Speciaal lintje voor heldendaad IN DE REGIO 6 Breuk met Muziekschool MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 5 juli 2019 Marcel Modde Zierikzee De SP komt met een initiatief, waarin de gemeenteraad wordt voorgesteld de banden met de Zeeuwse Muziekschool te verbre ken. In plaats daarvan wil de partij de kennis en mogelijkheden van ei- landelijke muziekverenigingen, ge dreven muzikanten en het regu liere onderwijs beter benutten. De 240.000 euro die de gemeente nu jaarlijks in de Muziekschool steekt, kan beter aan lokale activiteiten worden gekoppeld, stelt De Vos zich zo voor. ,,Je steunt daarmee ge lijk ook de muziekverenigingen." Meerdere fracties in de gemeen teraad van Schouwen-Duiveland hebben al vaker hun vraagtekens gezet bij de samenwerking met de Zeeuwse Muziekschool. Ze vinden het pakket dat de Muziekschool aanbiedt te beperkt, te duur en daarmee vaak voor veel kinderen onbereikbaar. „Ouders die hun kind hobo willen leren spelen, moeten daar zo'n 600 tot 800 euro per jaar voor neertellen", aldus De Vos. ,,Bij een muziekvereniging kan dat veel goedkoper en is het volgens mij leuker ook, omdat je gelijk in een grotere groep terechtkomt om muziek te maken. Maar ook een gi taarleraar zou gebruik kunnen ma ken van deze regeling. Ik denk dat iedereen daar blij van wordt, be halve de Muziekschool dan." Coalitieleider Robbert Lievense (LSD) trekt een parallel met sport. ,,Muziekonderwijs is belangrijk, maar sport ook. Indien een gezin geen geld heeft voor sport, zijn daar financiële voorzieningen en rege lingen op basis van inkomen op maat voor. Ditzelfde principe zou overwogen kunnen worden voor muziekonderwijs." Rekensommetje De Vos heeft voor haar initiatief raadsvoorstel een rekensommetje gemaakt van wat een andere orga nisatie van muziekonderwijs de ge meente zou kunnen gaan kosten. Binnen die opzet krijgen basisscho len jaarlijks 25 euro per leerling. Lo kale muzikanten zouden gastlessen kunnen verzorgen, stelt De Vos zich zo voor. De Pieter Zeeman krijgt 40 euro per leerling voor mu- ziekeducatie. Daarnaast wil de SP- fractievoorzitter de muziekkorpsen op Schouwen-Duiveland naast de bestaande subsidie een extra bij drage geven voor instrumentlessen aan jeugdig talent en de huur van de nodige spullen. Ook ziet ze bin nen het alternatieve stelsel meer ruimte voor muziekbeleving bij zorg- en welzijnsinstellingen. Voor stoppen met de Zeeuwse Muziekschool geldt een opzegter mijn van twee jaar. Opzeggen kan pas aan het eind van het jaar, en pas als het besluit voor 1 juli is geno men. De gemeente zit dus tot zeker 2023 nog vast aan de Muziekschool. Als de 11-jarige Noureddin Kalaaji dinsdag onderweg naar huis is, ziet hij in het deurgat van een woning aan de Nieuwstraat een vrouw lig gen. Hij twijfelt geen moment en komt meteen in actie. Als hij op de vrouw afloopt, merkt Noureddin dat ze nauwelijks aanspreekbaar is. Het eerste dat hij doet is zijn vrien den op school waarschuwen. Rowan Snoep (12), Carolien Vier leerlingen schakelden op tijd de hulpdiensten in toen een vrouw onwel werd Buijze (11) en Joost Mast (12) komen aangesneld. Waarbij Joost meteen zijn telefoon uit zijn broekzak haalt en zijn moeder om hulp vraagt. Die zegt resoluut: bel 112. Het ventje aarzelt even. Op school heeft hij ge leerd dat je dat nummer niet zo maar belt. Toch belt hij en enkele minuten later staat de ambulance in de straat. In de tussentijd bekommeren buurtbewoners zich om de vrouw. Schooldirecteur Martijn van den Aarssen vindt de actie zo mooi, dat hij de gemeente gevraagd heeft om het viertal eens extra in het zonne tje te zetten. Dat gebeurde gister middag op het gemeentehuis waar de leerlingen uit groep 7 en 8 zijn onderscheiden met een 'very im portant personen'-lintje. Dat lintje is op Noord-Beveland niet eerder uitgereikt. Waarne mend burgemeester Letty Dem- mers noemde de actie een goed voorbeeld van verbondenheid