Avondvertier met teunisbloem Kerst 5 dagen vd Valk Gladbeck Vakantiepark Limburg Q reiskatern.nl Eigen tuin eerst Romke van de Kaa Exclusieve Lezersreizen na Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc 4 Teunisbloemen geven tegen het vallen van de avond graag een showt je weg. Binnen mum van tijd zie je de bloemen opengaan. Het grootste genot van een tuin is op zomeravonden buiten zitten, op het magische uur waarop de zwalu wen ophouden met vliegen en de vleermuizen het luchtruim overne men. En waarop de teunisbloemen opengaan. De teunisbloem is uniek; nachtbloeiers zijn er natuurlijk wel meer, maar de teunisbloem is de enige plant waarvan je de bloemen 'savonds met zichtbare schokjes kunt zien opengaan. Teunisbloemen groeien overal, op spoordijken, op industrieterreinen en in de duinen. Hoe armer de grond, hoe beter teunisbloemen het doen. Van oorsprong komen ze uit Ame rika, maar ze zijn bij ons zo ingebur- gerd dat ze tot de heemplanten gere kend worden. Doordat teunisbloemen vaak spon taan muteren, ontstaan vele nieuwe soorten. Deze bloemen brachten de beroemde botanicus Hugo de Vries dan ook op het idee van zijn mutatie theorie. Na vierhonderd jaar in Eu ropa is de plant zo vaak gemuteerd dat we hier nu soorten hebben die in heel Amerika niet te vinden zijn. De wetenschappelijke naam van de teunisbloem - Oenothera biennis - geeft aan dat de plant tweejarig is, maar die tweejarigheid moet als een gemiddelde worden genomen. Som mige planten bloeien al zes maanden na het zaaien terwijl andere, vooral op arme grond of in grind, er drie of vier jaar over doen om tot bloei te komen. Teunisbloemen zaai je niet zelf- ze komen zomaar aanwaaien, of liever gezegd: aanvliegen. Want het zijn vooral vogels die de zaden versprei den. In hun eerste jaar vormen de planten een grote, glimmend groene rozet waaruit in het tweede seizoen een bloemstengel van één tot ander- halve meter hoogte oprijst. Aan deze stengel verschijnen de grote zwavel gele bloemen die één voor één open gaan. Doordat de ene plant sneller groeit dan de andere wordt de bloei over het hele seizoen gespreid. De eerste Tuingoeroe Romke van de Kaa vertelt elke week hoe je een lustoord maakt van een dorre lap grond. exemplaren kunnen eind mei al in bloei staan, terwijl achterblijvers pas in juli of augustus gaan bloeien, maar tot de eerste nachtvorst doorbloeien. Vorig jaar, toen die eerste nachtvorst maar niet wilde komen, bloeiden sommige teunisbloemen met Kerst mis nog. Als kind hield ik de uitgebloeide bloemstengels van de teunisbloem altijd in het vuur, waar ze dan in een vuurwerk van vonken onder hevig geknetter verbrandden. Tweejarige planten gaan na de bloei dood, maar wie eenmaal teunisbloe men in zijn tuin heeft, raakt ze nooit meer kwijt. Ieder jaar duiken er wel weer nieuwe rozetten op, vaak op de meest verrassende plaatsen, zoals in het grind of op plaatsen die zo droog zijn dat je nooit gedacht had dat er überhaupt iets kon groeien. De teunisbloem is een goede snij bloem voor in een veldboeket en een boeket met teunisbloemen is iedere avond weer spannend om naar te kij ken als de nieuwe bloemen binnen een tijdsbestek van tien minuten opengaan. Vanaf Vakantiepark Weerterbergen Van der Valk Gladbeck (DE) Weekend, midweek of week Meer informatie en boeken: Ga voor 5 dagen Van der Valk Gladbeck naar onze website reiskatern.nl/pzc/zoweg1917 en voor Roompot Vakantiepark Weerterbergen naar reiskatern.nl/pzc/zowegl918 of bel met Zoweg.nl 0900-9693 0,70 per gesprek) ZATERDAG 6 JULI 2019 PC Vorig jaar, toen die eerste nachtvorst maar niet wilde komen, bloeiden sommige teunis bloemen met Kerst mis nog. Aankomsten t/m oktober 2019 4-persoons gerestylde bungalow V Gelegen in een groene omgeving Aankomsten t/m september 2019 V 4 nachten incl. ontbijt, gratis parkeren en wifi V Direct gelegen aan Park Wittringen en open keuken en 2 slaapkamers met elk 2 eenpersoons boxspringbedden. De badkamer beschikt over een inloopdouche. Inbegrepen: Weekend/midweek/week in een 4-persoons geschakelde bungalow WB Comfort (geres tyled) Gratis: gebruik van wifi, (indoor) speeltuin, binnen- en buitenzwembad Periode Weekend Midweek Week juli €149,- €149,- €389,- augustus 139,- 249,- 209,- september 119,- 99,- 159,- oktober 99,- 99,- 159,- Vanafprijs per bungalow per maand! Prijs per bungalow o.b.v. beschikbaarheid, excL. reserved ngs- kosten 29,- en lokale heffingen 2,86 p.p.p.n. Omgeving Het hotel is omgeven door natuur en daarom een perfect startpunt voor mooie fiets- en wandeltochten. Het ligt direct aan het 120 hec tare grote Park Wittringen met het gelijkna mige kasteel. Je maakt ook heel makkelijk uit stapjes naar Düsseldorf, Movie Park Germany en shopping centre 'Limbecker Platz' in Essen. Ideaal voor een dagje vermaak, winkelen of om cultuur te snuiven. Van der Valk Hotel Gladbeck Het gastvrije hotel (gastbeoordeling 8,0) beschikt over 181 comfortabele kamers, voorzien van gratis wifi, zithoek, flatscreen tv en een badkamer met bad/douche en toilet. In het restaurant kun je heerlijk eten en genie ten van de kwaliteit die je van Van der Valk gewend bent. Verder heeft het hotel een heer lijk groot terras, waar je gezellig een drankje kan doen in het zonnetje. Inbegrepen: 4 nachten in een tweepersoonskamer 4 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis parkeren en gebruik van wifi Gratis flesje water op de kamer Ook 3 nachten beschikbaar vanaf 69,- p.p. Prijs p.p. en o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, excl. reservedngskosten 20,- Roompot Vakantiepark Weerterbergen Geniet samen met het hele gezin op dit veel zijdige familiepark. Het park ligt in een mooi bosrijk gebied met vennen en heide in het Noorden van Limburg, dichtbij de Belgische grens. Het park beschikt o.a. over fietsver huur, bowlingbaan, kanoverhuur, een super markt en meerdere restaurants. De bungalow heeft een ruime woonkamer met smart-tv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 76