Muzikanten Nut en Uitspanning eindelijk in het nieuw gestoken IN DE REGIO 6 Gemeente wacht investeringen MIJN DORP, MIJN STAD Van de Plasse houdt een slag om de arm, omdat hij het besluit inhoude lijk nog niet kent. Maar hij denkt dat de meeste ondernemers nauwelijks last hebben van de belastingverho ging op hun bedrijfspand, die ze vanaf volgend jaar in drie stapjes voor de kiezen krijgen. Voor veel be drijven komt dat in 2023 neer op nog geen 100 euro per jaar extra. De gro tere bedrijven gaan iets meer dan 600 euro meer betalen, dat is ook het gemiddelde voor Schouwen-Duive- land. Daarnaast zijn er uitschieters naar boven, bijvoorbeeld grote cam pings, maar ook het gemeentehuis De belastingmaatregel moet jaarlijks ruim één miljoen euro extra op brengen. Coalitie en oppositie zien geen andere oplossing om de in komsten van de gemeente te vergro ten. Dat is hard nodig, aangezien Schouwen-Duiveland afstevent op een begrotingstekort van zo'n drie miljoen euro in 2023. Woonlasten zijn al fors Dat gat wordt grotendeels veroor zaakt doordat het Rijk meer taken bij gemeenten heeft neergelegd. Omdat de woonlasten op Schou- wen-Duiveland al fors zijn, wil de raad woningeigenaren vooralsnog met rust laten. Maar de belasting op bedrijfspanden behoort al jaren tot de laagste groep en dus is het logisch nu eerst die kant uit te kijken, verde digde coalitieleider Robbert Lie- vense (LSD) het voorstel deze week in de raad. Bovendien heeft de ge meente de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in verbetering van het economisch klimaat, de inrichting van bedrijventerreinen en in win kelgebieden. Alleen de VVD stemde tegen. Schouwen-Duiveland wacht een aantal pittige investeringen in onder meer de stads- en dorpsvernieu- Ik denk niet dat ondernemingen als Omoda of Saman daar écht wakker van liggen wing. Met het oog op het oplopende begrotingstekort, beseffen de libera len dat er geld bij moet. Maar om die last zonder meer bij de onderne mers te leggen, gaat de fractie van Margo Lemsom te ver. De VVD vindt dat onvoldoende is onder zocht hoe het anders kan. De raad moet nu nog op zoek naar de resterende 1,9 miljoen euro om het dreigende begrotingstekort weg te poetsen, of misschien nog wel het dubbele als 'Den Haag' nieuwe kor tingen doorzet. Lievense verwacht dat die verdere ruimte gevonden kan worden door te bezuinigen op een aantal taken van de gemeente. Van der Plasse waarschuwt wél dat straks niet nog een keer moet wor den aangeklopt bij de ondernemers. ,,Dit is voor de komende jaren nu de norm." Peter de Munnik had de spanning de afgelopen dagen op Facebook behoorlijk opgevoerd: 'Zaterdag 6 juli praat heel Zonnemaire over wat er tijdens het concert op vrij dagavond voor dorpshuis De Maire is gebeurd! Dus kom kijken en wees getuige van dit speciale concert'. De harmonievereniging liep al sinds 1970 in uniform. Destijds was het het laatste korps op het ei land dat overstapte op 'eenheids- kleding'. Op 29 mei van dat jaar maakte Nut en Uitspanning trots een rondgang door het dorp in de nieuwe outfit. Niet minder trots werd vrijdag de moderne variant Tegenwoordig geven we vaker binnen een concert dan dat we een rondgang doen gepresenteerd: een eigentijds kos tuum. ,,In de jaren negentig is ons pak nog wel een keer iets aange- past", vertelt De Munnik, ,,maar eigenlijk was de presentatie al bijna vijftig jaar dezelfde: blauwe broek met streep, rode jas met grote knopen, epauletten en brede manchetten en - om het af te ma ken - een witte muts met bont. Die stof was