Sluis kijkt al uit naar BeNe Ladies Tour II Nog geen tegengoals 14 VOETBAL JUBILEUM Scheidsrechter Harold van de Ketterij uit Goes bereikt op zijn verjaardag een bijzondere mijlpaal in het duel tussen MZC'11 en de profs van Excelsior. Met de kersverse Nederlandse kampioen Lorena Wiebes, Amy Pieters, Kirsten Wild (winnaar Gent-Wevelgem) en tweevoudig winaar Jorien D'Hoore is het uit kijken naar een massasprint, die in de vorige jaren regelmatig voor kwamen in de BeNe Ladies Tour. ,,Ik ben bijzonder trots dat de in ternationale top naar Sluis komt'', zei burgemeester Marga Vermue gisteren in haar kamer van Het Belfort. Vermue was blij dat ze de mid denstand over de streep had kun nen trekken voor het evenement. Niet elke ondernemer stond te trappelen. Niet iedereen heeft een band met de wielersport.'' Zelf rijdt ze regelmatig grote af standen op haar koersfiets. Ze was dan ook nieuwsgierig naar de af stand van de rit tussen Sluis en Watervliet. ,,90 kilometer. Dat is minder dan gebruikelijk, maar er is 's middags nog een tijdrit van 14 kilometer in Watervliet'', ver klaarde koersleider Joerie De- vreese. ,,Die afstand van 90 kilo meter zou ik best aankunnen. Al leen rijden zij harder dan ik'', re ageerde de burgemeester gepast. Vermue kijkt al uit naar de start, zaterdag om 11.00 uur op de Groote Markt voor Het Belfort, waar ook de ploegenpresentatie plaats vindt. ,,We hebben naast de vele sportactiviteiten met de BeNe Ladies Tour een topsporte venement erbij, dat als een spor tieve, toeristische en economische impuls mag worden gezien.'' Het vertrek wordt gezien de toeristische drukte als positief be schouwd. ,,Als het een langere etappe was geweest, dan waren Breskens en Hoofdplaat als door komsten een optie geweest. Dat lukt nu niet, maar ze rijden nog wel door onze regio'', stelde be leidsmedewerker Willy Schram en coördinator van de BeNe La dies Tour in Sluis. ,,Het is natuur lijk al bijzonder dat de wielren- sters een neutralisatieronde van 1,7 kilometer door Sluis rijden. Na de officiële start gaat het richting Nieuwvliet en Groede'', voegde de burgemeester eraan toe. Dat het vrouwenwielrennen tot een mondiale sport is uitgegroeid, bleek uit de enorme belangstel ling voor de BeNe LadiesTour, die zes jaar geleden als een tweedaags evenement startte maar nu vier dagen bedraagt. Devreese: ,,We hadden 63 ploegen, maar er mo gen van de UCI niet meer dan 25 ploegen starten. We hadden zelfs een aanmelding uit Korea. Het deelnemersveld bestaat uit zeven tien UCI-ploegen, vier nationale teams (Spanje, Frankrijk, België en Australië) en vier clubteams, waaronder het Zeeuwse Jos Feron Lady Force.'' De laatste edities werden ge wonnen door Marianne Vos, maar deze topper ontbreekt vanwege verplichtingen elders (bergrit Tour de France). Desondanks is het niveau hoog met tien ploegen uit de top 20 van de wereld. De- vreese verwacht veel van de ex- wereldkampioenen Ellen van Dijk en Lisa Brennauer, die zon dag de Duitse titel pakte. Sanne Cant (wereldkampioen veldrij den) ziet de vierdaagse als ideale voorbereiding voor het crosssei zoen. In de rit van Sluis naar Wa tervliet zijn vier plaatselijke ron den met kasseistroken. ,,Er ligt ook nog een mooie kasseiweg in Pyramide bij IJzendijke'', getuigde Vermue haar liefde voor de wie lersport. De BeNe Ladies Tour gaat don derdag 18 juli in Utrecht van start