Wat de boer niet kent, eet hij wel op Tarieven voor graf in Reimerswaal gaan nog een jaar extra omhoog Mantelzorgers uit Goes kunnen duofiets lenen 7 Borselse raad wijst voorstel voor tijdelijke adviseur af In de vroegere middaguren was het meer een Culi- Siësta, maar later in de middag en 's avonds was het gisteren gezellig druk in de tenten op de Grote Markt in Goes. derdag vond de Culifair al plaats. Goese restaurants lieten de bezoe kers toen proeven van allerlei lek kere gerechten. Gisteren stond de internationale keuken centraal. Bezoekers konden proeven van onder meer Thaise kokossoep, Poolse worst met augurk en Syri sche drumsticks. Het is slechts een kleine greep uit alle lekker nijen die voor een luttel bedrag konden worden gegeten. Anne en haar vriend Remco waagden zich aan een Fatayir, een Syrische pizza. ,,Hij was heel erg lekker'', vond Anne, die naar eigen zeggen nogal van het uitproberen is. ,,Hij heeft dat minder'', zei ze met een knipoog, wijzend naar Remco. ,,Ja ja, zeg het maar'', re- Wat is er leuker dan hier wat lekkere onbekende dingen te komen proeven? ageerde hij lachend. ,,Ik ben zo'n boer van het type 'wat hij niet kent, eet hij niet'. Maar dat valt al lemaal wel mee, hoor. Ik heb ook al een paar lekkere nieuwe dingen ontdekt.'' Waar het stel uit Brabant bij toe val op het culinaire evenement stuitte, is Brenda Hugens er speci- aal voor naar de stad gekomen. ,,Ja, ik hou van eten'', grapte ze. ,,Ik kan er ook niks aan doen. En wat is er dan leuker dan hier wat lekkere on bekende dingen te komen proeven? Ik heb afgesproken met een vrien din. Ik denk dat we ons hier wel een paar uurtjes gaan vermaken.'' Dat gold ook voor de vriendin nen Roos Walraven, Janny Braam en Nelly van Vossen. Ze komen elk jaar. Ze lieten weten het heerlijk te vinden om van alle verschillende gerechten te proeven. Het culinaire evenement werd in 2011 voor het eerst gehouden en groeide al snel uit tot een popu laire gebeurtenis. In 2018 kwamen er ongeveer zesduizend bezoekers. Onbegrip en irritatie in de raad van Borsele donderdag. Hoe kon het college de raad vragen om 90.000 euro uit te trekken voor een tijdelijke communicatiead viseur, terwijl een week eerder is besloten dat er geen extra com- municatiepersoneel komt? ,,Toen hebben we in de ka dernota bijna twee ton ge schrapt op de communicatie en nu komt de helft van dit bedrag in de volgende vergadering te rug", zei Gijsbrecht Gunter van de SGP/CU. ,,Het gaat wel om geld van de burger. We hebben vorige week nog 4,7 miljoen uit de spaarpot gehaald en de be lasting met 40 euro verhoogd. Wij hebben hier veel moeite mee." En dat hadden meer fracties. ,,Als we de afgelopen week iets hebben afgesproken, waarom kom je dan exact een week later met zo'n voorstel vroeg Roel Boekholt, VVD. Wethouder Arno Witkam verdedigde zich door te zeggen dat dit besluit niet zonder slag of stoot is ge nomen. ,,We hebben één fte op communicatie en dat is smal." Hij kon de raad niet overtui gen en het voorstel werd niet aangenomen. Het extra jaar tariefsverhoging is nodig om het door de gemeente raad gewenste 'hoge kwaliteitsni veau' in stand te kunnen houden. Eén van de duurste ingrepen is het asfalteren van de grindpaden op de begraafplaats van Yerseke. Dat is nodig omdat geen gif mag worden gebruikt om paden onkruidvrij te houden. Voor de nieuwere gedeel tes heeft de raad afgesproken dat de helft van de kosten door de graf rechten moeten worden gedekt. De andere helft betaalt de gemeente uit algemene middelen. Op alle begraafplaatsen is voorlo pig nog ruimte genoeg. In 2032 raakt de begraafplaats van Yerseke als eerste vol. Vanaf 2022 gaat Rei- merswaal nadenken over een op lossing. In de gemeente is het rui men van graven tot nu toe taboe. Wanneer het uitbreiden van de op pervlakte geen optie is, zou een oud gedeelte kunnen worden opge hoogd. Die methode is eerder ook in Krabbendijke toegepast. GOES Mantelzorgers uit Goes die een keer een rondje willen fietsen met degene voor wie ze zorgen, kunnen binnenkort een duofiets lenen bij wel zijnsorganisatie SMWO. Deze krijgt een duofiets ca deau van de Stichting Onder steuning Mantelzorg en Vrij willigers. ,,We zijn daar erg blij mee'', zegt mantelzorgconsu lent Mariette Straver van SMWO. ,,We krijgen nu regel matig aanvragen, maar moeten mensen vaak teleurstellen. Er staat in Goes wel een aantal duofietsen bij zorginstellin gen, maar die zijn niet altijd beschikbaar. Het is fijn om zelf zo'n fiets te hebben.'' Er zijn overigens ook fietsvrij- willigers die erop uit kunnen trekken met een zorgbehoe vende, mocht de mantelzorger dat zelf niet kunnen of willen. Meer van deze vrijwilligers zijn welkom. De fiets wordt straks uitgeleend via het KOG Center aan de Dirk Dronkers- weg 8 in Goes. De jongeren die hier een vorm van dagbeste ding vinden, gaan hem onder houden. De fiets wordt dinsdag om 15.00 uur officieel overhan digd. zaterdag 6 juli 2019 BE Vriendinnen Roos Walraven, Janny Braam en Nelly van Vossen (vlnr) genieten van de lekkernijen op Culi-Fiësta. foto johan van der heijden Rob Paardekam Goes Daar vond weer de Culi-Fiësta plaats, de inmiddels traditio nele afsluiting van drie dagen lekker eten in Goes. Woensdag en don- - Brenda Hugens Melita Lanting Heinkenszand Wethouder Arno Witkam. De tarieven voor een graf in Rei merswaal gaan in 2021 nog eens met ruim zeven procent om hoog. De grafrechten stegen per 2016 al elk jaar met 7,6 procent. De bedoeling was dat daar in 2020 een eind aan zou komen. Joeri Wisse Kruiningen Begraafplaats Hansweert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 140