Maarten Ducrot eindeloos op zoek naar de nuance Een zekerheidje voor de maand juli: Maarten Ducrot zit voor de NOS in het commentaarhok van de Tour de France. De 61-jarige oud-renner en Vlissinger van geboorte begint vandaag in Brussel samen met 'maatje' Herbert Dijkstra aan zijn 21ste Ronde van Frankrijk. ,,Na drie weken ben ik gesloopt, lig ik thuis twee dagen niet aanspreekbaar in de tuin.'' PIM DIKKERS Halverwege het ge sprek komt Maud Ducrot de riante woonkeuken van de Bruchemse boerderijbinnen- gewandeld. Een paar weken gele den deed ze een nogal filosofische uitspraak 'Ik ben al twee weken een gezakt of geslaagd persoon. Ik kom er alleen morgen pas achter', zei de jongste dochter van wieler- commentator Maarten Ducrot (61) in afwachting van haar eindexa menuitslag. ,,Dan lig ik hier op de grond van het lachen, geweldig!", zegt de oud-profrenner, met de voor hem o zo kenmerkende into natie. Wat je noemt een dochter van haar vader, beroemd en berucht om zijn doordachte verhandelin gen op de nationale televisie. Ga te genover pa Ducrot aan de keuken tafel zitten en het is alsof de Tour de France al begonnen is. Enig ver schil is dat het gedempte, volgens hemzelf een tikkeltje te trage, stemgeluid niet via de luidsprekers van de tv komt. Hij is soms onna volgbaar, dan weer rechttoe recht aan. Een bijna niet te stuiten spraakwaterval. Maar alles wat hij zegt, heeft een belangrijke over eenkomst: er zit een idee achter. Hij verwondert zich nou eenmaal enorm over de (wieler)wereld om zich heen. Een bloemlezing van twee uur 'filosoferen' - of 'wiellullen' zoals hij dat zelf noemt - met Ducrot: 'Het leven is niet kansen pakken die klaarliggen. Nee, je creëert kansen omdat je aan het leven bent.' 'Heel veel mensen kijken, maar zien niets.' 'Plannen die in een agenda komen zijn scenario's. Maar het kenmerk van een plan is dat je het niet kunt plannen. Een plan is het idee dat je hebt over wat er zou kunnen gebeu ren. In de koers moet je gaan leven met de omstandigheden die je over komen. Mensen die alles plannen worden overvallen door het leven. En dan heb je een probleem. Je moet juist klaar zijn voor het leven.' (Over Tom Dumoulin, zijn ploeg Sunweb en het afhaken voor de Tour) Volgt u het nog? Het is typisch GO ZATERDAG 6 JULI 2019 'Man, als renner is die Tour een makkie!' Maarten Ducrot op zijn boerderij in Bruchem. foto' marc bolsius LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51