Mogelijke doorstart voor Koopjedeal L. ten Cate schrapt tien banen Nog eens 224.000 banen erbij in de VS ECONOMIE 15 Hij slaat een dik boek open waarin honderden foto's staan van iconische ontwerpen. Riet veld en Mondriaan komen voor bij. ,,Zij zijn een inspiratiebron voor onze huidige ontwerpen. Simpel, maar toch elegant. We la ten ons daarbij ook inspireren door onze eigen historie. De ont werpen van Tweka uit de jaren 50 en 60 zie je terug in onze huidige collecties, we maken retrodesign. Dan heb ik het vooral over de vor men en de kleuren: blauw, geel, rood en groen. Niet over het ma teriaal, want in een wollen bad pak zwemmen is niet te doen.'' Ten Cate verkoopt 7 miljoen stuks ondergoed per jaar, en Tweka 200.000 badpakken. Vorig jaar draaide L. ten Cate/Tweka een omzet van 26,5 miljoen euro, een groei van 10 procent ten opzichte van 2017. Onder de streep was sprake van een klein verlies. De komende vijfjaar wil Van Douve- ren de omzet verdubbelen, door te focussen op online-verkopen. Het marketingbudget is zeker in vergelijking met voorgaande jaren flink omhooggegaan en een team jonge honden moet de mer ken op social media promoten. ,,Dat helpt enorm, als een influencer op Instagram een setje ondergoed van ons aanprijst, vlie gen de verkoopcijfers omhoog.'' Ook is de collectie uitgebreid met onder meer pyjama's en corrige rend ondergoed. ,,De beroemde witte onderbroeken verkopen we ook nog, maar nu is er voor elke doelgroep wat te kiezen.'' De merken worden verkocht via duizend verkooppunten - ,,We zetten stevig in op de ver koop via warenhuizen zoals De Bijenkorf' - maar de groei zit 'm vooral in de internetverkoop. ONTSLAGRONDE Het hippere zusje van Tweka is TC WOW, gericht op een jongere doelgroep dan Tweka.'' Van Dou- veren is afgeweken van het eer dere plan om meer eigen winkels te openen. ,,Dat kost erg veel geld. Onlineverkoop zit veel meer in de lift, vandaar dat we ons vooral daarop richten.'' Koopjedeal kreeg woensdag surse ance van betaling. Vrij snel daarna stond 'een serieuze investeerder' op de stoep. ,,Die onderzoekt of er een crediteurenakkoord mogelijk is'', aldus Kruit. ,,Deze partij heeft vaker bedrijven overgenomen die in sur seance zaten.'' Bij een crediteurenakkoord krij gen de schuldeisers een deel van hun vordering betaald. Als een meerderheid van de crediteuren daarmee akkoord gaat, kan het be drijf verder. Dat zou goed nieuws zijn voor de klanten die betaald hebben, maar nog niets hebben ontvangen. Kruit: „Zij krijgen dan hun spullen alsnog geleverd." De bewindvoerder waarschuwt wel voor te hoge verwachtingen. „Naast het crediteurenakkoord moet de investeerder ook de lo pende verplichtingen overnemen. Zo moeten de salarissen van 48 mensen worden doorbetaald." Al met al moet de investeerder dus een dikke portemonnee hebben. „De investeerder is niet geschrok ken van de bedragen die op tafel moeten komen", verzekert Kruit. Kruit verwacht dat er maandag een voorstel ligt waarover de crediteu ren zich kunnen uitspreken. WASHINGTON De werkgelegen heid in de Verenigde Staten is in juni sterker gegroeid dan werd ver wacht. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid kwamen er vorige maand 224.000 banen bij. Economen rekenden in doorsnee op 160.000 nieuwe arbeidsplaatsen. De banengroei was sterk in de meeste sectoren. Vooral de indu strie veerde op. Een uitzondering vormde de detailhandel, daar nam het aantal banen voor de vijfde maand op rij af. Het banenrapport wordt door be leggers scherp in de gaten gehou den, omdat de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt van invloed kun nen zijn op het monetaire beleid van de Federal Reserve. De roep om een renteverlaging en andere vor men van stimulering voor de eco nomie nam de laatste tijd toe. Een analist van Deutsche Bank conclu deerde na het zien van de recentste cijfers echter dat een renteverlaging nu minder waarschijnlijk is. zaterdag 6 juli 2019 A Jeroen van Douve- ren van L. ten Cate en Tweka met medewer ker Lineke Wildeman. ,,Een verdubbeling van de omzet is een realistisch doel.'' FOTO LARS SMOOK BEELD TWEKA GEESTEREN Giste ren is bekend ge worden dat bij L. ten Cate tien van de tachtig banen ver dwijnen. „De kosten moeten omlaag'', aldus directeur Je roen van Douveren. L. ten Cate werd in 2015 door investe ringsmaatschappij Antea overgenomen van de Enschedese ondernemer Geert Steinmeijer. Na de overname investeer den de nieuwe eige naren in verjonging van het merk. „De investeringen waren flink, waardoor de winstgevendheid is gedaald'', zegt Van Douveren. De omzet is na de overname wel geste gen van ruim 22 mil joen naar 26,5 mil joen vorig jaar. ,,Maar het rendement is de laatste drie boek jaren te laag geble ken." Onder de streep was er vorig jaar sprake van een klein verlies. ,,Daarom moeten we nu snoeien, hoe verve lend dat ook is.'' L. ten Cate realiseert nu nog circa 90 pro cent van zijn omzet in Nederland. Slechts 10 procent van de producten gaat over de grens. Van Douve- ren: „Diverse investe ringen zijn daardoor opgeschort. Het is te riskant om dat nu al lemaal te gaan doen. De kosten moeten eerst weer in lijn zijn met de omzet.'' Van Douveren zegt met de onderne mingsraad en vak bonden in gesprek te zijn over de reorgani satie en een sociaal plan. Toen hij ruim drie jaar geleden aantrad, werkten er 65 mensen bij het bedrijf in Geesteren, na de reorganisatie zullen dat er zeventig zijn. Aanbiedingensite Koopjedeal.nl wordt mogelijk overgenomen. Bewindvoerder Victor Kruit ver wacht begin volgende week dui delijkheid. Mogelijk krijgen klan ten dan toch hun bestelde spul len. Peet Vogels Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15