ook een stuk dikker, meer op buiten gericht. Tegenwoordig geven we vaker binnen een con cert dan dat we een rondgang doen. Dus werd het wel tijd voor iets dat meer bij het nu past." Alle huidige veertig leden zijn in het nieuw gestoken, inclusief het leerlingenorkest. Onder begelei ding van de drumband paradeer den de muzikanten naar het pleintje voor het dorpshuis voor het openluchtconcert. De oude uniformen worden mogelijk ge schonken aan een korps in Oe ganda. Vleermuizen zoeken Barbecue in Poortambacht Zomerconcert Zaterdag Zondag zaterdag 6 juli 2019 'Belasting op bedrijfspand kan omhoog' SD Ondernemers op Schouwen- Duiveland zijn gebaat bij een goed woonklimaat. Dus als het even wat extra's kost om daar aan bij te dragen, dan moet dat maar, vindt voorzitter David van de Plasse van de eilandelijke Ondernemerskring. Marcel Modde Zierikzee - David van de Plasse Het oudste burgerorkest van Schouwen-Duiveland heeft het uniform afgelegd. Tijdens het jaarlijkse zomerconcert van de 146-jarige harmonie Nut en Uit spanning in Zonnemaire ver schenen de leden in een mo dern jasje. Als extra verrassing voor het trouwe publiek in het dorp. Marcel Modde Zonnemaire -Peter de Munnik WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer houdt maandag een vleermui- zenexcursie in Westen- schouwen. Deelnemers gaan op pad met een gids en een batdetector. De excursie begint om 20.30 uur vanaf excursieschuur Boswachterij Wester- schouwen, Kraaijen- steinweg 140 in Westen- schouwen. Deelname kost 5 euro, kinderen tot en met 12 jaar betalen 2,50 euro. Aanmelden kan via staatsbosbeheer.nl/ schouwenduiveland. ZIERIKZEE Hart van Poortambacht houdt dinsdag een bar becue voor de wijk Poortambacht in Zierik- zee. De barbecue vindt plaats in het Gors ge bouw en biedt plaats aan 40 wijkbewoners. Na afloop geeft het oranjekoor een optre den geven. Dit optreden is gratis. De kosten bedragen 10 euro per persoon. Opgeven kan via eten@ hartvanpoortambacht.nl of door te bellen naar 06 51372363. Met Staatsbosbeheer naar de Slikken van Flak- kee. FOTO ERNESTA VERBURG KLOETINGE Marriette Everse en haar leerlingen geven vandaag een concert in de Geerteskerk in Kloe- tinge. Tijdens het con cert worden verschil lende instrumenten ge bruikt, zoals een Hess orgel, vleugel en piano. Aanvang: 15.00 uur. De toegang is gratis. BROUWERSHAVEN Grote kerk, 11.00 17.00 uur: Expositie Coen van den Ende (ook zondag); BRUINISSE Brusea, 10.00-14.00 uur: Taxatie- en boeldag; BURGH-HAAMSTEDE Dapperweg 25, 9.30 14.30 uur: Snuffelfair; Natuurinformatiecen- trum, 11.00-18.00 uur: Fietstocht, Springen in de Tijd; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjassen en joke ren; RENESSE Bouwplein Duinzoom, 10.00 17.00 uur: Open dag Bouwpein, Centrum, 19.00-00.00 uur: Avondmarkt; Strand Jan van Renesseweg, 10.00 uur: Beachsoc- cer Kantje Lavantje; ZIERIKZEE Etalage Havenplein 10, dag en avond: O kijk, Zie- rik langs de Ee!; Gra vensteen, 14.30 uur: Rondleiding gevan genis; BURGH-HAAMSTEDE Natuurinformatie- en trampolinecentrum, 11.00-18.00 uur: Ont dekkingsfietstocht Eb, app, vloed, springtij; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 11.00 en 13.30 uur: Familie- rondvaart laagwater; ELLEMEET Strand paviljoen Corazon, 10.00 uur: Strand- yoga; RENESSE Centrum, 14.00-18.00 uur: Mu ziek van The Great Borrelnootjes; SCHARENDIJKE Be- achclub Perry's, 10.00 uur: Yoga op het strand. In de nieuwe outfit maakt Nut en Uitspanning een rondgang door Zonnemaire. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 137