bovenkom, is het inderdaad niet merkbaar koeler op haar kamer. Ik denk weer even na. ,,Doet de sneeuw het niet?'' zegt de dochter. ,,Nee'', zeg ik. ,,Echt niet?'' zegt de dochter. ,,Wacht'', zeg ik. ,,Ik heb een idee. Kom mee.'' Ik pak de bak en neem nieuwe flessen uit de vriezer. Daarna pak ik de laptop. Iets met Mozes en een berg. Dus als u ons zoekt: de doch ter en ik zitten virgin cocktails te drinken en Netflix te kijken, lek ker knus opgepropt op een heel koel toilet. Zo. Weer een probleem opgelost. al in 2008 op de markt werden ge bracht, waren veel fabrikanten aan vankelijk terughoudend. Dat zelfs grote jongens als Nikon en Canon er nu een zonnige toekomst in zien, blijkt wel uit het groeiende aanbod aan zogeheten fullframe modellen. ,,Een vrij historische ontwikkeling'', vindt Horlings. ,,Fullframe camera's hebben grotere sensoren en dat biedt veel voordelen.'' Waar de kleinere sensoren van an dere camera's een uitsnede maken van het opgevangen beeld, kampt een fullframe model niet met deze zogeheten cropfactor. De grote sen soren weten ook meer licht op te vangen; ideaal voor heldere, haar scherpe foto's wanneer je barbecue feestje tot in de donkere uurtjes doorgaat. Bovendien kunnen ze nog beter uit de voeten met scherptediepte, de geliefde fotografentruc waarbij het centrale onderwerp op je vakantie- kiek haarscherp is en de rest bewust onscherp. Vanwege het bijbehorende segment van forse, lichtsterke lenzen bungelt er in veel gevallen wel weer een flink apparaat op je buik. Details Horlings vergeleek vier fullframe systeemcamera's die ondanks hun prijskaartje van 1799 tot 2499 euro nog tot het betaalbare segment gere kend mogen worden. Hoewel alle vier globaal dezelfde prestaties leve ren, zijn er enorme verschillen als we naar de details kijken. Kort door de bocht zou je kunnen stellen dat de Nikon Z6 de beste body heeft, de Canon EOS R het beste scherm, de Panasonic Lumix S1 de beste zoeker en videomogelijkheden en de Sony A7 III de beste autofocus. Onderaan de streep is die laatste volgens Horlings de winnaar. Ook omdat Sony jaren geleden al heil zag in (fullframe) systeemcamera's en kan leunen op zijn sterkste troef: een zeer uitgebreid lensaanbod. GO ZATERDAG 6 JULI 2019 De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, BesteProduct.nl, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. Goede stabilisatie: zonder statief een haarscherpe foto schieten met 1 seconde sluitertijd. Twee ingangen: voor een gangbare sd- en een professionele xqd-kaart. Beste videomogelijkheden: ondersteunt als enige 4k60. - Een joekel qua formaat en met 900 gram uitzonderlijk zwaar. - Nog een beperkt lensaanbod. Enige met kantelscherm dat uitklapbaar is. Ideaal voor vloggers en filmers. Het lensaanbod groeit rap. - Minst rijk uitgeruste body; onder meer geen draaiwiel en joystick aan de achter zijde. - Cropt het beeld bij video's in 4k. Ik heb net het derde gat in het -Hanneke Hendrix Nynke de Jong (34), Hanneke Hendrix (39) en Alex van der Hulst (42) hebben kinderen in de leeftijd van 1 tot 7 jaar. Ze hebben de opvoed-podcast Ik Ken Iemand Die en schreven het gelijknamige boek. Een systeem camera kan sneller schieten omdat er geen spiegel meer hoeft te klap pen. FOTO JEAN-PIERRE JANS De volledige testresultaten lees je op tweakers.net

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 81