met de proloog en eindigt zondag 21 juli in Zelzate. DERDE DUEL Niet eerder floot een Zeeuwse scheids rechter een Zeeuwse derby op dat niveau in de hoofdklasse, op 24-jarige leeftijd. Er stonden veel bekende, Zeeuwse namen op het veld. ,,Marcel Lourens, Daan Eikenhout, Jacky Lambert'', somt Van de Ket terij moeiteloos op. ,,Veere won met 3-2. Ik werd zeer positief ge noemd in de krant. Niet eerder floot een Zeeuwse scheidsrechter een Zeeuwse derby op dat niveau.'' ,,Er was vanaf het begin een opge fokte sfeer'', weet Van de Ketterij nog. ,,Zowel binnen als buiten de lijnen. Ik heb in totaal acht gele kaarten uitgedeeld.'' Toen hij floot voor de rust en met zijn assisten ten richting de kleedkamer liep, maakten een aantal toeschouwers van de gelegenheid gebruik om de Zeeuwse arbiter de huid vol te schelden. ,,Geen lieve woor den'', Vandaag is een heuglijke dag voor Harold van de Ketterij. Hij mag op zijn 47ste verjaardag het vriendschappelijke duel tussen tweedeklasser MZC'11 en prof club Excelsior in goede banen leiden. Zijn duizendste wed strijd als scheidsrechter. Terwijl de fotograaf van deze krant hurkt en in opperste con centratie foto's maakt, poseert Van de Ketterij met een van zijn oude plakboeken. De inwoner van Goes heeft vrijwel alle krantenartikelen en program maboekjes van zijn gefloten wedstrijden bewaard. Van de Ketterij vraagt of zijn houding goed is. ,,Ik ben ook geen twin tig meer'', grapt de leidsman. Van de Ketterij zat op de mid delbare school toen hij voor het eerst een wedstrijd leidde en is sindsdien onafgebroken actief. Op verzoek selecteert en be commentarieert hij zijn vijf meest memorabele wedstrijden. Van de Ketterij, afkomstig uit Vlissingen, was pas vijftien jaar toen hij in Oost-Souburg debu teerde als scheidsrechter. ,,Bij het theorie-examen had ik van de veertig vragen er maar één fout'', herinnert hij zich. ,,Daarom mocht ik ondanks mijn leeftijd door naar het prak tijkgedeelte. Ja, ik was de enige met maar één fout. Theoretisch ben ik altijd goed geweest.'' Het debuut van Van de Ketterij zaterdag 6 juli 2019 Sluis is klaar voor de BeNe Ladies Tour met (vlnr) Willy Schram (ambtenaar sport), burgemeester Marga Vermue, Bert van den Heede (logistiek) Joerie Devreese (koersdirecteur) en Josephine Bakker.. foto peter nicolai De 1000ste van De sprinterselite van het inter nationale vrouwenwielrennen verschijnt aan de start van de zesde editie van BeNe Ladies Tour. Zaterdag 20 juli is Sluis de startplaats van de tweede etappe. Aector Dooms Sluis Stefan Maas Voor Excelsior wordt het treffen met MZC'11 het derde duel in de voorberei ding. In de voorgaande twee duels heeft de ploeg van trainer Ricardo Moniz nog geen doelpunt hoeven incasseren. Vorige week zaterdag werd IJVV De Zwervers met 10-0 opzij gezet en afgelopen dinsdag volgde een 7-0- zege op Hillegersberg. Joël Zwarts en testspeler Ahmed Mendes Moreira namen allebei vier doelpun ten voor hun rekening. De aftrap in Zierikzee is vanmiddag om 15.00 uur en kaarten zijn te koop voor 7,50 euro; kin Harold van de Ketterij met één van zijn plakboek. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN - Harold van de Ketterij Wedstrijd 363 7 APRIL'99 KOZAKKEN BOYS SPAKENBURG Goes Wedstrijd 1 14 NOVEMBER '87 RCS B3-DOMBURG B1 Wedstrijd 271 7 SEPTEMBER '96 VEERE-HOEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42