Joyce Ramgatie heeft haar bankjes aan het Jaagpad terug IN DE REGIO 6 Coalitie wil geen verhoging MIJN DORP, MIJN STAD De gedeputeerde blikt daar kort terug op de geschiedenis van de bankjes. Nadat in het najaar van 2018 enkele bankjes langs het Jaag pad in brand waren gestoken, is voor hem de maat vol; alle bankjes worden weggehaald. ,,En toen kwam Joyce met haar handteke ningen. De argumenten die zij aanvoerde, overtuigden mij. Ik ben trots op haar." De bankjes zijn zorgvuldig uit- gezocht en hebben een ijzeren frame met hardhouten zittingen en rugleuningen. Naast elk bankje De argumenten die zij aanvoerde, overtuigden mij. Ik ben trots ophaar staan een blauwe prullenbak en een fietsbeugel. Drie nieuwe bankjes zijn inmiddels geplaatst en twee bestaande opgeknapt. Joyce Ramgatie bedankt ieder een die ervoor heeft gezorgd dat de bankjes er weer staan. ,,Langs het Jaagpad lopen en fietsen veel men sen die ook af en toe willen uitrus ten. Dat kan nu weer", zegt ze tegen de gedeputeerde. Een paar mensen spreken Van der Maas aan. Een mevrouw met een rollator vertelt 'intens blij' te zijn met de terugkeer van de bankjes. ,,Die heb ik hard nodig om even uit te rusten." Verlichting ,,En nu de verlichting nog!", roept ex-gedeputeerde Ben de Reu als hij, even na de ingebruikname van de bankjes, langs komt fietsen. ,,Ik ben bereid over verlichting na te denken. En dan in het kader van sociale veiligheid", reageert Van der Maas. Mede omdat het 's avonds en 's nachts zo donker is op het Jaagpad, botsen mensen op de fiets of de brommer af en toe tegen elkaar. Zou die verlichting er dus kunnen komen? Van der Maas: ,,Dat zou zo maar eens kunnen." Bewoners, bedrijven en bezoekers van de gemeente Veere worden vol gend jaar mogelijk niet geconfron teerd met een extra verhoging van de lokale belastingen. De plannen van het dagelijks gemeentebestuur om in 2020 de OZB met vier pro cent en de toeristenbelasting met zeventien cent te verhogen stuitten gisteravond tijdens de raadsverga dering op grote bezwaren van de ei gen coalitiepartijen VVD, DTV en SGP/CU. Enkele weken geleden lieten de wethouders van die drie partijen nog eensgezind weten dat de extra De heffing zou alleen maar met het inflatiepercentage stijgen stijging noodzakelijk is omdat de Veerse financiële positie onder druk staat. Maar ook om plannen uit te voeren zodat Veere aantrek kelijk blijft voor inwoners, bedrij ven en toeristen. De coalitiepartijen stelden echter dat de coalitie in 2018 beloften deed. Een daarvan is de lokale heffingen alleen met het inflatiepercentage te laten stijgen. Die belofte moeten we nakomen, zeiden de fractie voorzitters Nanda van den Berg (VVD), Ad Maris (SGP/CU) en Adrie Roelse (DTV). Aan het begin van de raadsverga dering drongen vertegenwoordi gers van de recreatiesector ook aan op het schrappen van de extra ver hoging van de toeristenbelasting. Het college wil dat in 2020 toeristen 1,42 euro per persoon per nacht be talen. Ab Pouwer (Recron) zei dat de stijging in strijd is met afspraken die Veere maakte met de sector. ,,De heffing zou alleen maar met het inflatiepercentage stijgen." Hij waarschuwde dat de goede samen werking tussen gemeente en re creatiesector in gevaar komt als de verhoging wordt doorgezet. Het college wil een deel van de extra stijging gebruiken voor het opho gen van de stranden, want er spoelt nu meer zand weg dan er wordt op gespoten. Dit komt het toerisme niet ten goede. De coalitie vindt dat de lasten van het