'Geregeld eten we aan het strand, even verderop' 'Thuis op de bank word je er niet gezonder op' maal. We houden van die ruige paden langs het water en door de duingebieden. Volgend jaar weer? Ik denk het wel, we moeten nog evalue ren." Sietze, voormalig gemeen teambtenaar: ,,De eerste maand is het zwaar. Je moet alles op tijd op orde hebben, en ik ben een perfectionist. Sjouwen, waterpas stellen, bedrading leggen, gas, elektra en water aansluiten, reparaties uitvoeren, schoonmaken. Daarna komt het vooral aan op gasten het naar de zin ma ken. Wendy is daar goed in.'' Geregeld eten ze aan het zonnige strand, een kilome ter verderop. Het is genieten én werk, benadrukt Wendy. In de wijde omgeving haalt ze informatie op voor de Ne derlandse gasten, en dan is het fijn dat ze al wat Itali aans spreekt. „Dat stellen de inwoners erg op prijs. En ik zit natuurlijk geregeld bij de kapper... Ook op de camping hebben we goed contact met de onderhoudsmensen en de leiding." Sietze: „In de drukke eerste maand ging soms, heel soms, door me heen: ik had nu ook rustig thuis kunnen zitten. Aan de andere kant beseffen we goed dat je er thuis op de bank niet gezonder op wordt. Je kunt beter bezig blijven, actief met lichaam en geest.'' Gastvrij, gemoedelijk. Zo omschrijven Sietze en Wendy de sfeer op de camping waar zij een deel van de accommodaties beheren. Italianen brengen grote delen van de dag door met lunchen en avondeten. Wendy: ,,Dan zitten ze aan lange tafels onder de pla tanen, eten en drinken in over vloed. We lopen langs en ma ken een praatje. Ze nodigen ons vaak uit." Sietze: „We hebben het goed, we leven in vakantiesfeer. Het is wel heel anders dan thuis; het was wennen. Je bent 24/7 beschikbaar en gasten hebben je nodig. Er klemt een deur, er lekt een kraan, een kind moet naar de Eerste Hulp. Bovendien zit je zes maanden op eikaars lip, je moet iets van elkaar kunnen hebben." Het ging hals overkop, begin 2018. Wendy zag een oproep voor campingbeheerders. „Nu doen, straks zijn we te oud", zei Sietze. Ze solli citeerden, werden aangeno men en Wendy zegde haar baan op - ze werkte in de horeca. „Het oplei dingsweekend was al geweest", vertelt ze, „dus we hebben alles al doende ge leerd." Ze zitten aan de diepblauwe Adriati- sche kust, in de delta van de Po. Soms fietsen ze door waterrijke natuur gebieden waar flamingo's staan te relaxen. Wendy: „Vlakbij alle- Sietze en Wendy Kooistra (69 en 60 jaar) Uit: Zwolle Ze beheren: 32 plaatsen Op: Camping Tahiti In: Lido delle Nazioni (Italië) Periode: 29 maart - 30 septem ber

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 110