19 speelt, je herstelt, je slaapt, je eet, je rust. Dat riedeltje. Maar als ik over het EK praat, komt het kip penvel meteen terug. De huldi ging in bootjes.'' ,,We gaan deze hele periode echt wel afsluiten met elkaar, maar het gevoel is wel heel anders als je tweede wordt. Al zou dat natuur lijk ook een heel mooie prestatie zijn. Maar pas als je wint, ga je voor een huldiging. Ik vind dat het zo hoort.'' ,,Ik denk dat dat wel gezegd mag worden, ja. We staan wel in een WK-finale. Ik denk dat anderen ons wel als wereldtop zien.'' (Spitse heft haar hand) ,,Natuur- lijk is dat een topland. Maar we moeten ze niet Mer zetten en ons zelf helemaal beneden. Wij heb ben óók de finale gehaald.'' ,,Daar ben ik het wel mee eens. Er is gewoon veel veranderd na 2017, ook hoe anderen naar ons kijken. Als het voetballend soms niet gaat, moet je strijd leveren met elkaar. Als je ziet hoe we dat als team heb ben gedaan. We hebben het bij voorbeeld lastig gehad tegen Ja pan. Gered is een groot woord, maar Sari heeft ons op momenten wel geholpen om niet te verlie zen.'' „Toevallig hadden we het er van ochtend nog over, dat er eigenlijk geen gekke dingen zijn gebeurd. We hebben verschillende karak ters, maar het klikt wel en we ac cepteren elkaar. Dat heb je ook no dig.'' ,,Al is het ook fijn dat je weet dat je na dit weekend naar huis gaat. Ik wil ook wel naar mijn familie en gezin toe. Mijn vrouw komt naar de finale met mijn zwager, schoonzus, ouders, zus, oom en tante.'' ,,Die komt toch niet. Het is ver rij den naar Lyon en we laten hem thuis bij opa en oma. Hij is twee jaar. Als hij mij op tv het Wilhel mus ziet zingen, zegt hij wel 'mama'. Hij snapt het wel, hij heeft door als ik aan het voetballen ben.'' Hij zal toekijken als Spitse de be langrijkste wedstrijd van haar le ven speelt, de WK-finale. ,,Nog één wedstrijd knokken met el kaar.'' zaterdag 6 juli 2019 GÖTIE Sherida Spitse: ,,Het besef van wat wij hebben neergezet, wat we hebben gedaan als team, komt later pas.'' foto pim ras Een huldiging komt er in elk geval niet bij een tweede plek, kregen we te horen. In elk geval speel je na een EK- finale nu de WK-finale. Behoren jullie tot de wereldtop? Toch is de algemene opinie voor morgen: dat gaan de Verenigde Staten wel even winnen. Al ging dat soms ook moeizaam en soms met geluk. Sari van Veenendaal zei: op het EK ver anderde alles dat we aanraakten in goud, hier laten we zien dat we hebben geléérd om wedstrij den te winnen. Het is vandaag 6 juli, jullie zijn wéken geleden bij elkaar geko men in Zeist. Vertel me eens hoe dat gaat als je zólang met een groep bij elkaar bent. En je zoontje?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19