die in Kamperland nog sterk aanwezig is. De kinderen zijn erg benieuwd hoe het nu met de vrouw gaat. Haar situatie is onbekend. Skelterexpeditie ZIERIKZEE Open kerkdagen Zomeryoga SP en LSD: Muziekles kan beter De grootste partijen in de coali tie en oppositie van Schouwen- Duiveland, LSD en SP, willen af van de gemeenschappelijke re geling van Zeeuwse gemeenten met de Muziekschool. Dat kost eenmalig 1,2 miljoen euro, maar door het muziekonderwijs 'an ders en beter' te organiseren, kan daarna zo'n 72.000 euro per jaar worden bezuinigd, aldus SP- fractievoorzitter Anita de Vos. Een heldendaad. Zo mag je de reddingsactie van de vier leer lingen van basisschool De Kam- perschouw in Kamperland wel noemen. Ze schakelden op tijd de hulpdiensten in toen een dorpsgenoot onwel werd en in het deurgat lag. Voor waarne mend burgemeester Letty Demmers reden genoeg om het viertal te onderscheiden met een speciaal lintje. Timo van de Kasteele Kamperland ZIERIKZEE Vanaf het schoolplein van 't Kof schip klonk We will rock you, geroffeld door leerlingen op plastic emmers. Bij de buren van stadsboerderij De Punt schalde De Mossel man uit de speakers. Het was volop zomer en feest gisteren aan de Scheldestraat, een initia- tief van vijf instellingen die daar zijn gevestigd. Bewoners van zorgcentrum Borrendamme waren uitgenodigd voor een rondje langs de activiteiten. Vooral het vrolijke gespetter bij de waterglijbaan was voor deelnemers én toe schouwers genieten. foto ernesta verburg WESTENSCHOUWEN Natuurinformatiepunt/ Trampolinecentrum Westerschouwen houdt zondag een skelterex peditie door bos en duin. De start is om 11.00 uur vanaf Steenweg 13a, op het grote parkeerterrein bij de rotonde in Wes- tenschouwen. De tocht duurt circa twee uur. De Gasthuiskerk aan het Havenplein in Zierikzee is deze zomer geopend voor bezichtiging. Dit jaar zal er geen orgel- muziek te horen zijn in verband met groot on derhoud, wel is er infor matie te vinden over de historie van de kerk. De kerk is tussen 8 juli en 13 september van zon dag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 16.30 uur te bezoeken. SCHARENDIJKE Beachclub Perry's en Yogamundo houden van 8 juli tot en met 18 au gustus yoga-activiteiten op het strand in Scha- rendijke. Naast de reguliere strandyogalessen, op zondag- en woensdag- De Gasthuiskerk in Zierikzee. foto willem staat ochtend van 10.00 tot 11.00 uur, is er elke maandagavond van 20.00 tot 21.00 uur sun set yoga. Op woensdag middag van 16.00 tot 17.00 uur zijn er yoga- lessen voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Alle lessen vinden plaats bij Beachclub Perry's. Deelname kost 10 euro per les, kinderen betalen 7,50 euro per les. BROUWERSHAVEN Grote kerk, 11.00 17.00 uur: Expositie Coen van den Ende: Zon, Zee, Strand en Land; Tonnenmaga- zijn, 09.00-12.00 uur: Yoga; BRUINISSE Dorps huis de Vanger, 09.00 en 10.00 uur: Gymen bij Allevo; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjasvereni- ging; Excursieschuur Boswachterij, 09.15 uur: Zineng Qigong op het strand; ELLEMEET Dorps huis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Van Langeraad recreatie terrein, 09.00-14.00 uur: Kofferbakver koop; RENESSE Galerie ZeeUwArt, 13.00 17.30 uur: Expositie diverse kunstenaars; SCHARENDIJKE Finca Vrij, 09.00 uur: Ochtendyoga 20.00 uur: Kampvuur op de Finca; ZIERIKZEE Eiland- zorg de Wieken, 09.30-10.30 uur: Lan- ger fit voor omwo nenden; FiZi, 20.00 uur: Coureur; Galerie Bub-Art, 11.00-17.00 uur: Expositie Lilith de Jonge; Gebouw de Driehoek, 08.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Stadhuismu seum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Waterlanders; 't Luitje, 13.00 uur: Zee hondensafari met Frisia, 14.00 uur: Op treden Shantykoor Neptunus; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30 21.45 uur: Repetitie Nut Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49