Okselfris Veertien maanden cel geëist voor oplichting Acht windturbines in 't Sloe tussen de auto's 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN -■r Column DE STELLING Vandaag: Basisschool was de leukste schooltijd Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TOOS ENI HENK DOEN EEN STEDENTRIP STEDENTRIP? STAAT ER NIET ©EWOON AUMERE JIJ WEET ook ALLES te Vier agressieve honden gemuilkorfd CineCity zendt WK-finale live uit 'S-GRAVENPOLDER Drie gewonden bij kop-staartbotsing G. wordt ervan verdacht een Vlis- singer van 2011 tot 2019 voor 8450 euro te hebben opgelicht. Het gaat volgens een vast stramien, legde of ficier van justitie Oosterveld hem voor de volledigheid maar eens uit. „Oplichters hebben een zesde zin tuig en gaan geraffineerd te werk. Ze beginnen met een praatje en langzaam aan wordt de lus aange trokken. Het is het een en al list en bedrog." En zo gebeurde het ook met de Vlissinger, een man die samen met zijn vrouw G. wilde helpen. Hij zat verlegen om een praatje en het echtpaar bood hem een luisterend oor. G. had ook geld nodig. Hij had meer dan genoeg overigens, maar daar kon hij even niet bijkomen, zo beweerde hij. Hetzelfde voor zijn auto's, een dijk van een huis, dure horloges en ga maar door. Of de Vlissinger wat geld voor hem had. En zo ging het geld van de Vlissin- ger richting G. De Vlissinger sprak zijn spaargeld aan, zijn kinderen ga ven geld en de Vlissinger leende zelfs bij kennissen en vrienden geld om G. te helpen. Die betaalde met het geld zijn schulden af en zo vulde hij het ene gat met het an dere. Het Vlissingse echtpaar zelf zat op een houtje te bijten. Uitein delijk kregen de kinderen van de Vlissinger argwaan en werd de po litie ingeschakeld. Toen kwam ook naar voren dat G. een aardige lijst Langzaam aan wordt de lus aangetrokken. Het is een en al list en bedrog aan oplichtingen had opgebouwd. Ook was G. niet te beroerd om vrij wel elke dag - al dan niet in een an dere hoedanigheid zoals reclasse- ringswerker - om weer geld los te peuteren. Voor een hartoperatie, voor een ziekenhuis, voor een vliegticket dat iemand had vernie tigd of voor het kopen van een kerk. Uitspraak 18 juli De gemeente Vlissingen heeft voor Windpark C.RO Vlissingen (van Eneco Solar Wind) en voor de turbines van Damen een voorberei dende overeenkomst gesloten. De ontwerpplannen en vergunnings aanvragen liggen sinds deze week ter inzage. De windturbines op het auto-op slagterrein van C.RO Ports Neder land komen prominent in het zicht van Nieuw- en Sint Joosland. De slagschaduwcontour reikt tot vlak bij Oudedorp. Een aantal hoeves, vier tot zes, krijgen te maken met schaduw en geluid, maar niet zoda nig dat het de normen overschrijdt, meldt het onderzoek voor wijzi ging van het bestemmingsplan. Signaallichten in de toppen van de turbines zijn waarschijnlijk niet nodig. Vijf turbines komen in een rij tussen de nieuwe auto's die C.RO op de velden aan de Ritthem- sestraat opslaat voor transport. De zesde is voorzien voor het parkeer- veld ten oosten van de Damen- scheepswerf. Van de twee turbines die Damen wil bouwen komt er één op een veld naast The Mission to Seafarers en de ander tussen de bebouwing op het werfterrein, naast dat oostelijke parkeerveld. Concentratie Het windpark past in het provinci ale beleid voor concentratie van windturbines in het Sloegebied. Er staat er al een flink aantal en even verderop heeft Pechiney/Century Aluminium/Zalco ook plannen voor twee of drie windturbines. Ze moesten een beetje om me lachen. De fotograaf en de politievrouw hadden beiden een doorrookt verleden ver achter zich gelaten. ,,Kom over een jaar of vier maar eens terug en zeg dan maar hoe het is gegaan." niet roken niks voorstelt en dat ve len voor me terugvielen in de slechte gewoonte. Maar toch... Laat me nou lekker blij zijn met alle nieuwe indrukken. Ik las trots voor wat de stoppen met roken-app me tot dusver allemaal had gebracht. „Nicotine: honderd procent uit mijn lijf. Verbeterde conditie: 50 procent, 105 euro bespaard." klonk het sceptisch. ,,Weet ik wel." En