ZEELAND 13 evalueren. In Zeeland zien we he laas een neerwaartse spiraal qua da mes in de seniorenteams." Verschillen tussen het mannen- en vrouwenvoetbal zijn talrijk. Niet alleen op het veld, maar ook daar buiten. Vooral bij het mannenvoet- bal ziet Aertssen op dat vlak de laat ste jaren bij de mannen een nega tieve tendens ontstaan. ,,Bijhet mannenvoetbal wordt het allemaal wat harder en zakelijker. De prijzen schieten daar bijvoorbeeld de lucht in en de sfeer in de stadions is een stuk minder gemoedelijk.'' ,,Bij vrouwenvoetbal zie je vaak complete gezinnen naar het stadion komen, dat vind ik mooi. De rol van de FIFA vind ik trouwens in het al gemeen behoorlijk hinderlijk wor den. Ze willen alles regisseren tot aan de kleinste details toe. Zo mocht ik bijvoorbeeld niet eens een Zeeuwse vlag meenemen. Als dat al niet mag.Balen ook, want ik laat graag zien waar ik vandaan kom.'' Gevraagd naar de afloop van het WK is Aertssen stellig. Nederland wordt wereldkampioen, vertelt hij zonder enige twijfel in zijn stem. ,,Het voetbal is niet geweldig, dat zie ik ook wel. De teamspirit en werklust zijn echter enorm. Be langrijk is dat ze zondag het eerste kwartier overleven. Daarna gaan ze zeker winnen van de Amerikanen. Ze speelt dit toernooi zeker niet goed, maar ik gun het Shanice van de Sanden enorm dat zij de win nende goal mag maken.'' maakt om het vrouwenvoetbal te vrouwenvoetbal, komt bedrogen uit. Zo is hij zelf voetballer geweest, voorzitter bij Dauwendaele en trai ner van de mannen bij een handvol clubs. „Ik volg het Nederlands elftal bij de mannen ook al heel wat jaren op grote toernooien, pakweg vanaf begin jaren zeventig. De vrouwen zijn daar een aantal jaren geleden bij gekomen. En om eerlijk te zeg gen ligt mijn focus daar tegenwoor dig meer op dan op de mannen." „Dat komt onder meer doordat ik zelf nauw betrokken ben bij het vrouwenvoetbal in Zeeland. Ik train dames bij Wolfaartsdijk/'s-Heer Arendskerke en ik ben ambassa deur bij de KNVB van het Zeeuwse vrouwenvoetbal. Als ambassadeur word je bijvoorbeeld afgevaardigd bij huldigingen van kampioenen, maar ik ben ook betrokken bij de ontwikkeling van het vrouwen voetbal in Zeeland. Zo hebben we laatst een ronde langs alle clubs ge- zaterdag 6 juli 2019 GO volgt Leeuwinnen A Peter Aertssen en zijn vrouw Hanneke reisden de Leeuwinnen de afgelopen weken achterna van Le Havre, Valenciennes, Reims, Rennes naar Lyon, waar morgen ook de finale is. foto pim RAS in camper Fleur Rademakers (IJzendijke). Voor wedstrijd 3, tegen Canada: ,,Het spel is nog te matig en het ver schil met bijvoorbeeld de Verenigde Staten is momenteel te groot. Toch houd je altijd wel ergens hoop.'' Franka Verwest (MZC'11). Voor wedstrijd 4, tegen Japan: Er komen ook steeds meer Oranje-fans mee, je ziet dat het toernooi steeds meer begint te leven in Nederland.'' Rowen Riemens (Zaamslag, rechts). Voor wedstrijd 5, tegen Italië: „Ne derland tegen de VS in de finale, dat zou toch een geweldig affiche zijn. Ook al heb ik juist op die dag een va kantie naar Kroatië gepland.'' Annemiek Roovers (Dauwendaele). Voor wedstrijd 6, tegen Zweden: ,,De beste speelster vind ik Jackie Groenen. Ik kijk ook graag naar Merel van Dongen. Zij speelt net als ik op de backpositie en doet dit lek ker aanvallend.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41