Robben stopt na lang beraad: Vanavond is de presentatie van De Jong in een 20 Vandaag begint het nieuwe avontuur van Frenkie de Jong (22). Barcelona presenteert de middenvelder vanavond vol trompetgeschal in een vol Camp Nou. ,,Ik probeer er vooral van te genieten.'' Kort Feyenoord strikt Narsingh Luciano Narsingh (foto) zal vandaag worden gepresenteerd als tweede nieuwkomer (na keeper Nick Marsman) voor het komend seizoen bij Feyenoord. Nadat zijn contract bij Swansea City was afgelopen, was de 28-jarige aanvaller en voormalig internatio nal transfervrij. Record bij Federer-Nadal? Roger Federer en Rafael Nadal willen op 7 februari 2020 het wereldrecord van de meeste toeschouwers bij een tennisduel vestigen in het Cape Town Stadium in Kaapstad (capaciteit: 50.000 toeschouwers). De opbrengst komt ten goede van de Roger Federer Foundation. Schouten gepresenteerd FC Bologna heeft Jerdy Schouten gisteren gepresenteerd. De 22-jarige middenvelder komt over van Excelsior, waarmee hij het afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde. De club uit de Serie A, die zelf in de competitie op de tiende plaats ein digde, betaalt naar verluidt drie miljoen euro voor Schouten. Dubbelrol voor Eltingh Jacco Eltingh (foto) gaat bij de KNLTB ook aan de slag als commercieel directeur. De 48-jarige oud-tennisser was al technisch directeur en die functie zal hij na een con tractverlenging ook de komende drie jaar bekleden. Flitsen Vlap Tennis Bernard Tomic is op Wimble don beboet na 'ondermaats presteren'. De Australiër moet zijn prijzengeld, 50.000 euro, inleveren. Hij verloor in 58 minuten van Jo-Wilfried Tsonga: 2-6 1-6 4-6. Slotjaar ,,De medische keuring in de och tend, dan in de middag een foto- shoot in de fanshop en 's avonds het ondertekenen van het contract, ge volgd door de presentatie in Camp Nou en een persconferentie." Vlak voor vertrek naar Barcelona lepelt Frenkie de Jong het programma van vandaag uit zijn hoofd op. Het zijn de eerste stappen in zijn nieuwe avontuur, waar hij de voor bije dagen steeds meer naar uit keek. Maandag was er het af- scheidsfilmpje op de mediakanalen van Ajax. Dinsdag kwam FC Barce lona met een promofilmpje, waarin de middenvelder in één rijtje wordt geplaatst met clubiconen Johan Cruijff en Ronald Koeman. De Jong zag het tijdens zijn laatste vakantie dagen allemaal voorbijkomen. ,,Ik was bij beide verrast. Leuk, mooi.'' Ook nu is het 22-jarige talent uit Arkel zichzelf. Hij kijkt met zijn kenmerkende vrolijkheid uit naar alles wat komen gaat. ,,Balletje hooghouden in een vol Camp Nou, dat wordt bijzonder. De beelden van spelerspresentaties bij grote clubs als Barcelona ken ik van tv, nu maak ik het zelf mee. Ik heb geen idee wat ik kan verwachten, dat maakt ook niet zo veel uit. Ik laat het op me afkomen, probeer er vooral van te genieten. ik ga me niet opeens anders voordoen. Ook in Barcelona blijf ik gewoon Frenkie.'' Het contrast is groot. Tussen de hectiek van de massa in Barcelona, waar iedereen van alles van hem wil, en de rust en anonimiteit van zijn vakantie. Na een lang, succes vol seizoen ging De J ong met vrien din Mikky op safari in Tanzania, om vervolgens uit te rusten op de stranden van de Seychellen. ,,Een heerlijke combinatie van avontuur en ontspanning. En afgelopen week zijn we nog met vrienden naar Tur kije geweest. Ja, de rust heb ik wel even kunnen pakken. Dat was ook nodig na een lang en slopend sei zoen. Zowel mentaal als fysiek ben ik er nu weer helemaal klaar voor.'' Kippenvel Tijdens zijn vakantie passeerde het succesvolle seizoen met Ajax nog eens de revue. ,,Als je in een seizoen zit, volgen