'Het lijkt me wel leuk' Bestuur waterschap toch beter beloond 'Straks is alles groot en nieuw' ZEELAND 3 'Bij twee vrienden in de klas' SAMEN WERKEP ICT- GEIETTERD HEID Het was het roerige sluitstuk van een discussie die de gemoederen binnen en buiten het waterschap flink heeft beziggehouden. En dat terwijl het feitelijk alleen ging om een voorstel om het dagelijks be stuur (db), exclusief de dijkgraaf, meer uren te laten werken. De afgelopen periode werden de leden voor 55 procent betaald. Dat zou naar 60 procent moeten gaan, met het argument dat het werk steeds meer tijd vergt. In de praktijk betekent dat een verhoging van het loon van 4297 naar 4687 bruto per maand (voor drie dagen per week), exclusief onkostenvergoeding en eindejaarsuitkering. Hoewel het aantal uren lastig is te meten, waren de meeste leden van het algemeen bestuur ervan over tuigd dat het dagelijks bestuur meer dan voldoende werkt. ,,Voor zover ik kan zien, worden die uren gehaald", zei bijvoorbeeld Jaap van Ginkel (Christenunie). ,,Ik vind dit dus zeker niet overvraagd." Dijkgraaf Toine Poppelaars wees op een landelijk onderzoek uit 2012, waaruit bleek dat leden van het da- gelijks bestuur gemiddeld 28,5 uur per week werken. Zij werden toen voor 10 uur minder betaald. Sinds- Kunnen jullie dit verdedigen naar jullie achterban? dien is het tijdsbeslag alleen maar verder toegenomen. Hij wil via de Unie van Water schappen erop aandringen dat de tijdsbesteding in de toekomst cen traal wordt geregeld, om nieuwe discussies te voorkomen. ,,Het is ons gebleken dat het wel een heel lastig dilemma is om als bestuur over je eigen arbeidsvoorwaarden te gaan." De Partij voor Zeeland en de Wa terschapspartij Zeeuws-Vlaande- ren waren fel tegen de verruiming van de beloning. Hoewel de Partij voor Zeeland sinds kort coalitie partner is, stemde zij tegen. ,,Wij hebben altijd het standpunt gehul digd van een sobere overheid, die prudent omgaat met belasting geld", zei Gert-Jan Minderhoud. ,,Nu we in het dagelijks bestuur zit ten, wil dat niet zeggen dat we van mening zijn veranderd. Het gaat om een voorbeeldfunctie." Voormalig db-lid Rian de Feijter (Waterschapspartij Zeeuws-Vlaan- deren) haalde zich in haar laatste vergadering - ze wordt wethouder in Sluis - de woede op haar hals van alle andere partijen. „Kunnen jullie dit verdedigen naar jullie achter ban?", vroeg zij het dagelijks be stuur. Daarbij verwees ze onder meer naar boeren die het zo zwaar hebben, dat zelfdoding in de sector relatief vaak voorkomt. Grievend Lid van het dagelijks bestuur Gert van Kralingen zei die uitlating 'als grievend en buiten het betamelijke' te hebben ervaren en kreeg massaal bijval. De Feijter weigerde, ondanks aandringen van de dijkgraaf, haar woorden terug te nemen. Haar af scheidsspeech oogstte later in de vergadering een zeldzaam mager applaus. vrijdag 5 juli 2019 Dag basisschool Voor Nelly is het afscheid van de naar de havo, maar wat ik wil basisschool wel een beetje raar. Normaal gespro ken gaat ze in Cadzand naar school maar die school wordt nu verbouwd tot Kustschool, de school waarin de vier scholen van Nieuwvliet, Zuid- zande, Cadzand en Retranchement in samengaan. Haar laatste schooljaar was ze daarom 'te gast' op de basis school in Zuidzande die straks dichtgaat als de fusieschool in Nelly Groos uit Cadzand. FOTO PETER NICOLAI Cadzand klaar is. Samen met tien klasgenoten gaat Nelly naar het Zwin college in haar tweede woonplaats, Oostburg. ,,Ik ga worden later? Echt geen idee. Vroeger wilde ik dierenarts wor den of dokter. Nu weet ik het niet meer. Iets met sport, maar mode vind ik ook leuk. Gym en re kenen zijn mijn beste vakken." Ze moet la chen als ze moet be denken welk beroep bij die twee talenten past. ,,Ik weet het nog niet." Spannend wordt het zeker op het Zwin college. ,,Het is een veel grotere school." Lieven de Lange uit Middelburg. FOTO RUBEN OREEL zal Lieven nog vaak denken. ,,Zij is zo'n goede en lieve juf. En juf Michelle en stagejuf Luna zijn ook superaardig en behulpzaam. Na de musical moesten we één voor één op het podium komen. Juf Mi randa zei dat ik een heel lieve jongen ben." Na de zomer vakan tie gaat Lieven naar havo op de Christelijke Scholenge meenschap Walche ren. ,,Het zal wel even wennen zijn, maar ik kijk er ook naar uit. Het is iets nieuws, en ik heb zin om nieuwe vrienden te maken. Gelukkig komen mijn vrienden Viggo en Bas bij me in de klas." Lieven de Lange (12) uit Middel burg gaat zijn klasgenoten van de Algemene Basisschool heel erg missen. ,,Iedereen is heel close met elkaar. We spreken vaak af. Dan gaan we na schooltijd naar de stad om een spel te spelen. Ik denk dat ik sommige kinderen nog wel zie. We heb ben ook afgespro ken om nog heel lang in de groeps- app te blijven en contact te houden." Aan zijn juf Miranda Rosalie Verweij en Matz Koreman uit Biezelinge. foto johan van der heijden Rosalie Verweij en Matz Koreman waren donder dag voor de laatste keer klasgenoten. De twee leerlingen van basi- school De Linge in Bie- zelinge zitten volgend jaar op respectievelijk het Ostrea Lyceum en het Goese Lyceum. ,,Ik ga mijn klasgenoten zeker missen'', zegt Ro salie. Gelukkig ga ik wel samen met mijn beste vriendin naar de nieuwe school. Dat maakt het net iets minder span nend. Want dat is het wel. Hier is het klein en ken je iedereen. Straks is alles groot en nieuw.'' Rosalie zegt vooral de gezelligheid van De Linge te gaan missen. Matz voegt daar gek scherend aan toe hij de school vooral gaat mis sen, omdat hij er zo wei nig huiswerk kreeg. ,,Dat zal een stuk meer worden.'' Vrienden Mats gaat ook met een aantal vrienden naar dezelfde middelbare school, maar weet al dat hij niet met hen in één klas komt. Nuchter stelt hij vast dat hij in zijn nieuwe klas vast ook weer snel vrienden zal maken. Voor Rosalie is het af scheid wel een beetje emotioneel, zo geeft ze toe. ,,Gelukkig gaan we nog met de hele klas naar het strand en uit eten.'' Of daar tranen gaan vloeien? ,,Het zou best eens kunnen!'' Het ging gepaard met een fel debat vol emoties en verwijten. Maar uiteindelijk stemde een ruime meerderheid van het alge meen bestuur van waterschap Scheldestromen gisteravond in met een ruimere beloning van het nieuwe dagelijks bestuur. Rolf Bosboom Terneuzen - Rian de Feijter, voormalig lid van het dagelijks bestuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31