II O O) CD O 12 ZEELAND Meng jezelf in strijd van Tour de France Sjaak Swart koppelt Zeeuwse clubs Ex-trainer Rillandia wordt scout NAC Vader en Terpstra rijden in Andorra Tijdens het WK gaf op elke wedstrijddag van Oranje een Zeeuwse speelster haar visie over de Leeuwinnen. Wat zei dit zestal toen en wat is hun voorspelling voor de finale van morgenmiddag (aftrap 17.00uur), Nederland- Verenigde Staten? VOETBAL WK VROUWEN Peter Aertssen uit Goes reist de Oranje Leeuwinnen al het hele WK achterna in zijn camper. Morgen bij de finale in Lyon is de trainer van het vrouwenteam van Wolfaartsdijk/'s-Heer Arendskerke er ook weer bij. Voor de eerste keer sinds 2016 doen er geen Zeeuwse wielrenners mee aan de Tour de France, maar laat dat geen belemmering zijn om mee te spelen in de Lezerstour. Tot van middag 15.00 uur kun je je inschrijven voor dit Tour de France-spel van de PZC. Kun jij het beste voorspellen welke sprinters, klimmers en tijdrijders de etappes de komende drie we ken naar hun hand gaan zetten? Schrijf je in via www.pzc.nl en stel jouw team van twintig renners samen. Als hulpmiddels vind je op www.pzc.nl ook de Tourtips van twee Zeeuwse insiders: wie- lerprof Brian van Goethem en ex-prof Johnny Hoogerland. Hoek, Goes en Kloetinge gaan vandaag in de pot voor de loting van de TOTO KNVB beker. Deze wordt verricht door Ajax-icoon Sjaak Swart in Utrecht tijdens het FOX Sports Eredivisie VoetbalFestival. In de Jaarbeurs wordt alleen geloot voor de eerste kwalifica tieronde. In totaal worden 56 amateurclubs aan elkaar gekoppeld voor een knock-outwed- strijd die gespeeld wordt op 17 of 18 augustus. Hoek en Goes hebben zich als derdedivisio nist automatisch geplaatst voor deze eerste kwalificatieronde. Eersteklasser Kloetinge heeft zich gekwalificeerd op basis van de hal vefinaleplaats in de districtsbeker. Peter Maas uit Roosendaal wordt aangesteld als hoofd scouting bij profclub NAC Breda. De voormalige trainer van Rillandia begint op 1 augustus aan zijn nieuwe job. Maas verdiende zijn sporen vooral in het amateurvoetbal. Hij startte zijn trainerscarriere in 2000 in Rilland en vierde zijn grootste succes bij Steenbergen, Baronie en Halsteren. Sinds 2014 is hij inter national scout van SC Heerenveen met als werkgebied Nederland, België, Scandinavië en de Balkan. ,,Peter is gedreven en voetbalgek. Zijn werkethiek is bovengemiddeld en hij heeft absoluut een eigen mening", aldus Foppe de Haan met wie Maas een trainers- avontuur bij Tuvalu beleefde. De Zeeuwse mountainbikers Milan Vader (Middelburg) en Anne Terpstra (Zierikzee) rijden dit weekeinde in Andorra de derde we reldbeker van dit seizoen. Bij de mannen ein digde Milan Vader in de vorige twee wedstrij den (in Albstadt en Nove Mesto) net buiten de top 20, terwijl Anne Terpstra vijfde en ze vende werd. Bij de wereldbekers kan met een top 6-klassering kwalificatie voor de Olympi sche Spelen volgend jaar in Tokio worden af gedwongen. Twente Triatlon Sinds vorig jaar is Peter Aertssen (63) met pensioen. Gelukkig maar voor hem, want door toedoen van de 'Oranje Leeuwinnen' heeft hij zijn verblijf in Frankrijk al meer dere keren moeten verlengen. Tot zijn grote plezier stuurt hij de cam per steeds weer naar een nieuwe bestemming. De afgelopen weken heeft Peter er met zijn vrouw een reis dwars door Frankrijk opzitten. Letterlijk van noord naar zuid en van oost naar west. Gaandeweg het toernooi zag hij het Oranje legioen steeds verder uitdijen. ,,Op de achtste finale in Rennes na zag je de belangstelling bij de Oranje-supporters steeds meer toe nemen. Zeker in het noorden van Frankrijk was het natuurlijk druk. Het is de eerste keer dat mijn vrouw meegaat. Normaal geeft zij hele maal niets om voetbal, maar ze ge niet net als ik enorm van de sfeer binnen en buiten het stadion. We hebben al hele mooie contacten op gedaan. Tijdens de tweede poule wedstrijd in Valenciennes zaten we bij honderd Nederlandse meiden op de camping. Je kan het slechter treffen natuurlijk, haha.'' Beroemd binnen en buiten Frankrijk zijn ze ondertussen, de Oranje-marsen door Franse steden richting het stadion van de stad. Qua organisatie en medewerking is de ene Franse stad de andere even wel niet. Zo kwam afgelopen week al in het nieuws dat Lyon niet be paald happig was op een oranje stoet door de stad. ,,In Lyon zijn ze absoluut niet zo gastvrij als in de kleinere steden. We zitten aan de rand van Lyon op een camping, maar moeten dwars door de stad voor kaarten. Het hou den van een mars is verboden en Ik mocht niet eens een Zeeuwse vlag meenemen. Als dat al niet mag... een fanzone is er niet. De mooiste stoet was in Valenciennes, met rond de 13.000 Nederlanders." ,,De band met supporters van an dere landen is trouwens ook hart stikke goed. Neem bijvoorbeeld de Amerikanen. Vergis je niet, die zit ten met 30.000 man in het stadion tijdens de finale. Daarnaast zie je ook hele Franse gezinnen zich in de fandorpen tussen ons begeven.'' Wie denkt dat Peter Aertssen al tijd al zo gefocust is geweest op zaterdag 6 juli 2019 WIELRENNEN VOETBAL Hoek, Goes en Kloetinge zijn drie van de 56 clubs die vandaag meeloten foto carla vos VOETBAL MOUNTAINBIKE l-l De Zeeuwse voetballers Tom Boere (foto) en God fried Roemera- toe speelden gisteren doel puntloos gelijk met FC Twente. Tegen Al Wahda uit de Verenigde Ara bische Emira ten startte zowel Boere (foto) als Roe- meratoe in de basis. Morgen heeft FC Twente zijn Open Dag. 12 Met twaalf deelnemers is atletiekvereni ging Delta Sport vandaag ruim vertegen woordigd bij de triatlon van Herkingen. Met ruim veertig tri atleten is Zee land sowieso ruimschoots aanwezig. Deze triatlon wordt gehouden door het team van Erik Peeman die onlangs de Brouwersdam- triatlon organi seerde. Bas Dingenouts Lyon - Peter Aertssen Lieve van Vliet (JVOZ/Sparta). Fayka de Rooze (Hontenisse). Voor wedstrijd 1, tegen Nieuw-Zeeland: ,,De vrou wen gaan sowieso ver komen, daar twijfel ik niet aan. Ze zijn geen topfavo riet, maar absoluut kans hebber.' Voor wedstrijd 2, tegen Ka meroen: ,,Ja, ik durf echt wel te hopen hardop uit te spreken dat we kampioen worden. Natuurlijk, de VS en Frankrijk zijn sterk, maar ik zie het wel gebeuren.'' Zeeuwse trainer a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40