Laat het strand strand blijven Gezocht: Zeeuwse Vierdaagselopers Lonink voorziet onrust als Wilders zwembad bezoekt Namen Een tijdelijk fietspad over het strand is mogelijk. Wie hier brood in ziet mag zich melden bij de provincie Zeeland. 2 KUST TOERISME Commentaar De provincie en de toeristische sector vinden dat Zeeland wel wat natuur kan inleveren om het fietstoeristen naar de zin te maken. Met paden op het strand. Goed idee of ondoordacht? Met een gewone fiets het strand op kan alleen als er verharde paden komen. Dit zou het definitieve einde be tekenen van het strand als typisch domein van de voetganger, met het zand tussen de tenen, meer dan ooit één met de na tuur. Je kind vanaf de duinrand naar het water laten rennen? Pas op met oversteken! De charme van het strand is juist dat je er een beetje moeite voor moet doen, te voet over het duin of over de dijk. Wie dit te grabbel gooit, begrijpt er niets van. Ook voor fietstoeristen - die nu al een prima netwerk hebben van paden direct achter de duinen en dijken - is het mooier als zij net als iedereen die laat ste meters moeten lopen en pas dan in die geheel andere we reld komen. De bedenkers van de fietspaden proberen van twee walle tjes te eten. Maar je kunt niet het strand het strand laten en het tegelijk weggeven aan fietsers. Elke nieuwe toeristische voor ziening die ten koste gaat van de natuur op het strand, is dom. Want zo'n ingreep maakt de kust minder waard. Voor toeristen én voor Zeeuwen. Gedeputeerde Dick van de Velde is positief over het idee. Hij heeft het gelukkig niet voor het zeggen. Als de kustgemeenten nog een restje verstand hebben, dan begin nen ze er niet aan. Als de kustgemeenten nog een restje verstand hebben, beginnen ze niet aan fietspaden op het strand Daar deden zich problemen voor met Belgische jongeren van Marok kaanse komaf. Vandaar dat Wilders, zoals hij op Twitter schrijft, 'de men sen in Koewacht een hart onder de riem zou willen steken'. ,,We hebben evenwel maatregelen genomen", aldus Lonink, ,,en die werken. In Koewacht is geen pro bleem meer. Ik zie dan ook niet in waarom Wilders nog zou willen ko men. Zijn komst zou alleen maar tot onrust kunnen leiden." Hij wijst erop dat hij nooit enige belemme ring heeft opgeworpen voor Wil- ders om Terneuzen te bezoeken. Zo ALMANAK Het is niet altijd even gemakke lijk in alle haast iets te schrijven, zeker als je een vergadering volgt met deelnemers die je niet allemaal goed kent. Het over kwam een collega onlangs. Hij had de naam van het raadslid dat hij wilde citeren, nog wel opge zocht voor alle zekerheid. Toch bracht de PVV-voorman maart vo rig jaar een werkbezoek aan sociale werkvoorziening Dethon in Ter- neuzen. Wilders wilde vervolgens op de avond van de gemeenteraads verkiezingen weer naar Terneuzen komen, omdat zijn partij er voor het eerst meedeed. Lijsttrekkers van an dere partijen in Terneuzen zagen zijn komst niet zitten, omdat alle aandacht dan naar de PVV-leider uit zou gaan. In overleg met Lonink heeft Wilders indertijd besloten niet te komen. Lonink vertelde geen overleg met Wilders te hebben gehad. Wilders' woordvoerder had contact gezocht met het bestuurssecretariaat van de gemeente. Met hem is wel direct contact geweest, waarna een Tweet op Wilders' account verscheen waarin staat, als citaat van Lonink, 'we zitten niet op Wilders te wach ten, probleem is zijn haatzaaien'. ,,Ik weet niet waar hij dat vandaan haalt", aldus Lonink. ging het (bijna) fout. Het was niet de eerste keer, helaas. Maar soms heeft het ook wel iets. VVD-fractievoorzitter Jan Sips in Terneuzen heette opeens Wouter in een raadsverslag. Hij schijnt het als geuzennaam te gebruiken. Wouter klinkt im mers ook veel beter dan Jan. Hotel Brittannia schiet niet op Matthijs Heeres directeur van Stichting Renesse SEROOSKERKE (S) Hervormden hebben dominee In Nijmegen begint op dinsdag 16 juli de 103ste editie van de Vier daagse. De inschrijving is inmid dels gesloten. Maar liefst 52.330 mensen hebben zich aangemeld om vier dagen lang 30, 40 of 50 ki lometer te wandelen. Omdat de or ganisatie een limiet heeft van 47.000 wandelaars, zijn de beschik bare startbewijzen door loting toe gewezen. De afgelopen jaren bevonden zich in de stoet wandelaars zo'n zeshonderd Zeeuwen, vaak her kenbaar aan de Zeeuwse vlagge tjes. Deze krant is op zoek naar Zeeuwse wandelaars van de Vier daagse: mensen die bijvoorbeeld vanwege een speciale reden mee lopen, die voor een goed doel lo pen, een jubileumeditie beleven of juist voor het eerst mee wandelen. Doet u mee of wilt u een wan delaar aanmelden? Stuur uiterlijk woensdag 10 juli een bericht naar e-mailadres chefnieuws@pzc.nl Vermeld uw naam, contactgege vens en de reden waarom u mee loopt of waarom u iemand anders aanmeldt. De redactie maakt een selectie uit de inzendingen en neemt mo gelijk contact met u op. De bedoe ling is dat u uw ervaringen deelt met de lezers van deze krant. zaterdag 6 juli 2019 II Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen, heeft gisteren laten weten dat PVV-leider Geert Wil ders altijd welkom is in Terneu- zen, maar dat het onnodig is dat hij naar Koewacht komt. Harmen van der Werf Koewacht Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een deel van de hotelka mers van het nieuwe Hotel Brittannia wil pro jectontwikkelaar AVV een andere bestemming geven. Na de zomer be sluit de gemeente Vlissin- gen of dat ook kan. Dat zei wethouder John de Jonge donderdag in ant woord op een voorstel om de treuzelende pro jectontwikkelaar vooral te helpen de herbouw van het hotel eindelijk eens van de grond te krijgen. Het gat in de boulevard zit eral twintig jaar. De aanvraag omgevingsver gunning die vorig jaar ge daan is, is echter nog steeds niet compleet. RENESSE Matthijs Heeres (foto) wordt per 1 november de directeur van Stichting Renesse. Hij volgt dan Dick Kooman op, die nu 34 jaar met pensioen gaat. Heeres (35) werkt al jaren bij de Rabobank. ,,Ik woon sinds mijn tiende op het eiland en ken de omgeving goed", vertelt hij. Het stichtings bestuur roemt zijn en thousiasme en professio naliteit. Stichting Re nesse houdt activiteiten en steunt goede doelen. Het geld daarvoor haalt de stichting uit de op brengsten van eigendom men en beleggingen. Na tien maanden heeft de hervormde ge meente Serooskerke op Schouwen weer een predikant. Dominee S. Dolaard wordt morgen tijdens een intrede- dienst bevestigd. Die dienst begint om 14.30 uur en vindt, wegens ge brek aan ruimte in Se- rooskerke, plaats in de dorpskerk van Haam stede. Dominee Dolaard volgt J. van Belzen op, die tien maanden gele den vertrok. Dolaard was eerder ac tief in Krabbendijke. De dominee en zijn vrouw wonen al in de pastorie in Serooskerke. Kans op Ab van der Sluis Vlissingen Kan dit straks ook op de Zeeuwse stran den? FOTO GETTY IMAGES/ ISTOCKPHOTO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30