Wat de boer niet kent, eet hij wel op Opname voor dreigen met koksmes in winkel 7 te Nieuw- en St. Joosland wil geen hoge molens SAUER OONK a? .-'ij, *1 .1«ök §§3 In de vroegere middaguren was het meer een Culi- Siësta, maar later in de middag en 's avonds was het gisteren gezellig druk in de tenten op de Grote Markt in Goes. Daar vond weer de Culi-Fiësta plaats, de inmiddels traditio nele afsluiting van drie dagen lekker eten in Goes. Woensdag en don derdag vond de Culifair al plaats. Goese restaurants lieten de bezoe kers toen proeven van allerlei lek kere gerechten. Gisteren stond de internationale keuken centraal. Bezoekers konden proeven van onder meer Thaise kokossoep, Poolse worst met augurk en Syri sche drumsticks. Het is slechts een kleine greep uit alle lekker nijen die voor een luttel bedrag konden worden gegeten. Anne en haar vriend Remco waagden zich aan een Fatayir, een Syrische pizza. ,,Hij was heel erg lekker'', vond Anne, die naar eigen zeggen nogal van het uitproberen is. ,,Hij heeft dat minder'', zei ze met een knipoog, wijzend naar Remco. ,,Ja ja, zeg het maar'', re ageerde hij lachend. ,,Ik ben zo'n boer van het type 'wat hij niet Wat is er leuker dan hier wat lekkere onbekende dingen te komen proeven? kent, eet hij niet'. Maar dat valt al lemaal wel mee, hoor. Ik heb ook al een paar lekkere nieuwe dingen ontdekt.'' Onbekende dingen Waar het stel uit Brabant bij toeval op het culinaire evenement stuitte, is Brenda Hugens er speciaal voor naar de stad gekomen. ,,Ja, ik hou van eten", grapte ze. „Ik kan er ook niks aan doen. En wat is er dan leu ker dan hier wat lekkere onbekende dingen te komen proeven? Ik heb afgesproken met een vriendin. Ik denk dat we ons hier wel een paar uurtjes gaan ver maken." Dat gold ook voor de vriendinnen Roos Walraven, Janny Braam en Nelly van Vossen. Ze komen elk jaar. Ze lieten weten het heerlijk te vinden om van alle verschillende gerechten te proeven. Het culinaire evenement werd in 2011 voor het eerst gehouden en groeide al snel uit tot een popu laire gebeurtenis. In 2018 kwamen er ongeveer zesduizend bezoekers. De dorpsraad van Nieuw- en Sint-Joosland en Oudedorp gaat in beraad met de dorpsraad Ritt- hem over de acht nieuwe hoge windturbines die voorzien zijn voor het Sloegebied. ,,De meeste inwoners van ons kleine dorpje zitten daar niet op te wachten", zegt secretaris Lia Zwemer. De acht windturbines, 150 meter hoog tot de vleugeltip, moeten op de autoparkeervel- den van C.RO aan de Ritthems- estraat komen, hemelsbreed on geveer een kilometer van de dorpsgrens. Exploitant Eneco Solar Wind heeft de Nieuw- landse dorpsraad benaderd, ver telt Zwemer. ,,Ze zeiden dat ze het leuk zouden vinden als we er mee instemmen. Ze zoeken steun. Ze benaderen ook de par ticulieren die in het buitenge bied vlakbij die locatie wonen." De dorpsraad komt zo snel mogelijk bijeen. J Enkele jaren ge leden kreeg de lorpsraad Ritthem mzelfde verzoek or de vervanging de bestaande iturbines aan de ilijke Bermweg door :e molens. Dat ging toen niet door om dat Defensie daar be zwaar te gen had, aan de rand van het Marinierskazer- neterrein. De dorpsraad kreeg toen een bedrag 'ter compensatie' gebo den als die geen be zwaar zou maken. Of Eneco de dorpsraad van Nieuwland ook com pensatie heeft aange boden, wil Zwemer niet zeggen. „Daar spreken we eerst met het bestuur over." Op 21 juni 2019 heeft de Koning mr. Anthoniejacobse tot notaris te Vlissingen benoemd, waarna hij op 5 juli 2019 als notaris is beëdigd door de rechtbank. Anthonie oefent zijn praktijk uit samen met mr. Eric Sturkenboom en mr. Quirine Claas als partners in Sauer Oonk Adviseurs Notarissen LLP. Op een later tijdstip zullen wij aan deze benoeming meer aandacht geven en u in de gelegenheid stellen om hem te feliciteren. Edisonweg2a 4382 NW Vlissingen 0118-418110 notarissen@sauerenoonk.nl Volgens de gedragsdeskundigen moet J. volledig ontoerekenings vatbaar worden geacht. J. heeft sinds zijn achttiende last van psychoses en lijdt aan een vorm van schizofrenie. Begin maart van dit jaar verkeerde hij in 'een psychotische episode van achtervolging- en godsdienst waanzin'. Gekleed in een djellaba stapte hij in Vlissingen zijn vaste kledingzaak binnen. In de winkel werd J. toegelachen door een werknemer. Mouw In de veronderstelling dat hij werd uitgelachen, begon J. te razen en te tieren. Hij haalde vervolgens een koksmes uit zijn mouw en be gon er dreigend mee te zwaaien. J. kon kort daarna in zijn woning door de politie worden aangehou den. zaterdag 6 juli 2019 WA sbfrf Vriendinnen Roos Walraven, Janny Braam en Nelly van Vossen genieten van de lekkernijen op Culi-Fiësta in Goes foto johan van derheijden Rob Paardekam Goes -Brenda Hugens Claudia Sondervan Nieuw- en Sint Joosland ADVISEURS NOTARISSEN De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de 31-jarige A. J. uit Vlissingen ontslagen van rechtsvervolging. De uitspraak was conform de eis van de offi cier van justitie. Wel moet J. die in een winkel dreigde met een koksmes zich een jaar lang laten opnemen in een psychia trische inrichting. Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35