Hoe vertel ik onze vrienden dat wij hun kinderen als stoorzenders zien? Ik heb er een hekel aan dat mensen mijn man over zijn kale hoofd aaien JOOST MAG 'T WETEN Wat nou 'aardig begroeten'?! Niks aardig begroeten, althans voorlopig niet. Laat ik daar eens mee beginnen. Er is met leeftijden iets vreemds aan de hand: niemand wil behandeld worden overeenkomstig zijn leeftijd. Kinderen willen niet als kind worden behandeld, volwassenen horen niet graag 'je bent nou volwassen, dus je had beter moeten weten'. En bejaarden willen liever niet oud zijn. Iedereen van 80 en ouder hoort graag dat hij eruitziet of hij nauwelijks 70 is. Maar om ons - ik ben ook lid van de elkedagpillenclub - te behandelen als kleuters is weer het andere uiterste. Dus dat aaien over de bol, goedbedoeld of niet, moet afgelopen zijn. Uw man heeft er ooit iets van gezegd: hielp niet. Dan resteert de uitdrukking: niet goedschiks dan kwaadschiks. Gaat u nu iets voor uzelf doen me vrouw, dan handel ik het verder af met uw man. Dag meneer, even onder ons. Als ze weer eens kleinerend aaien, zitten uw handen waarschijnlijk ter hoogte van het kruis van de aaier. Moet ik meer zeggen? Even een korte greep en flink knijpen. En dan vragen: 'Biertje, jongen?' Daarna kunt u tegen uw vrouw zeggen: 'Je mag die mensen voortaan gerust weer aardig begroeten.' Het is treurig hoe vaak ik brieven krijg van mensen die iets netjes aan willen pakken wat helemaal niet netjes aangepakt hoeft te worden. En dat alleen om familieleden, buren, vrienden of vage kennissen niet voor het hoofd te stoten. Een kleine greep uit de afgelopen weken: de vrouw die een vriendin niet durfde zeggen dat ze niet meer elke avond naar een popfestival wilde, de vrouw die haar verjaardag nauwelijks durfde vieren vanwege twee ruziënde vriendin nen, een jongeman die zijn verkering niet durfde uitmaken uit angst zijn vriendin te kwetsen, de vrouw die niet naar haar tante durfde gaan om moeder te ontzien - want moeder had ruzie met tante. Laat ik ophouden met deze mistroostige rij, waarmee ik makkelijk het hele magazine zou kunnen vullen. Natuurlijk vinden uw vrienden het leuk dat hun kinderen zo'n trouwdag meemaken. Al moeten ze de hele dag opletten dat die stoorzenders geen dingen stukmaken of overlast geven. Dat doen ze liever dan een dure oppas regelen en betalen. De kosten schuiven ze graag op uw bord, terwijl zo'n huwelijk door gaans al niet goedkoop is. Wie trouwt er eigenlijk? U of de vaste vriendengroep met lawaaiige kinderen? Dus wie regelt het feest zoals zij dat wil? U of het soepie? Begrijpt u waar ik heen wil? Mooi. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn vriend en ik (28) gaan trouwen en hebben een huwelijksdag met diner en overnachting gepland voor onze familie en vriendengroep. Nu hebben enkelen van hen kleine kinderen en die willen we er eigenlijk niet bijhebben. Voor ons zijn dat stoorzenders. Zij vinden het leuk dat hun kinderen zo'n dag meemaken, wat ik ook wel weer snap. Hoe pakken we dit netjes aan? Leden van de voetbalclub van mijn man (88) be groeten hem nogal eens door over zijn kale hoofd te wrijven. Een vorige keer zei hij er wat van. Toen het opnieuw gebeurde, reageerde hij stoïcijns. Ik (vrouw, 76) was erbij en vond die mensen meteen onsympathiek. Had ik beter vriendelijk kunnen blijven bij zo'n begroeting? Of heb ik er goed aan gedaan ze links te laten liggen? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 6 JULI 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131