m f i a bolderman.nl Voor fantastische reizen! bolderman.nl EUWS 11 zaterdag 6 juli 2019 Het Amerikaanse vrouwenvoetbalteam speelt morgen de finale tegen Nederland. Waar in Nederland de belangstelling groter dan ooit is, hebben maar weinig Amerikanen in de gaten dat er een WK wordt gespeeld. Oh, is er een finale? Het was Julia Self (33) uit North Carolina ont gaan. Ze speelde vroe ger voetbal in het schoolteam, en ging nog wel eens naar een wedstrijd van de Ameri kaanse vrouwen. Maar ze is tegen woordig een slechte supporter, moet ze toegeven. Ze heeft vrien den die wel kijken. ,,Maar vooral omdat het onze nationale ploeg is. Als het geen internationaal toer nooi was, zouden ze er geen aan dacht aan besteden", denkt haar vriend Mark Sanchez (37). Het is zoeken naar voetbalfans en WK-sfeer in New York, waar het stel een paar dagen op vakantie is. Om de WK-wedstrijden te zien kun je terecht in sportcafés - een enkele serveert een speciale 'USA breakfast burger' voor kijkers die 's ochtends om 11.00 uur in de kroeg zitten. Maar het WK-gevoel zoals we dat in Nederland kennen, met grote schermen in de buiten lucht, dat kent New York niet. Er is er één: in Dumbo, een wijk in Brooklyn, staat morgen onder de Manhattanbrug een 'gigascherm' van twee meter. Enkele dagen vooraf is de buurt eromheen vergeven van stars and stripes en voorbijgangers in rood- wit-blauw, de kleuren van de Amerikaanse vlag. Maar met voet bal heeft het niets te maken - het is Onafhankelijkheidsdag, en hier gaat vanavond het vuurwerk ter ere van Amerika's verjaardag de lucht in. Drommen mensen pro beren uren vooraf al een plekje met uitzicht te bemachtigen. Die WK-finale, daar hebben de meesten iets over op het nieuws gezien. ,,Is het al de laatste wed strijd?" Caroline Rakou (33) moet het even vragen, maar besluit ter plekke dat ze er toch wel wat van wil zien. ,,Vrouwenvoetbal is de beste kijksport, ik vind het gewel dig. Het heeft meer finesse dan het mannenvoetbal." Onder meer sponsor Nike doet zijn best WK-gekte los te maken - metrostation Fifth Avenue in New York hangt al weken vol met grote posters van de voetbalvrouwen. ,,Dream with us. Just do it", staat erop. Maar voetbal kan moeilijk concurreren met Amerikaanse cultuurschatten als honkbal en American football, hoe dominant het vrouwenteam ook is op het wereldtoneel. Dat laatste is mede te danken aan een anti-discriminatiewet uit 1972, die bepaalde dat onderwijs instellingen geen onderscheid mogen maken op basis van ge slacht, ook niet in hun sportpro gramma's. Dus werd op scholen en universiteiten exact evenveel geld gepompt in voetbal, in de VS vooral een vrouwenaangelegen heid, als in mannensporten. ,,Het is geweldig dat ze het zo goed doen, want het is een onder gewaardeerde sport hier", zegt Alexis Cahill uit Michigan, voor malig schoolvoetbalster. Een WK voetbal is nu eenmaal niet zo Amerikaans als de Superbowl of Geweldig dat ze het goed doen. Voetbal is geen populaire sport hier de World Series, constateert Chris Hoey (24), die met vrienden rond struint nu hij een dag vrij heeft. ,,Bedroevend eigenlijk, want ze zijn ons nationale team en we zouden hen moeten steunen." Het zijn immigranten die de VS liefde voor voetbal bijbrengen, en in immigrantenstad New York een paar voorzichtige graden WK- koorts teweegbrachten toen de mannen vorig jaar hun WK speel den. Anna Futoryan, communica tiespecialist en fervent voetbalkij ker - geboren in Moskou - is ook hartstikke trots op het Ameri kaanse vrouwenteam. ,,Ze hebben bewezen dat het hier niet alleen maar honkbal en American foot ball is. Ze tillen een van oudsher mannelijke en vooral Europese, Zuid-Amerikaanse sport naar een hoger niveau.'' Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Lourdes en de Pyreneeën 8 dagen Tirol en het Salzburgerland, Fieberbrunn 5/8 dagen Bohemen en Praag 10 dagen Dordogne, Rocamadour 10 dagen Eilanden en kust van Dalmatië 10 dagen Westkust Ierland, Wild Atlantic Way r k GO ILLUSTRATIE HERMAN NAUTA ...en in de VS blijft het helemaal stil Karlijn van Houwelingen New York —Alexis Cahill Vertrekdata: 10 aug 7 sept 5 okt. Vertrekdata: 19 aug/2,16,30 sept/14 okt. Vertrekdata: 10,24 aug/7,21 sept/5,19 okt Vertrekdata: 3,17,31 aug/21 sept. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 20,29juli/3,12,17, 26,31 aug 9,14,23 sept/7 okt. Vertrekdata: 22 juli/19 aug/16 sept14 okt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11