de wedstrijden elkaar zo snel op. Dan kun je er amper bij stil staan. Dat heb ik nu wel kunnen doen. Wat was het een bijzonder jaar met Ajax, met zo veel mooie wedstrijden en de dubbel. Ik krijg nog altijd kippenvel als ik er met vrienden over praat. Natuurlijk ga ik Ajax missen, het zal wel even wennen worden dat ik niet naar De Toekomst rijd. Maar zoiets heb ik ook meegemaakt toen ik van Wil lem II naar Ajax ging. En ik krijg er veel moois voor terug.'' Sinds de bekendmaking van zijn transfer, eind januari, is de voorbe reiding in volle gang. ,,Er kon al veel worden geregeld. We hebben een appartement, hoeven dus niet in een hotel, dat is wel prettig. Alleen nog wat kleine spullen kopen, maar dat komt wel.'' Vooral in de voorbije weken ging het in zijn hoofd spelen. Leven in Spanje, voetballen bij de grootste club ter wereld. ,,Met Ajax hadden we om de drie dagen een wedstrijd, ik had gewoon nauwelijks tijd om met volgend seizoen bezig te zijn. Wel heb ik Spaanse les gevolgd, Arjen Robben speelde voor FC Gro ningen, PSV, Chelsea, Real Madrid en Bayern München. De aanvaller kwam 96 keer uit voor Oranje. Hij speelde in 2010 de finale van het wereldkampioenschap in het Soc- cer City Stadion van Johannesburg tegen Spanje. Op 10 oktober 2017 kwam hij voor het laatst uit in een interland, tegen Zweden. In de met 2-0 gewonnen wedstrijd nam hij beide doelpunten voor zijn reke ning. De beslissing om te stoppen was, zo liet de 35-jarige Robben weten, de moeilijkste uit zijn loopbaan. ,,Een beslissing waarbij hart en ver stand met elkaar in botsing kwa men'', zegt hij. ,,De liefde voor het spelletje en de overtuiging dat je nog steeds de hele wereld aankan, tegenover de realiteit dat niet altijd alles loopt zoals je zou willen. ,,Ik ben niet meer dat jochie van 16, dat nog geen idee had wat een blessure inhield. Op dit moment ben ik fit en gezond en als liefheb ber van andere sporten wil ik dit in de toekomst graag zo houden. Het is goed zo.'' Ten dele werd Robbens loopbaan overschaduwd door blessures, wat hem de bijnaam 'de man van glas' opleverde. In zijn laatste seizoen bij Op dit moment ben ik fit en gezond en als liefhebber van andere sporten wil ik dit graag zo houden Quote van de dag 'Ik denk dat je mij in de bergen van voren gaat zien' vrijdag 5 juli 2019 GO VOETBAL TENNIS VOETBAL TENNIS Als de voetbalsters zondag de VS ver slaan in de WK-finale, worden ze dinsdag ge huldigd in Amsterdam met een rondvaart over de grachten en een groots onthaal op het Museumplein. Frank Lampard (41) is de nieuwe coach van Chelsea. De oud-spe ler van de club volgt Maurizio Sarri op. n De overgang van Michel Vlap van Hee renveen naar Anderlecht is rond. De 22-ja- rige middenvel der tekent voor vijf seizoenen, bevestigt de Friese club, waar hij zeven tien jaar voet balde. I Mark Renshaw (36) rijdt zijn laatste seizoen als profrenner. ,,Na zestien jaar zeg ik vol trots dat 2019 mijn laatste als be roepsrenner is'', aldus de Aus traliër van Di mension Data 'Ook bij Bar9a Freek Jansen Rotterdam Frenkie de Jong had gister avond al een fotosessie in een van de officiële winkels van Barcelona bij Camp Nou. foto afp O a 0) Arjen Robben (35) stopt met voetballen. De voormalige inter national nam dit seizoen al af scheid bij Bayern München, maar liet de optie nog open dat hij naar een andere club zou gaan. ,,Dit is een beslissing waarbij hart en verstand met elkaar in botsing kwamen'', aldus Robben. ANP München -Arjen Robben (35) l,!!!i"'lllllïl Igj ii! -Bauke Mollema (32) van Trek ziet kansen om op te vallen in de Tour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20