Tijd voor Teenagers is het eerste programma waar rock-'n-roll is te beluisteren Stofen bloemen WAGENRENNEN THE DAY THE MUSIC DIED De zomer van 1959 is een van de langste, warmste en droogste van de vorige eeuw. Blogger Henk Algra (68) uit Leiden herinnert zich hem nog goed. INTERVIEW ,,Ik was dat jaar met mijn ouders verhuisd van midden- Borneo in Indonesië, waar mijn vader zendeling was, naar Ne derland en raakte gefascineerd door het steeds veranderende weer. Dat had je op Borneo niet. 's Ochtends om half 7 luisterde ik elke dag naar het weerbericht op de radio en dat noteerde ik dan in een agendaatje. Ik had enorme heimwee naar Borneo, maar door de hitte en droogte van de zomer voelde ik me weer een beetje in de tropen. Op mijn fiets - de eerste die ik ooit kreeg - maakte ik lange tochten in de omgeving van Gorinchem. Ik herinner me vooral de mooie gele bloemen in de berm en de weilanden. Dat leek ook een beetje op In donesië, alleen waren het daar orchideeën. Je had toen nog veel onverharde wegen en op mijn fietstochten reed ik daar vaak over. Die wegen waren ontzettend stoffig, mijn fiets werd er grijs van. Ook de ramen van ons huis zagen zwart van het stof. Toen na een week of zes de eerste regen viel, druk ten we onze neus tegen de ruit om te zien hoe de regen al dat stof wegspoelde." Bioscoopbezoekers overal ter wereld vergapen zich dit jaar aan de Bijbels geïnspireerde spektakelfilm Ben-Hurvan regisseur William Wyler, met in de hoofdrol Charlton Heston. De scène met de beroemde wagenrennen staat een ge neratie filmliefhebbers in het geheugen gegrift. Jezus wordt in de film alleen op de rug gefilmd. In technicolor, uiteraard. Charles Hardin Holley - arties tennaam Buddy Holly - reist op 3 februari 1959 na een optreden in Clear Lake, Iowa, per vliegtuig naar Fargo in Noord-Dakota. Hij komt daar nooit aan. De gechar terde Beechcraft Bonanza stort neer bij Clear Lake; de oorzaak wordt nooit helemaal opgehel derd. Alle vijf inzittenden, onder wie ook zangers Ritchie Valens en J. P. 'The Big Bopper' Richard son, komen om. De dood van de jonge rock-'n-rollzanger (Holly wordt slechts 22) komt onder zijn fans bekend te staan als 'The day the music died'. Veertien jaar later is het het onderwerp van de klassiek geworden wereldhit American Pie van Don McLean. ZATERDAG 6 JULI 2019 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 105