Trouw k bezoek van een specht van de burgemeester' 'We waren op de verjaardag In alle vroegte worden ze in hun caravan wakker van het vrolijke lawaai van de vogels. ,,We leven midden in de natuur", zegt Irma. „Ik sta op en zie de bergen, het meer. De lucht is schoon en fris.'' Eén dag per week hebben ze vrij. De an dere dagen schiet er 's middags tussen 12 en 4 genoeg tijd over om op stap te gaan of rustig bij de caravan te zitten. De vertrekkers zijn dan weg en de aankomers moeten zich nog melden. Bij de caravan krijgen ze elke dag be zoek van een specht, die al lang door heeft dat die John en Irma uit Gronin gen prima gasten zijn. Campingmensen waren ze altijd al, zegt Irma. ,,Beetje zitten, kijken, praatje maken. Nu is het een groot deel van het jaar vakantie.'' Best relaxed, vindt ook John. ,,Al moet je het niet romantiseren. Het is soms hard werken.'' Ze doen dit nu voor het derde jaar. Eerst in Italië, nu voor de tweede keer in het mediterrane klimaat van Ka- rinthië, een Oostenrijks Bundesland ten zuiden van de Alpen. Ze genieten, zegt John, die vroeger operator in de procesindustrie was. De tenten en stacaravans beheren ze namens Vacansoleil. In de eerste maand, als ze de boel opbouwen, is het aanpakken. John: ,,De huurtenten staan er al. Daarin maken we het keukenblok en de inventaris in orde. Alles zit in kratten. We sluiten de elektriciteit aan, maken schoon en repareren wat stuk is. Daarna zetten we de partytenten op.'' Zelfredzaam Al geruime tijd liepen John en Irma rond met het plan op hun oude dag een ander leven te beginnen. John: ,,We huurden zelf een tent en zagen de beheerders aan het werk. We zijn er de types voor: gezond, actief, zelf- redzaam.'' In april is het voorwerk af. ,,Dan is er contact met gasten'', zegt John. ,,Leuk, daar doen we het voor. Ze komen advies vragen, of er is een probleempje. We checken in en uit. Controleren de tent als ze weg gaan.'' Vlakbij is een fietspad langs de rivier de Drau, dat pakken John en Irma vaak, of ze wandelen door een Klamm in de buurt, zoals de Oos tenrijkers dat noemen: een smal dal met links en rechts watervallen. Irma: ,,Zo mooi. En in het dorp hier vlakbij kennen de mensen ons al. De burge meester komt weleens langs, we zijn zelfs op z'n verjaardag geweest.'' Soms denkt John terug aan vroeger, toen hij in ploegendiensten werkte. ,,Die tijden zijn voorbij. Stress, daar hebben we geen zin in. Het is een goede keuze geweest.'' John en Irma Belt (allebei 55 jaar) Uit: Groningen Ze beheren: 26 tenten, 18 stacaravans Op: Camping am Waldbad In: Dellach im Drautal (Oostenrijk) Periode: 1 maart - 8 oktober ZATERDAG 6 JULI 2019 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 109