'We hebben graag wat reuring' 'De vakantiesfeer is nooit ver weg' Werkvakantie, noemt José hun leven in de Jura, een heftig groen middelgebergte waar het massatoerisme zich nog niet heeft gemeld. Dat zal het waarschijnlijk ook niet doen, want het weer is grilliger dan elders en het is redelijk achtergebleven boerenland. ,,Maar wel mooi'', zegt José, ,,en vooral zo stil.'' Ze wonen in een toercaravan van provider Roan, naast een kabbelend riviertje. José: ,,Dat is fijn, ja. Je ziet de beboste hellingen om je heen, even verderop het meer, het Lac de Chalain. Het is geen gelikte cam ping met aangeharkte perkjes en zo. Ja, het bevalt goed.'' Het zijn geen stilzitters, Cock en José. Hij: ,,We hebben graag wat reuring. In de winter ook, dan ben ik assistent-ijsmeester bij De Vecht- sebanen, de ijsbaan in Utrecht. Heerlijk, rijden op een ijsdweil- machine, een zamboni.'' Vroeger werkte José ook in het toerisme, als hostess op busreizen. ,,Zelf huurden we met de kinderen al tenten op campings'', vertelt ze. ,,'Dat gaan wij ook doen', zei ik, toen we de beheerders destijds bezig zagen. 'We zien wel', zei Cock.'' Ondanks zijn bedenkingen begonnen de twee er acht jaar geleden aan, aanvankelijk drie maanden per jaar omdat José nog werkte. Nu voor de tweede keer zes maanden. Cock: „Eerst zaten we bij een andere aanbieder. Op wisseldagen kwamen we na het schoonmaken en opleveren van een mobilhome bij de receptie en dan stonden de nieuwkomers al te wachten. 'Hèhè, daar heb je ze.' Nu hebben we dat beter voor elkaar." Ze hebben plezier in het contact met gasten, hele levens geschiedenissen krijgen ze te ho ren. José 'doet' de mensen: ze vangt ze op en voorziet ze van leuke tips. Cock, vroeger soft ware engineer bij HP, is er voor de klussen, de technische dingen. Want ja, het is wel han dig als je een stortbak kunt repa reren en een wifinetwerk kunt herstarten. Vaak is er tijd voor een stukje fietsen of wandelen, of ze lopen rond op een lokaal marktje vol geurige etenswaren, want dat is een van de grote charmes van la douce France. José: „Dan lun chen we ergens lekker. Werk komt op de eerste plaats hoor, maar de vakantiesfeer is nooit ver weg." Cock en José Nap (72 en 65 jaar) Uit: Soest Ze beheren: 7 tenten, 8 mobilhomes Op: Camping Domaine de Chalain In: Fontenu, Jura (Frankrijk) Periode: 15 april - 7 juli, daarna drie maanden Normandië ZATERDAG 6 JULI 2019 23

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 111