strandopspuiten niet alleen bij de verblijfstoeristen moet worden gelegd. De fractievoorzitters van de op positiepartijen PvdA/GL en CDA waren verrast door de opstelling van de coalitiepartijen. Zij hielden een pleidooi om extra geld beschik baar te stellen voor goede voorzie ningen in de verschillende dorpen. Wat Pieter Wisse (CDA) betreft wordt nu dorp voor dorp aange pakt. ,,Dat is beter dan bestaande voorzieningen een beetje opknap pen." Jazz bij Sint John Wandeling door de Manteling Excursie naar Fort Rammekens vrijdag 5 juli 2019 Joyce Ramgatie zit samen met gedeputeerde Harry van der Maas op een van de nieuwe bankjes langs het Kanaal door Walcheren. foto ruben oreel Belasting Veere ter discussie Joyce Ramgatie is niet meer boos: ze heeft haar bankjes aan het Jaagpad terug. Samen met gedeputeerde Harry van der Maas nam ze gistermiddag plaats op één van de nieuwe bankjes langs het Kanaal door Walcheren in Middelburg. Theo Rietveld Middelburg - Harry van der Maas De Veerse coalitie is tegen een verhoging van de OZB en toeris tenbelasting. Emile Calon Domburg - Ab Pouwer, Recron Bij het ter perse gaan van deze krant was er nog niet gestemd over het voorstel. MIDDELBURG Ol'Man Ron Friends staan zondag op het ter ras van Sint John. Het programma is geïnspi reerd op muzikanten als Porter, Ellington, Gershwin en Berlin. Het concert is tussen 13.30 en 17.00 uur gratis te beluisteren op het terras van Sint John in Middel burg. OOSTKAPELLE Staatsbosbeheer ver zorgt maandagochtend een wandeling door de Manteling. Dit is het bos- en duingebied tus sen Domburg en Vrou wenpolder. De tocht begint om 10.00 uur bij museum Terra Maris in Oostka- pelle. Aanmelden kan via de website van Staats bosbeheer. RITTHEM Fort Rammekens bij Ritthem is zondag te be zoeken met een gids. Dit fort werd halverwege de zestiende eeuw ge bouwd om de belang rijke haven van Middel burg te beschermen. es Fort Rammekens. foto marcelle davidse Het fort werd in de loop der eeuwen regelmatig verbouwd en aan de eisen van de tijd aange past. De gids weet alles van de historie van en de natuur op en rond het fort. De wandeling van anderhalf uur begint om 14.00 uur. Aanmelden is mogelijk via staatsbosbeheer.nl/ activiteiten. Kosten be dragen 5 euro. ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt; GAPINGE Molen De Graanhalm, 19.30 uur: Concert Veere's Genoegen; KOUDEKERKE Wiele- makersbaan 4, 10.00 17.00 uur: Gratis openstelling privétuin 'De Houtenhandsche Hof'; MIDDELBURG De Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Het koffiehuis, 09.30 11.30 uur: Inloopmo ment; Foyer ZB, 10.15 11.30 uur: Taalcafé; Zeeuws Museum, vanaf 14.00 uur: Rondleiding voor mensen met geheu genproblemen; Kruit- molenlaan 125, 19.00 22.00 uur: Jeugd- café; OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen 50+; VLISSINGEN Spui straat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrij- enhovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Sint Jacobskerk, 12.00 uur: Orgelconcert; WoZoCo Theo van Doesburg, 14.30 uur: Optreden Follie a deux; Bellamypark, 16.00-00.00 uur: Festival Onder stroom; Sint Jacobs- kerk, 20.00 uur: Con cert Zeeuws Jeugd orkest; WESTKAPELLE Cen trum, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt; over dag: Kermis; Moria- kerk, 15.00-17.30 uur: Expositie: 'Westka- pelle en haar kerken, toen en nu'; Feest tent Abraham Ca- landplein, 21.00 uur: Optreden Moore Blues&Punt.NL.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34