II Kankerpatiënten geholpen JOL uwinnen We hebben echt goud in handen met de Zijn tijd op de basisschool zit erop. Lieven de Lange (12) wacht straks een nieuw avontuur. Hij gaat naar de havo brugklas op de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren. ,,Ik kijk er naar uit.'' Maar eerst wacht nog een lange zomervakantie. FOTO RUBEN OREEL Arjen Robben vindt het mooi geweest Bruno Bruins, de verantwoorde lijk minister voor de bouw van de reactor, licht de Tweede Kamer vandaag in over zijn plannen. De kosten voor de bouw van de nieuwe Pallas-reactor worden ge schat op 600 tot 800 miljoen euro. Tot nu toe hebben het rijk en de provincie Noord-Holland, waar Petten ligt, elk reeds 40 miljoen euro in de ontwikkeling van de nieuwe reactor gestoken. De huidige reactor is al zestig jaar oud en nodig aan vervanging toe. De bouw van een nieuwe iso- topenreactor in Petten speelt reeds sinds 2003. ,,De bestaande Pallas-reactor reactor heeft haar uiterste houd baarheidsdatum bijna bereikt'', zegt Marcel Stokkel, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Nucleaire Geneeskunde. ,,De kans op storingen van de reactor wordt steeds groter. Als de pro ductie stilvalt, hebben we direct een groot probleem. Daarom moet een nieuwe reactor in 2025 in bedrijf zijn.'' Volgens Bruins verlopen de ge sprekken met private partijen om in de nieuwe reactor te investeren zeer hoopvol. ,,Er is serieuze be langstelling'', zegt de bewinds man desgevraagd. ,,Ik verwacht dat de onderhandelingen volgend jaar kunnen worden afgerond. Dan kan in 2021 met de bouw worden begonnen.'' Petten is al zestig jaar een be grip in de wereld van nucleaire isotopen met een marktaandeel van 30 tot 35 procent. Dagelijks worden wereldwijd 30.000 pa tiënten behandeld of gediagnos ticeerd met isotopen uit Petten. In Nederland gaat het om ruim 400.000 behandelingen per jaar. Isotopen worden gebruikt om bepaalde vormen van kanker te bestrijden door van binnenuit tu moren te bestralen. Daarnaast worden ze ingezet voor diagnos tiek. Met medische isotopen kan de werking van organen worden bekeken. Op dit moment is het cluster rond Petten goed voor 1500 ba nen. Er is groeiende belangstel ling van farmaceutische bedrij ven zich ook in de regio te vesti gen. Dat heeft ook te maken met de komst van het Europees Agentschap voor Medicijnen naar Amsterdam, geeft Bruins aan. ,,Amsterdam meldt een daverende belangstelling vanuit de farmaceutische industrie zich hier te vestigen." Met de nieuwe reactor zal de werkgelegenheid toenemen, verwachten betrok ken partijen. ,,Alle seinen staan op groen", zegt de minister en dat is reden om nu haast te maken met dit langlopende dossier. ,,We hebben echt goud in handen met de Pal las-reactor.'' Meer weten? Bet 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia 5 5 5 530" pe familie is blij en verwonderd »P20 Geld voor nieuwe reactor Het kabinet heeft financiers gevonden voor een nieuwe iso- topenreactor in Petten. Die moet in 2025 open zijn. Hon derdduizenden kankerpatiën ten van over de hele wereld zijn hiermee geholpen. Peet Vogels Petten —Minister Bruno Bruins »P16 Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Zonnig en droog. In het weekend licht 22°C wisselvallig. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 neemt je mee Boek nu uw privéreis extra voordelig Kies voor één van de ruim 210 individuele rondreizen van NRV naar de meest uiteenlopende bestemmingen wereldwijd. Boek uw privéreis uiterlijk dinsdag 16 juli en profiteer tot €175 korting per persoon. Bij 4 of meer personen zijn onze privéreizen nog voordeliger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1