Weer even thuis Terug naar de plek van je jeugd 9 'Benieuwd of de muurschildering op mijn kamer nog bestaat' Met Linda Geuze (1975) zijn we weer even thuis op de Nadorstweg 42b. Vroeger gelegen aan de rand van Middelburg en nu omringd door nieuwbouw. Linda Geuze voor het laatste huis aan de Na dorstweg. Na nummer 42b begon het Middel burgse buitengebied. toch echt op iedereen thuis, dus dat ruilen is goed gegaan. Wel ben ik nog steeds de meest dwarse, ik ben geen schaapje dat met ieder een meeloopt.' 'Ik ging naar de Faukeliusschool hier vlakbij, toen nog een klein schooltje, en later naar de middel bare school in Goes. De zondag was een dag apart. Het hek van de oprijlaan ging dicht en we speel den niet met de kinderen uit de buurt. We aten soep en geroosterd brood. En in de Segeerstraat gin gen we naar de kerk, met z'n allen op de fiets. Behalve in de zomer. Dan gingen we op vakantie naar de Prooijenseweg. Mijn vader had daar op een gegeven moment een groot stuk land gekocht. We noemden het Prooijenburg. Daar stonden een schuur en drie cara vans en daar sliepen we dan de hele zomer. Mijn ouders verhuur den ons huis op de Nadorstweg, inclusief fietsen.' Linda vertelt over haar kamer van vroeger. 'Ik ben benieuwd of de muurschilderingen nog be staan. Op een gegeven moment had ik een palmboom met zons ondergang geschilderd. Om het project echt te laten lijken heb ik toen ook zand en een hoop stenen naar mijn kamer gesjouwd. He laas moesten die van mijn vader weer naar buiten. Mijn ouders zijn op een gege ven moment uit elkaar gegaan. En ondertussen woont mijn vader ook niet meer op de Nadorstweg. Maar met plezier denk ik terug aan wat hij opbouwde en aan mijn allerjongste jaren. Ik vind Linda in de tuin van haar ge boortehuis. Haar vader had rond het huis een soort mini- boerderijtje gemaakt. hem een vooruitstrevende den ker, hij had altijd plannen. Hij dacht niet klein. Al vind ik hem wel ouderwets.' Linda glimlacht alweer. 'Ik ben twee keer met hem naar Groot Brittannië geweest. Wij met z'n tweetjes. De eerste keer toen ik dertien was. Hij kon geen Engels, en ik kon toen net havo 1 Engels. Dat was een geweldig avontuur. Met de Olauline over varen naar het zuiden van Enge land zonder dat we iets geregeld hadden. Wel heb ik mijn fotorol- letje die vakantie verkeerd in het toestel gedaan, dat was jammer. Drie jaar geleden hebben we het nog eens overgedaan en zijn we samen naar Schotland ge weest. Mijn vader kan nog steeds geen Engels. Ook toen hebben we niets van tevoren geregeld. Het was opnieuw heerlijk.' 'Na mijn middelbare school ben ik in de buurt Toerisme gaan stu deren. Het leek me mooi om te gaan reizen, maar daar is het niet echt van gekomen. Ik ben qua werk verzeild geraakt in de Campveerse toren in Veere, niet ver van hier. Ik werk daar met veel plezier. Jarenlang heb ik de reser veringen voor gasten en bruilof ten geregeld. En nu voer ik de ad ministratie. En als ik niet werk, ben ik hier in de Herenstraat bij de kinderen of ik timmer aan een mooi project in huis. Dit is nu mijn thuis.' LIESBETH LABEUR et was geweldig hier toen we jong waren.' We zijn op bezoek bij I Linda Geuze, 44 jaar. Ze is geboren en getogen in Middelburg en nog steeds woon achtig daar. Ze woont nu hartje binnenstad, met haar twee puber zoons en peuterdochter, in de He renstraat. 'Ik woonde vroeger he lemaal aan de rand van de stad, in het laatste huis aan de Nadorst- weg, op nummer 42b. Daarna stopte de stad. In de tuin hadden we dieren en een bunker. En na de sloot kwamen de rugbyvelden en de stormbaan van het leger. Ieder een uit de buurt speelde hier. Dat is ongelooflijk veranderd met alle nieuwbouwwijken. Veerse Poort, Park Nieuwenhove.' Linda haalt er enthousiast foto's bij. 'Kijk, op deze foto ben ik zes jaar. Ik sta bij het weitje naast ons huis. Mijn vader had om het huis een soort miniboerderijtje ge maakt. Met dieren en met speel toestellen. We hadden een voli ère, pauwen en schapen. En gei ten die we molken. Als het warm was stonden de geiten in de bun ker, waar het koel was. Voor het huis zat mijn overgrootmoeder in Walcherse dracht op een bankje. Zij woonde ook bij ons. En we hadden een paard, Yvonne. Wit, bruin en zwart gevlekt. Als er een kinderfeestje was bracht m'n va der iedereen thuis met paard en wagen. Later werd de miniboer- derij een tuinderij. Alles veran derde.' Linda loopt naar de kruising van de Prooijenseweg met de Na- dorstweg. Ze wijst op de stoep. 'De Nadorstweg zelf lijkt niks ver anderd. De bomen zijn misschien iets groter, maar de stoep ligt er nog hetzelfde bij. Zelfs het bankje staat er nog,' roept Linda enthou siast. 'Maar op het weitje van m'n pa staat nu een grote schuur.' Heb je hier altijd gewoond, ben je hier geboren? 'Nee, als enige van ons gezin ben ik in het Gasthuis in Middel burg geboren. Ik was toen al dwars, ik lag in stuitligging. De rest, mijn broer en vijf zussen, zijn thuis geboren. Over dat ziekenhuis heb ik nog wel een mooi verhaal. Vroeger, als je gebaard was, mocht je een mi nuutje bij je moeder zijn en daarna werd je weggebracht en gecontroleerd en werd de moeder gepoetst. En daarna kwamen de kinderen terug. Maar mijn moe der kreeg de verkeerde terug. Ze zei: 'net had mijn kind veel meer haar.' En haar buurvrouw zei: 'ja, die van mij lijkt ook anders.' En toen hebben ze hun kinderen ge ruild. Als kind heb ik daar wel eens over gefantaseerd. Wat als ik ergens nog een andere moeder had? Linda lacht vrolijk. 'Ik lijk GO ZATERDAG 6 JULI 2019 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA REPRODUCTIE DIRK-JAN GJELTEMA Op vakantie in een weitje vlak bij de Nadorstweg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57