jfWgfff! i M3I81 De finale van het WK? Zelfs in de stoutste dromen van de familieleden van Lineth, Stefanie en Dominique haalden hun 'meisjes' die niet. Ze zijn blij én verwonderd dat ze het zo ver hebben geschopt. 4 WK VOETBAL 2500optimisten hadden al tickets Totale storing is nooit geoefend Lyon Linda Beerensteyn, moe der van Oranje-aanvaller Lineth, herhaalt het een dag na de halve finale te gen Zweden een paar keer, alsof ze het nog niet gelooft. ,,Dit is een wonder, gewoon een wonder.'' Nooit had ze verwacht dat haar meisje, het nakomertje, de jongste van vijf kinderen, in de top sport terecht zou komen, laat staan in zo'n heksenketel als een WK-finale. ,,Soms komen mijn man en ik bij zo'n groot stadion aan, dan gaan alle poorten open, zitten alle tribunes vol en denk ik weleens: kind, waar neem je ons toch allemaal mee naartoe?'' Op de camping ten noorden van Lyon, waar Linda (66) en haar man Kenneth (70) in een gehuurde cam per zijn neergestreken, komt zo nu en dan een Nederlandse gast aan waaien met teksten als 'eindelijk een basisplaats voor jullie dochter', 'oef, Vanaf haar tweede Als het aan haar had gelegen, vertelt ze met moederlijke spot, was Lineth nooit zo ver gekomen. Linda zag voetbal helemaal niet zitten. ,,Ik kende geen enkele vrouw die op voetbal zat. En ik vond het een ruwe sport. Ik vind het nog steeds vreselijk om te zien dat sommige vrouwen haar gezicht met hun nagels open halen. Mijn mooie meisje! Maar Lineth moest en zou voetballen en riep dat al vanaf haar tweede.'' Kenneth: ,,Altijd maar voetballen op het plein buiten, tussen de jongens. En binnen natuurlijk, terwijl het niet mocht, met haar oudere broers.'' Toen de aankondiging van het WK wat was het spannend' en 'Oranje heeft steeds een beetje geluk gehad, dus waarom in de finale niet?' Linda vindt het campingleven 'hartstikke gezellig'. ,,Het is toch prachtig dat zo veel Nederlanders die meiden steunen? Dat ze helemaal naar Frank rijk reizen?'' FINALE De hulpdiensten hebben nooit geoefend hoe ze moeten reageren als een storing alarmnummer 112 volledig onbereikbaar maakt. De kans daarop werd minimaal ge acht, schrijft minister Ferd Grap- perhaus van Justitie en Veilig heid aan de Tweede Kamer. Met het gelijktijdig uitvallen van het gewone nummer van de politie werd in het draaiboek zelfs hele maal geen rekening gehouden. Het noodnummer was vorige week maandag urenlang uit de lucht door een storing bij KPN. Het lijkt erop dat de hulpdien sten daardoor een aantal keer te laat waren om mensen in nood te helpen. Voor een gedeeltelijke storing is wel geoefend, meldt Grapperhaus. Maar 'het zwaarste scenario' leek de hulpdiensten niet waarschijnlijk, mede omdat KPN zou kunnen terugvallen op gedegen noodvoorzieningen. 'Schiphol mag beperkt groeien' Hof: bouw muur mag niet verder Nevenfuncties beter inschatten Het kabinet moet ne venfuncties van leden van het Koninklijk Huis beter inschatten. De Tweede Kamer steunde gisteren een motie daartoe van D66 en GroenLinks. Het is een reactie op het gesprek van konin gin Maxima met de Saoedische kroon prins Mohammed Bin Salman tijdens de G20-top. Volgens de Kamer is de koningin daarmee in een kwets bare positie gekomen. Tbs voor stalken 17-jarig meisje vrijdag 5 juli 2019 GO 'Op mijn werk zei ik: misschien blijf ik wel vier weken weg' Eefje Oomen Dominique Bloodworth, toen nog Janssen. privéfoto Voetbalbond KNVB weet niet hoeveel Oranjefans zondag in het Grand Stade de Lyon zijn om Oranje naar de wereldtitel te schreeuwen. Begin dit jaar kochten 2500 Ne derlanders via de bond een ticket. Die optimis ten zijn geluksvogels. Andere Oranjefans moeten hopen op een kaartje voor het duel met de VS, dat zondag om 17.00 uur begint. Officieel is het stadion met bijna 60.000 stoe len uitverkocht. Op de website van wereldvoet balbond FIFA kwamen gisteren druppelsgewijs tickets beschikbaar van kopers die afzien van hun stoeltje. In rode letters stond erbij: currently not available. ,,We hebben bij de FIFA nagevraagd hoeveel kaartjes er alsnog naar Nederlanders zijn ge gaan, want dat willen we graag weten'', zegt een woordvoerder van de KNVB. „Maar we heb ben nog geen ant woord.'' De KNVB raadt iedereen af om via an dere kanalen kaartjes te scoren. Eerder bleek dat tickets die via sites als Viagogo, Markt plaats en StubHub zijn gekocht, geen toegang tot het stadion gaven.'' DEN HAAG De 112-meldkamer was uren onbereikbaar. foto marco okhuizen DEN HAAG Schiphol mag vanaf 2021 beperkt groeien. Dat voorstel bespreekt de ministerraad van daag. De luchthaven mag tot 2021 maxi maal 500.000 vlieg bewegingen per jaar uitvoeren. Het voor stel van minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) is in lijn met het regeer akkoord. Daarin staat dat een deel van de behaalde milieuwinst mag worden omgezet in groei. SAN FRANCISCO Slecht nieuws voor Donald Trump. Een Hof van Beroep hand haafde de uitspraak van een lagere rechter dat de bouw van de muur op de grens van Amerika en Mexico ge staakt moest worden. DEN HAAG ASSEN De rechtbank in Assen heeft voor het jaren lang stalken van een minderjarig meisje de 34-jarige Liron P. uit Zwolle tbs met dwang verpleging opgelegd. P. belaagde het 17-ja- rige slachtoffer bijna negen jaar. De man viel ook zijn ex-vrien din lastig, met wie hij een dochter heeft. P. lijdt aan schizofrenie en heeft een drank probleem. Hij is daar door volledig ontoere keningsvatbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4