II Muzikaal afscheid voor Juf Ina van school De Lichtstraal 1 p 1 7 Slapen in de buitenlucht, in speciaal ontwikkelde buitenbedjes. Achter anti-pollengaas, zodat insecten, boompollen en huidschilfers van paarden niet de slaap kunnen verstoren. Het kan vanaf 7 oktober bij kinderdagverblijf Koetjes en Kalfjes aan de Kloosterweg in Aagtekerke. www.jan-gbm.nl Daar runnen Gerhard en Susan de Visser samen een melkvee houderij en een mi- nicamping. Ze heb ben drie kinderen en tijdens het seizoen scharrelen er ook altijd heel wat kinderen rond van cam- pinggasten. Maar met name de drie eigen kinderen zijn, aldus Susan, de motivatie een kinder opvang op te zetten. ,,Want we zien hoe onze kin deren genieten van het buiten zijn, van het spelen met dieren, van de ruimte, van de rust." Haar kinderen Eva, Thijs en Lars gin gen naar een kinderopvang in Domburg. Die stopt en zo ont stond het idee dan maar zelf iets op te zetten. ,,Want wat is voor een kleuter of peuter leuker dan knuffelen met een kalfje, om lekker de ruimte te hebben, om in een stal te kunnen spelen? Buiten te sla pen terwijl je het ruisen van het riet hoort en het tjilpen van de vogels?" Dat spelen met kalfjes is niet seizoensgebonden, vertelt ze ver der. ,,We hebben ze het hele jaar door. Elke maand worden hier kalfjes geboren." Allergieën Volgens Susan wordt Koetjes en Kalfjes het eerste Walcherse agrarisch kinderdagverblijf. ,,We denken dat hier echt behoefte We denken dat er echt behoefte is aan een agrarisch kinderdagverblijf aan is." Ze wijst er ook op dat kinderen die opgroeien op een boerderij beter beschermd zijn tegen astma en allergieën. ,,Dat blijkt onder andere uit onderzoe ken van het Erasmus Medisch Centrum. Ze bouwen weerstand op." Volgens de onderneemster hebben al meerdere ouders laten weten dat ze hun kinderen straks graag naar Koetjes en Kalfjes brengen. Ze wil maximaal twee groepen van veertien kinderen opvangen. ,,Verticale groepen zo dat de jongere kinderen leren van de oudere en ze ook samen kun nen spelen." Ze benadrukt dat kinderen bij haar alleen maar voor hele dagen kunnen komen. ,,Want het tussentijds brengen en halen zorgt anders voor te veel onrust in de groepen. Dat willen we niet." Modderweek Momenteel zijn bouwvakkers druk bezig om de ruimte voor het kinderdagverblijf te bouwen. De binnenruimte krijgt volgens het echtpaar een rustige uitstraling. Ze 'halen buiten naar binnen' door lage ramen te plaatsen zodat de kinderen straks zonder pro blemen de tractor zien passeren en de koeien in de wei zien. Ook zijn ze van plan een modderweek te houden. ,,Een hele week spelen in de modder. Dat is toch leuk?" Hoewel Gerhard zich vooral bezighoudt met het bedrijf zal hij, aldus zijn vrouw, ook regel matig aanwezig zijn in het kin derdagverblijf. ,,Zodat kinderen ook met hem kunnen omgaan. Hij zal weleens een verhaal voor lezen of erbij zijn als ze spelen met een kalfje." Ze is daar blij om, omdat bij de meeste kinder dagverblijven geen enkele man werkt. ,,Dit is toch natuurlijker." Juf Ina Brasser heeft deze week na ruim veertig jaar afscheid genomen van basisschool De Lichtstraal in haar woonplaats Westkapelle. Al die tij d werkte ze met veel ple zier en was ze bijna nooit afwezig. Juf Ina heeft veel betekend voor de school en is volgens col lega's 'een rustige lieve juf met aan dacht voor elk kind'. Ze heeft in al die jaren heel wat kinderen geholpen die extra hulp en zorg nodig hadden. De kinderen zullen haar herinneren van het vlinderproject wat ze om het jaar deed in de klas. Met haar klas deed ze ook altijd mee aan het geranium project. Creawerkjes In de klas had ze altijd een thema- hoek, die een aantal keren wisselde in een schooljaar. Ook stond ze be kend om haar creawerkjes en handwerkopdrachten. Nu gaat Juf Ina met pensioen en krijgt ze meer tijd voor haar man en (klein)kinde- ren. Collega's en leerlingen hebben afscheid genomen met cadeaus, muziek en een 'Circus'-themadag. BESTRATING MUZIEK Jan... en Grondwerk, Bestrating en Tuinaanleg Alles naar uw wens! Kijk voor inspiratie op onze website vrijdag 5 juli 2019 ■£,p. 'f'i t$" Thijs en Eva de Visser ontfermen zich over een pasgeboren kalf op het in aanbouw zijnde agra risch kinderdagverblijf Koetjes en Kalfjes. foto ruben oreel Peuters en kleuters knuffelen hier kalfjes Emile Calon Aagtekerke -Susan de Visser van Koetjes en Kalfjes Woensdag 10 juli vanaf 19.30 uur houdt De Visser voor be langstellenden een informatie bijeenkomst op de boerderij. Luc Oggel Westkapelle Leerlingen hebben deze week onder meer met muzikale optre dens afscheid genomen van juf Ina Brasser (links) van basisschool De Lichtstraal in Westkapelle. foto de lichtstraal Jan de Visser Koudekerkseweg 165 Middelburg Telefoon: 06 51 103 083 www.facebook.com/ jan.gbm.middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35