Marokko-trip voor Rawidjan en Eryürük BARRY VAN DER HOOFT 15 Column @Barryvdh9 De Zeeuwen Ali Eryürük en Daryl Radwidjan maken samen met hun teamgenoten Mark Smith en Bram Plomp deel uit van de Oranje-selectie. Voor de selectie kwamen de spelers van tien eredi visieteams in aanmerking die vol gend weekend niet in actie hoe ven te komen in competitiever band. Zes teams komen wel in ac tie. Met name voor Rawidjan is de uitverkiezing opvallend. De aan valler speelde voor het laatst mee in de WK-kwalificatiereeks voor het wereldkampioenschap van 2012, waarbij hij topscorer werd voor Oranje. Ook oudgediende Mevlud Eryürük kreeg een uitno diging, maar moet vanwege werk verstek laten gaan. De Agadir Cup 2019 is ter voor bereiding op het EK-kwalificatie- toernooi in het Italiaanse Catania, dat van 16 tot en met 18 augustus wordt gehouden. Mocht Oranje zich plaatsen, dan speelt het van 5 tot en met 8 september het Euro pees kampioenschap in het Portu gese Figueira da Foz. Beach Soccer Zeeland heeft zich nationaal in de kijker gespeeld. Dit weekeinde speelt Sylvana Tie- leman met Oranje in het Portu gese Nazaré om de Women's Euro Beach Soccer Cup. MRose Lavelle speelde bij de Dutch Lions We speelden op het hoofdveld, negen te gen negen, van 'zes tien' tot 'zestien'. Hoe ver het precies was weet ik niet meer, maar in mijn herinnering schoot Tamara toch wel van een meter of dertig raak. We waren E'tjes en zij was het enige meisje in ons team. Tamara kon echt goed voetballen, stond centraal ach terin en was voor niemand bang. Wij, als jongens, hadden haar er graag bij. Een paar jaar later mocht ze niet meer meedoen. Een meisje in zijn team, dat zag die knorrige trainer niet zitten. Zo ging dat toen, helaas. Meis jes waren op het voetbalveld een zeldzaamheid. Bij Middelburg speelde Susan in de D's en C's linksback, Wanda van Terneu- zense Boys haalde Oranje onder 17 en het Nederlands elftal. Te genwoordig kunnen meiden die willen voetballen, altijd wel bij een club in de buurt terecht. Er zit ook een nadeel aan: alle mei den worden bij elkaar gezet, ter wijl de écht grote talenten beter bij de jongens kunnen voetbal len. Ilham Abali deed het lang bij JVOZ, waar jeugdinternational - Danique Tolhoek - nu hetzelfde doet. Zo zijn de huidige A-inter nationals ook groot geworden. Van het WK waarop die da mes nu schitteren heb ik, mede door een verhuizing, veel wed strijden overgeslagen. Van Oranje keek ik delen van duels en de volgende ochtend altijd de sa menvatting. Maar afgelopen week ging ik er echt even voor zitten, voor de halve finales. Ineens vond ik me dinsdag terug op het puntje van de bank. Rose heette ze. Rose Lavelle. Ik goog- elde haar naam en zag dat ze in de Verenigde Staten bij de Day ton Dutch Lions heeft gespeeld. De Nederlandse Leeuwinnen dus. Morgen staat ze tegenover de Oranje Leeuwinnen, als ze tenminste hersteld is van haar blessure. Zonder te overdrijven: Rose Lavelle liet dingen zien die ik op dit WK voor vrouwen nog niet had gezien. Techniek? Een 9,5. Houterig? No way. Ze is lichtvoe tig, kapt en draait sierlijk met en naar haar linker, had een voetbal intelligentie verradend over stapje in huis voorafgaand aan de fraaie 1-0 en voetbalt ontzettend makkelijk. Mede door Rose Lavelle denk ik dat de Leeuwinnen morgen genoegen moeten nemen met zilver. Al hoop ik echt wel dat het goud wordt. Dat zou nogmaals een enorme boost geven aan het Nederlandse vrouwenvoetbal. En dus ook aan het gehele Neder landse voetbal. Bij de mannen was het een jaar geleden crisis en heerst nu weer een hosanna stemming. De vrouwen hebben hun plek veroverd en verrassen op het WK in Frankrijk vriend en vijand. Ik hoop dat Tamara, Susan en Wanda er met volle teugen van genieten. zegt Van de Ketterij met een glim lach. ,,De eindstand was 3-1.'' ,,Vanaf 2002 tot en met 2009 was ik wat verzadigd geraakt'', vertelt Van de Ketterij. ,,Er wa ren ook jongere scheidsrechters op mijn niveau gekomen, zoals Jo-Annes de Bat. Toen in 2010 besloten werd de Topklasse in te voeren, zag ik weer een uit daging. Ik promoveerde naar die klasse en de bekroning van een goed seizoen was de kam pioenswedstrijd van IJssel- meervogels. Die wonnen ze met 5-0. Toen ben ik na afloop wel even gebleven. In vissers dorpen is het goed toeven wan neer de plaatselijke heeft ge wonnen." ,,Niet meer de druk van betaald voetbal-ambities voelend kreeg ik in de hoofdklasse de nummer é''en tegen de nummer twee'', be gint Van de Ketterij zijn relaas. ,,Voor zo'n 6.500 toeschouwers werd het 3-3. Ik heb alleen maar la chende gezichten gezien, want beide ploegen bleven goede papie ren houden voor de titel. Alles lukte. Ik weet nog dat een speler van IJsselmeervogels op volle snel heid naar de grond werd getrok ken. Hij stond op en gaf vervolgens een voorzet waaruit werd ge scoord." Congé Vandaag wacht dus wedstrijd nummer duizend. ,,Dat was een doelstelling", aldus Van de Ketterij, die voorzichtig aan zijn congé denkt. ,,Ik denk dat het geen jaren meer gaat du ren.'' MZC'11-Excelsior wordt afgewerkt op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee (aftrap 15.00 uur). zaterdag 6 juli 2019 Van de Ketterij M Harold van de Ketterij was ook ver schillende keren de scheidsrech ter van dienst bij de derby tussen Hoek en Kloetinge. FOTO MARK NEEL- EMANS Beach Soccer Zeeland is samen met Beach Soccer Scheveningen de hofleveran cier van Oranje voor het trai ningskamp in Marokko. In Noord-Afrika wordt van 12 tot en met 14 juli gestreden om de Agadir Cup 2019. Juriën Dam Terneuzen Veroverd Wedstrijd 717 7 MEI '11 IJSSELMEERVOGELS- GENEMUIDEN Wedstrijd 539 11 DECEMBER '04 QUICK BOYS- IJSSELMEERVOGELS Droomdebuut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43