Wie is de grote liefde van Tanja die ze misliep? ZEELAND 3 strand wordt uitgerold is wel duidelijk. Hoe maak je een tijdelijk fietspad, was de vraag. Tijdelijk, want in de winter mag het pad niet op het strand blijven liggen. Varianten Drie ontwerpen zijn varianten op de be kende houten vlonderpaden: een uit de len bestaand pad, na gebruik stapelbaar als een vlonder, oprolbaar als een bam boematje of inklapbaar als traphekje. Strak gevulde zandzakken kunnen ook Terwijl je eerst dacht dat een fietspad op het strand helemaal niet mogelijk zou zijn als fietspad dienen. Als de zakken zijn neergelegd worden het pad letterlijk ge ëffend met een wals. Het voordeel is dat je alleen zakken nodig hebt, de vulling ligt al op het strand. Bovendien vragen de zakken in de winter veel minder opslag ruimte in beslag dan de houten paden. De vijfde variant is het tijdelijk verhar den van het strand met een wals en een speciale vloeistof die over het pad ge sproeid wordt. De techniek is één ding, maar er zijn meer vragen. Waar is zo'n fietspad ge wenst? En in welke periode? Willen je fietsers op een overvol strand, slalom- mend tussen de badhanddoeken en pa rasols? Is een fietspad juist de manier om het strand ook in het voor- en naseizoen toeristisch te benutten? Waar kun je een strandfietspad aansluiten op de be staande fietsroutes? Waar wil je juist geen fietspad omdat het de natuur zou verstoren? Mogelijkheden Het zijn allemaal vragen die de provincie zichzelf ook stelt. ,,Maar", zegt gedepu teerde Van de Velde, ,,ik denk dat we nu hebben laten zien dat er mogelijkheden zijn, dat het zou kunnen. Wij nemen als provincie niet zelf het initiatief om een fietspad op het strand aan te leggen, vooral niet omdat de gemeenten het op het strand voor het zeggen hebben. Als partijen zeggen: 'In onze omgeving lijkt ons dat wel aardig', zijn wij gaarne bereid dat te faciliteren." Er is volgens Van de Velde al voorzich tig gekeken naar geschikte plaatsen voor een fietspad op het strand, maar de op drachtgevers van het onderzoek waken er voor om die te noemen. ,,Er zijn een aan tal suggesties gedaan. Terwijl je eerst dacht dat een fietspad op het strand he lemaal niet mogelijk zou zijn, is een paar ideeën naar boven gekomen die mis schien kansrijk zijn." Ze spraken af elkaar later op de avond te ontmoeten bij de biertent van Brand, maar zo ver kwam het niet. ,,Ik ben vergeten zijn telefoon nummer te vragen", vertelt Tanja. ,,Door mijn eigen klunzigheid moet het dan nu maar in de open baarheid komen." Een week na het festival kan Van den Berge zich nog steeds wel voor de kop slaan. Al dertien jaar bezoekt ze met vriendinnen Concert at Sea, maar zo'n leuke man als afgelopen zaterdag? Nee, die was ze nog niet eerder tegengekomen. Omdat een speurtocht tot nu toe niets ople verde (,,Ik heb inmiddels op Insta- gram een account geopend - brand- datecas20i9 - maar dat heeft nog tot niets geleid") wil ze haar verhaal wel doen tegen de krant, al geeft ze meteen toe niet te staan springen. ,,Maar ik kan het nu niet loslaten, dus moet het maar zo. Er hangt een wolk van onhandigheid rond onze ontmoeting." Oogcontact De twee maakten zaterdagavond oogcontact bij de bar. ,,Hij had een lichtgrijs petje achterstevoren op en een baardje, licht bruin, net als zijn haar. Ik denk dat hij een jaar of dertig is", vat Van den Berge haar onbe kende vlam samen. „En hij had All Stars aan, heel be- Ikben helemaal niet op mijn mondje gevallen, maar ik