ik toonde mijn app die stelde dat ik maar 20 procent van de moei lijke periode achter de rug had. Het zijn de kleine dingen als vergeten dat ik geen aansteker moet verge ten en hoe de momenten dat ik aan roken denk, steeds zeldzamer en milder worden. mijn huisarts had een makkelijke aan me. Ik ben nooit een pleitbe zorger van roken geweest. Ik heb roken altijd stom gevonden, dertig jaar lang, twintig, vijfentwintig keer per dag. Behalve de voor de hand liggende redenen als, niet zo als mijn vader te jong doodgaan, stopte ik ook omdat ik me steeds dieper schaamde voor de groep waar ik bij hoorde. Op de stoep voor het dorpshuis hield ik me af zijdig van de laatste overgebleven rokers: ieder jaar nog meer tokkie, mopperend over rookbeleid en bui tenlanders. Ik ruik nu ook beter. In beide op zichten. Dat extra ingrediënt in Bugles was me nooit opgevallen. Analyserend als een speurhond. Bekend geurtje toch... koreander? Ik rook nog eens. De geur bleek van mijn duim afkomstig. Bij het stoeien met puberzoon ongelukkig in aanraking gekomen met zijn klamme oksel. Ieder jaar nog meer tokkie, mopperend over rookbeleid en buitenlanders V r i i.iï -jpfc1 4 2 of 3 dagen familiehotel incl. toegang tot Phantasialand vrijdag 5 juli 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ga graag naar de kermis 838 reacties WAAROM VERKNALLEN HE.' THOLEN Vier honden in de ge meente Tholen worden gemuilkorfd, omdat de gemeente ze als gevaar lijk aanmerkt. Eén hond beet een mens, de an dere drie honden waren betrokken bij meerdere bijtincidenten met andere honden. De gemuilkorfde dieren zijn eigendom van twee verschillende eige naren. De honden moe ten voortaan ook worden aangelijnd met een lijn van maximaal anderhalve meter als ze niet op hun eigen erf lopen. Het gaat om een Pitbull-Mastino kruising en Pitbull-ach- tige terriërs, laat de ge meente weten. De finale van het WK tus sen Nederland en de Ver enigde Staten wordt zon dag live uitgezonden in bioscoop CineCity in Vlissingen. ,,Mede door het grote beeld, het hel dere geluid en de com fortabele bioscoopstoel beleven liefhebbers de wedstrijd alsof zij er zelf bij zijn", aldus de bio scoop. De wedstrijd wordt alleen in Vlissingen uitgezonden, niet in Ter- neuzen. Een kaartje kost 6,50 euro. De finale be gint om 17.00 uur. De Oranjevrouwen spelen zondag tegen tegen vier voudig wereldkampioen Amerika. Bij een kop-staartbot- sing in 's-Gravenpolder zijn gistermiddag drie mensen gewond ge raakt. Alle drie zijn met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeval tussen twee auto's gebeurde rond 15.10 uur op de Goesestraatweg bij de brandweerkazerne. Een automobilist botste door nog onbekende oorzaak op zijn voor ganger. De voorste auto kwam tegen een boom tot stil stand. Beide voertuigen zijn weggesleept door een bergingsbedrijf. Een celstraf van veertien maan den, waarvan vier voorwaarde lijk, en het betalen van 89.250 euro aan schadevergoeding. Daarnaast nog twee maanden cel van een eerder vonnis en dat alles met een proeftijd van drie jaar. Die straf eiste officier van justitie Gerda Oosterveld giste ren tegen de 41-jarige oplichter M. G. uit Arnhem. Ad Roos Middelburg - Gerda Oosterveld, officier Temidden van de vele gepar keerde auto's aan de Ritthem- sestraat in de Sloehaven verrij zen zes windturbines van 105 meter hoog. Nog twee van zulke windturbines komen op het ter rein van de Damen-scheeps- werf. De wieken reiken tot 150 meter hoog. Maar knipperende lichten in de top zijn waarschijn lijk niet nodig. Claudia Sondervan Vlissingen Oké, zal best dat twee weken lang ,,Je bent er nog lang niet hoor", De praktijkondersteunster van Handenwassend troost ik me zelf. Hij rookt tenminste niet. r -1- flgjÊt VLISSINGEN JUFA Hotel Jülich im Brückenkopf -Park V 1 of 2 overnachting incl. ontbijtbuffet V 1 x entree Phantasialand t.w.v. 49,50 p.p. V 1 of 2 x entree Brückenkopf-Park V Toegang SWJ-belevingspaviljoen V Familiekamers beschikbaar hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur l 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2