MEDIA CULTUUR 25 Ruim aandacht voor de Tour in deze krant langs de kant die gek doen, maar niet té gek, we moeten boven op de laat ste berg een uur dienen te wachten op de laatste renners, ons tussen de campers hachelijk naar beneden ma noeuvreren en dan rond half negen in een hotel arriveren waar we niets meer kunnen eten. Dat zeg ik overi gens niet om te klagen, maar zo hoort het nu eenmaal een beetje in de Tour. ,,Nee, in de bergen zitten we echt heel erg dicht op de renners en daar merk ik ook echt dat verslaggeving vanaf de motor iets kan toevoegen aan wat op de tv te zien is. Best bij zonder, in deze tijd van GPS-metin- gen en vijf cameramannen van de Franse televisie in het peloton.'' In 2013 speelde Nederland voor het eerst in jaren weer een (bescheiden) rol in het klassement, dankzij de ver richtingen van Bau(ke Mollema) en Lau(rens ten Dam). ,,In één bergrit hingen ze constant tien tellen achter de groep met favorieten, zonder dat ze op de tv kwamen. In de slotmeters vouwde de boel als een harmonica in elkaar en vroegen de televisiecom mentatoren zich af waar die twee toch vandaan kwamen, terwijl ik op de radio constant bij Mollema en Ten Dam gebleven was. Sindsdien heb ben we ook technisch mogelijk ge maakt dat ik vanaf de motor ook op televisie ontwikkelingen uit het pe loton kan schetsen. En zo voeg ik echt wat toe.'' BLOG EN COLUMNS Spectaculaire en grensverleggende shows t voordeel an PZC vrijdag 5 juli 2019 PC Timmerman op de Col de Tour- malet tijdens de zestiende etappe van de Tour in 2013. foto anp Ook deze krant pakt groots uit met de 106de Tour de France, in woord en beeld. Naast de uitgebreide verslaggeving op de sportpagina's houden onze redacteuren een liveblog bij op de site, waar na af loop van elke rit tevens de reacties vanuit de karavaan binnenstro men. Columns van onze ex pert Thijs Zonneveld (maandag tot en met vrijdag) en profwielrenner Laurens ten Dam (zaterdag, foto links) zijn zowel in de krant als online te lezen. Maar ook voor video producties onder de noemer In het wiel vaardigt deze krant een forse groep af naar Bel gië en Frankrijk. Vanaf 10.00 uur is een recht streekse voorbeschou wing op de etappe van die dag te zien, met presenta tor Hidde van Warmerdam en analisten Thomas Dekker (foto rechts) en Thijs Zonneveld. Van die voorbeschou wing wordt ook een podcast gemaakt. Het zelfde trio neemt bij elke start en na de fi nish interviews met ren ners en ploegleiders op, die zo snel mogelijk online komen. Rond 18.15 uur is er dagelijks een nabeschouwing. Daarnaast beantwoordt oud-renner Dek ker elke middag kijkersvragen in de rubriek Lieve Thomas. Van 2 t/m 11 juli 2019 I Koninklijk Theater Carré, Amsterdam Deze zomer staat Carré tien dagen lang in het teken van Carré Cirque. Dit fenomenale theaterspektakel bevat de meest indrukwekkende internationale nouveau cirque voorstellingen. Van 2 tot en met 11 juli zijn Cirque Éloize, Gravity Other Myths, Circa en FLIP Fabrique zowel 's middags als 's avonds te bewonderen. Deze nieuwe generatie performers heeft uiteenlopende stijlen en betoveren het publiek met verbazingwekkende expressieve optredens. Van een art-deco hotel tot een post-apocalyptische winter, van experimentele expressie tot een dansende ridder. Carré Cirque belooft hét spektakel van deze zomer te worden! *De rang-upgrade geldt voor geselecteerde voorstellingen en plekken. Prijzen zijn op basis van jeugdtarief en beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl. transactiekosten. LAATSTE KANS Bestel tickets op pzc.nl/cirque it/e het verdient GRATIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25