was nu even van m'n a propos langrijk. Wij kijken altijd als eerste wat voor schoe nen een man aan heeft. Ja, ze zijn goedge keurd hoor." Langer „Ook was hij langer dan ik, ik denk 1,85 meter, en hij had een licht T-shirt aan", vervolgt ze. ,,Zijn naam? Die weet ik dus niet. En ik weet ook niet waar hij vandaan komt. Ik ben helemaal niet op mijn mondje ge vallen, maar ik was nu gewoon even van m'n a propos." Zelf droeg Van den Berge een geel T-shirt, had ze een excen- trieke pet op en droeg ze een gele rugzak. Bij het bier halen kwam het tot een kort gesprek, waarna de man met vier biertjes terug keerde naar zijn vrienden. Er zou later op de avond na het optreden van Wipneus Pim een tweede ontmoeting volgen bij een grote tent van biermerk Brand. ,,Maar die tent bleek veel groter dan ge dacht. We zijn er een tijd blijven rondhangen, maar we hebben hem niet gevonden. Ik weet zeker dat hij ook serieus was, hij vroeg zelfs of ik dat ook was. Maar we zijn elkaar gewoon misgelopen. Dus dan moet het maar zo." Fietsen over het strand? Bij laag water lukt dat nog wel op het harde stuk, maar in het rulle zand valt het al niet mee om met een fiets aan de hand te lopen. Zee land doet er alles aan om zich als een 'vijfsterrenfietsprovincie' te presenteren. Zou de ambitie van unieke fietsprovincie worden te combineren zijn met de groot ste Zeeuwse toeristische troef: zee en zand. Fietsen op de grens van land en zee. Het idee borrelde op in gesprekken tussen mensen van de provincie en vertegenwoordigers van de toe ristische sector, zegt gedepu teerde Dick van de Velde, de dagelijks provin ciebestuurder die on langs de portefeuille toerisme overnam van Carla Schönknecht. Aan de Vlaamse Noordzeekust ligt langs de rand van het strand al kilometers verhard fietspad. Maar de kust tussen Knokke in het noor den en De Panne is al grotendeels ver steend. Op sommige plaatsen liggen zelfs de weg en de tramlijn pal langs het strand. In Zeeland is het strand nog het exclu sieve domein van de voetganger. Een smal vlonderpad om de bolderkar of kin derwagen gemakkelijker voort te kunnen trekken of duwen is de enige gebaande weg over het goudgele zand. Fiets, scoo ter en auto blijven achter duin en dijk. Enthousiasme En toen kwam de suggestie: zouden we een fietspad op het strand kunnen ma ken. Provinciebestuurder Van de Velde: ,,Voor dat idee ontstond enthousiasme. Er is toen besloten om eens de mogelijk heden te laten bekijken." De provincie Zeeland en de Toeristische Uitvoerings alliantie (bestaande uit de VVV Zee land, Economische Impuls Zeeland en Kenniscentrum Kusttoerisme) hebben toen Ro Ad Land schapsarchitecten uit Middel burg gevraagd hier een onder zoek naar te doen. ,,Daar zijn toch best leuke dingen uitgekomen" zegt Van de Velde. Ro Ad hebben vooral gekeken naar techni sche oplossingen. Dat er geen strook as falt over het zaterdag 6 juli 2019 fietsen over strand M Op het strand liggen vaak al vlonders voor voetgangers. Wellicht komen die er dus ook voor fietsers. FOTO LEX DE MEESTER - Dick van de Velde, gedeputeerde Eén blik in de ogen bij de bar op de Brouwersdam was voor Tanja van den Berge voldoende. Tij dens het optreden van Bl0f bij Concert at Sea ontmoette ze misschien wel de man van haar leven, maar wie is hij? Maurice Steketee Brouwersdam - Tanja van den Berge Heeft u enig idee wie de 'liefde' van Tanja is? Stuur dan een e-mail naar web@pzc.nl Theo Giele Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31