volgende verkiezingen bij het CDA Mi 17 geen vacature is. Die komt wel op enig moment. Er wordt pas een lijsttrekker gekozen als er verkie zingen zijn en die zijn echt pas in 2021. Als wij bij die volgende verkiezingen de grootste willen worden, en ik denk dat we daar voor de mensen in huis hebben, dan vergt dat teamwerk. Meer dan alleen de aanvoerder is het hele team van belang. Maar natuurlijk moeten we erover nadenken wie de lijsttrekker moet zijn. Dat zal degene moeten zijn die het meest kansrijk is om onze partij de groot ste te maken. Ik zal daar zeker goed over nadenken. Ik moet intussen vooral een goede minister en vice- premier zijn. Het lijsttrekkerschap komt wanneer het komt en dat is echt pas diep in 2020.'' Zou u daar niet eens een grote- mannengesprek met CDA-minis- ter van Financiën Wopke Hoek stra over moeten voeren? Ook hij wordt gezien als kandidaat. ,,Ja, maar eerlijk gezegd lachen Wopke en ik er vooral om. We zien serieuze analyses, maar weet je: het is voor ons veel te vroeg die vraag op een goede manier te kun nen beantwoorden. Ik mag Wopke geweldig graag als collega. En wat ik zeg is dat we als team deze klus hebben te klaren. Wie van ons dat gaat doen, - het kan ook nog een ander zijn - het moet degene zijn die de partij het grootste maakt. Dat is het enige wat telt. Daar moet je een goed gesprek over hebben. Of de nieuwe lijsttrekker wordt gekozen is ook een beslissing van de partij zelf. Het is niet aan ons of er een voordracht komt of een lijsttrekkersverkiezing.'' ..Nee! Geen tel. Ik denk dat Buma gelijk heeft. Wopke en ik zitten er ontspannen in.'' ,,Nee, we zijn allebei gewoon bezig met ons werk. Ik zet me in om de zorg in Nederland nog beter te ma ken, Hoekstra beheert de schat kist.'' ,,Nou, dat hoop ik wel. Eerst moet de partij zelf de keuze maken of het een enkelvoudige voordracht wordt of een lijsttrekkersstrijd. Het is niet aan mij om die keuze te maken. Het hangt af van de context, wie de kandidaten zijn. Maar je bent er zelf bij. Je moet altijd oppassen dat zo'n strijd niet onbedoeld toch beschadigend wordt voor de een of de ander. We moeten een beetje voorzichtig zijn met elkaar.'' waar. Ik heb weleens gedacht: je zou er eigenlijk een camera op moeten zetten. Zodat iedereen mee kan kijken als we weer zitten te puzzelen over het Klimaatak koord of een ander ingewikkeld compromis. Dan wordt die drive mooi zichtbaar.'' ,,Zijn tomeloze energie zijn enthousiasme en zijn monterheid. Dat is zeer aanstekelijk. De manier waarop hij een proces zo leidt dat het voor iedereen mogelijk is zon der gezichtsverlies tot overeen stemming te komen. Te voorko men dat dingen vast gaan zitten in hun eigen groef, daar is hij echt meester in. Dat is heel fijn samen werken.'' ,,Ik vind het een complimenteuze vergelijking, maar ik weet het niet. Trouwens, als je geen controlfreak bent, komt er niets tot stand.'' ,,Dat is zeker een mooi idee. Het CDA heeft alles in huis om bij de volgende verkiezingen de grootste te worden, daar ben ik van over tuigd. Het wordt een hele klus, het wordt een wedstrijd die je alleen maar als team gaat winnen. Ik ben vast van plan daar alles voor te doen.'' ,,Het CDA is echt een middenpar tij. Niet uit verlegenheid, maar vanuit de overtuiging dat je daar de strijd beslecht en tot oplossin gen komt. Ik denk dat de stille meerderheid van de mensen zich niet herkent in het geroep vanaf de flanken. Ons antwoord op de problemen van mensen is dat wij een hoopvol perspectief schetsen. Daarvoor nemen wij verantwoor delijkheid. En dat is niet zonder risico, dat kan je zetels kosten. Maar toeterend langs de kant staan met de handen in je zakken is ook niet zonder risico. Dat hebben we gezien bij populistische partijen bij de laatste twee verkiezingen.'' ,,Ja.'' Valt stil. Kijkt even op en zegt weer ,,Ja, daar ga ik over naden ken.'' ,,Ha ha ha! Het is voor eerst dat ik er iets over zeg. Tot nu toe kon ik er nietszeggende grappen over maken, omdat Sybrand politiek leider was. Het mooie is dat er nog GO ZATERDAG 6 JULI 2019 Baalt u als Buma zegt dat Hoek stra een goede minister-president zou zijn? Als u met Hoekstra moet knokken om extra geld voor de jeugdzorg, speelt jullie mogelijke kandida tuur daar dan doorheen? De strijd om het lijsttrekkerschap bij het CDA kan toch zonder gedoe? Wat leert u van Mark Rutte? Bent u niet de CDA-variant van Rutte? U bent vaak goed geluimd, monter, houdt van een kwinkslag en u bent een control freak. Het CDA kan een met een nieuwe man of vrouw aan het roer zo maar de grootste worden bij de volgende Tweede Kamerverkie zingen. Ligt de winst voor het CDA in het midden of op rechts? Bent u een van de mensen die gaat nadenken of u de volgende lijsttrekker voor het CDA wil zijn? U bent meestal breedsprakiger!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 65