li 16 ZEELAND FOTOGRAFIE DIEREN De hond moet het ook leuk vinden. Want de blik van een hond liegt niet Op werelddierendag (4 oktober) is de prijsuitreiking, net als vorig jaar in Londen. ,,The Kennel Club bestaat sinds 1873 en is daarmee de oudste organisatie ter wereld die stamboek honden registreert en zich tegen woordig ook inzet voor hondenwel zijn. Die prijsuitreiking is wel chic hoor, echt Engelse traditie." Dan wijst ze erop dat er nog een Rijense een prijs heeft gewonnen in dezelfde wedstrijd: ,,Lotte van Alderen werd derde in de categorie Puppies. Schrijf je dat ook op?'', zegt ze collegiaal. Voordat ze vorig jaar zegevierde leefde Monica van der Maden overi gens al van haar specialisme. ,,Maar ik doe maar een bepaald aantal op drachten per week. Soms duurt het lang voordat je dé foto hebt. En ik wil ook fris blijven." Ze geeft inmiddels ook internationaal workshops hon denfotografie. Drie dagen na de prijs uitreiking in Londen vliegt ze naar Chicago (VS), daarna naar Canada. ,,Daar ga ik tweedaagse cursussen verzorgen. Er waren wachtlijsten, ik wil per keer niet meer dan tien men sen." Volgend jaar gaat ze ook naar Zuid- Amerika; dit jaar richt ze zich het meest op Europa. In diverse landen geeft ze les in hoe je een huisdier fo tografeert en welke diervriendelijke trucjes er daarvoor zijn. „Gezondheid en welzijn staan altijd voorop. Dan vindt de hond het ook leuk. De blik van een hond liegt niet." De Rijense hondenfotografe Monica van der Maden viel opnieuw op in een internationale fotowedstrijd. ,,Het vinden van modellen gaat net als in de modefotografie. Een hond moet een bepaalde uitstraling hebben.'' wel iets moest insturen. „Twee jaar achter elkaar een prijs winnen tussen al die deelnemers - er zitten echte topfotografen tussen - dat lukte tóch niet. Mijn vriend zei: 'Gewoon doen'." Netwerk Sinds ze vorig jaar eerste werd, is haar netwerk enorm uitgebreid. Natio naal, maar ook internationaal. ,,Het vinden van modellen gaat net als in de modefotografie. Een hond moet een bepaalde uitstraling hebben." Ze bedacht zich dat ze een fokker kende die het ras Weimaraner fokt, een Duitse jachthond. Die had pup pies, en die mocht Van der Maden in een winkelcentrum fotograferen. ,,Een heel gedoe. Laat puppies maar eens doen wat jij wilt. We hebben onwijs gelachen, maar een foto lukte voor geen meter. Na een pauze heb ben we ze op een bank gezet met de eigenaresse liggend ernaast. Ik half in een bloembak. Ineens likte de een de ander. Toen kwam de winnende puppyfoto eruit." De andere winnende foto maakte ze eind vorig jaar al, voor de categorie 'Spelende hond'. ,,Ik wilde eens wat anders. Ik was al bezig met een pro- jectje 'Dirty dog'. Daarom was ik op Voor het tweede jaar op rij behoort Monica van der Maden uit Rijen tot de wereldwijde top van hondenfotografen. Op nieuw werd haar werk bekroond in een grote internationale fotowed strijd van de grootste Britse honden organisatie, The Kennel Club. Ein- digde ze vorig jaar nog als eerste van alle deelnemers, dit jaar won ze eer ste prijzen in twee categorieën. De Rijense vindt het fantastisch dat ze opnieuw in de prijzen is geval len bij de wedstrijd, met dit jaar ze venduizend inzendingen uit zeven tig landen. Van der Maden stuurde vijf foto's in en eindigde als eerste in de categorieën 'Puppies' en 'Spelende hond'. Vooraf had ze tegen haar vriend nog twijfels geuit of ze dit jaar vrijdag 5 juli 2019 Met deze foto, 'The Little Twins' (Macy en Vino), won Monica van der Maden in de categorie 'puppies' bij de fotowedstrijd van de Engelse Kennel Club. fotos monica van der maden In een plantenbak voor dé foto - Monica van der Maden, fotografe zoek naar een hond die het lekker vindt om in de modder te spelen.'' Berry van der Heijden Rijen Deze foto kreeg een eervolle vermelding in de categorie 'Oldies'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 56