De Verdieping maakt Nazomerfestival boeiender 5 MELANIE STEFFNER WERELDKAMPIOEN De laatste jaren die Melanie Steffner (12) op de basisschool in Oosterland doorbracht, waren niet de beste. Ze werd gepest en getreiterd door haar klasgenoten. Nu, vijf jaar later, is ze wereldkampioen kickboksen. De pestkoppen heeft ze niet meer gehoord. zaterdag 6 juli 2019 Wendy Wagenmakers Oosterland Om kwart voor zes 's ochtends gaat de wek ker in Melanie's ka mer. Ze kleedt zich aan en gaat de tuin in. Daarvan is een groot deel opgeof ferd aan een schuur vol fitnessap- paratuur, Melanie's persoonlijke sportschool. Na een uur trainen drinkt ze water en een glas volle melk, eet twee gekookte eieren, twee boterhammen met kipfilet, een bak broccoli en dan is het tijd voor school. Als Melanie uit school komt en ze heeft haar eiwitrijke avond maaltijd gegeten, pakt ze haar sporttas en rijdt met haar moeder Colinda naar Halsteren. Daar, in de sportschool van kickboksheld Rico Verhoeven, sluit Melanie haar dag meppend en trappend af. Om half elf ligt ze in bed, als ze dat al haalt. A - Buiten wedstrijden om wordt de intensiteit wat omlaag geschroefd, maar toch: geen gebruikelijke da gindeling voor een meisje van twaalf. Maar Melanie is dan ook geen doorsnee kind. Ze is kick bokskampioen. Melanie was zeven toen haar moeder las dat in Zierikzee een nieuwe kickboksschool was ge- opend. 'Is dat niet iets voor jou', vroeg ze aan haar dochter. Die had net een rotperiode achter de rug. ,,Ik werd gepest omdat ik hoogbe gaafd ben en na de zomer naar een andere school zou gaan. 'Slimme rik, slimmerik', riepen ze. Het was niet leuk." Melanie ging mee naar Zierik- zee. Na één les was ze om: ze vond kickboksen geweldig. En ze bleek er nog goed in ook. Na een half jaar trainen gaven de instructeurs aan dat ze Melanie eigenlijk niet meer zo veel konden leren. Ze kon beter op zoek gaan naar een grotere kickboksschool. En dus ging Colinda met haar dochter naar Bergen op Zoom. Dat was even slikken. ,,Het ging er be- hoorlijk heftig aan toe daar. Mela- nie zat aan het begin van elke les te huilen. Ik zei: 'Stop er dan mee.' Maar dat wilde ze niet. Ze wilde door, tot het geen pijn meer deed. De trainer zei: 'Het komt goed.' Maar het was wel moeilijk." De trainer kreeg gelijk: de pijn verdween en Melanie werd steeds beter. De eerste wedstrijd die ze speelde, won ze. Ze belandde in de sportschool van kickbokskampi oen Rico Verhoeven, in Halsteren. Daar werd ze al gauw tussen vol- Ik wil nog sneller worden. En wereldkampioen blijven wassenen gezet. Melanie zit in de wedstrijdselectie en mocht vorige maand naar Rome, om een wed strijd te spelen tijdens het XFC- wereldkampioenschap in Ki voor haar leeftijdsklasse onder vijftig kilo. Melanie won weer. Moeder Colinda ziet alles met gemengde gevoelens aan. ,,Na- tuurlijk ben ik apetrots, maar ik maak me ook zorgen als ik al die meisjes met gesprongen wenk brauwen zie. En dan moeten we ook nog eens zes keer per week naar Halsteren. Alles binnen ons gezin draait om dat kickboksen. Het is maar goed dat we maar één kind hebben." Want Melanie, die wil alleen maar meer. ,,Nog sneller worden. En wereldkampioen blijven." En haar oud-klasgenoten? ,,Die zie ik nog wel eens in het dorp. Ze zeg gen nu 'hoi' tegen me. Maar ik loop ze gewoon voorbij." Het Zeeland Nazomerfestival doet dat in samenwerking met diverse partners die bij het evenement be trokken zijn. Op deze manier wil len zij het bezoek aan een voorstel ling nog boeiender maken. Bij vrij wel elke voorstelling is er ter plekke een inleiding. Deze wordt gegeven door bijvoorbeeld de betrokken ar tistiek leider, regisseur of choreo graaf. Ook zijn er gratis rondleidingen door de Schouwburg Middelburg bij de locatievoorstelling Wie is bang en door het Scheldekwartier in Vlissingen bij de locatievoorstel ling De Vallei. In het Zeeuws Mu seum kunnen bezoekers een rond leiding krijgen die aansluit bij het thema van de dansvoorstelling Blueprint on Memory: geheugenver lies. Verder zijn er diverse workshops. Toneelliefhebbers kunnen op deze manier bij NTGent het repetitie proces van Wie is bang volgen. Danstheater Aya verzorgt een dansworkshop rond de voorstel ling Black Memories. Leoni Jansen, die dit jaar opnieuw het Zeeland Nazomerzingen op het Abdijplein leidt, biedt een meerdaagse zang workshop aan. Het Zeeuws Archief presenteert bij de dansvoorstelling Black Me mories een lezing over het Zeeuwse slavernijverleden. Bij de locatievoorstelling Winterreise in Fort Ellewoutsdijk is een lezing bij te wonen over Zeeland in de Eer ste Wereldoorlog. In samenwerking met De Drvkkery in Middelburg is er tij dens het festival vrijwel dagelijks een lunchtafelgesprek in de boek handel. Theatermakers, acteurs en anderen gaan dan nader in op de voorstellingen. Zo zal Tom La- noye, auteur van Wie is bang, in debat gaan over diversiteit in het theater en de relevantie van to neelspelen. Het complete programma van De Verdieping is te vinden op de website theaterzeelandia.nl. GO 'Alles draait om kickboksen' M Melanie Steffner. FOIO ERNES IA VERBURG 'W\i•NNN>r> WVfcMAU,, VCvV V» iVA «N A\V«V\V\ «Mw\VV\\V\N -xx\ *Kk\\\\\\W WWW x AW WA .VVV WW Wx .\W\ AW, XVV.N AW S xnxxW N\V - Melanie Steffner Kijk op de site bij /video Melanie Steffner wil de top bereiken Wie meer wil weten over de voorstellingen van het Zeeland Nazomerfestival, kan dit jaar te recht bij De Verdieping. Onder die naam presenteert het festi val een uitgebreid programma met inleidingen, lezingen, ge sprekken, rondleidingen en workshops. Rolf Bosboom Middelburg Scène uit de voorstelling De Vallei. foto koen broos De 19de editie van het Zeeland Nazomerfestival is van dinsdag 27 augustus tot en met zaterdag 7 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33